Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyik szülőm megharagudott,...

Egyik szülőm megharagudott, mert nem adtam kölcsön neki pénzt új autóra. Hogy lehetne már jogos a haragja?

Figyelt kérdés

Jól keres, de nem tud bánni a pénzzel, van egy autója, kb 10 éves, de szeretne újat már. Pénze nincs rá, mint írtam, nem tud bánni a pénzzel, nem elmegy cigire, piára, vagy szerencsejátékra, nincs semmi függősége, csak elfolyik minden.

Két éve kért tőlem pénzt kocsira, és nem adtam neki, mert úgy érzem, hogy nem nekem kéne támogatni, csak amiatt, mert rosszul bánik a bevételével.

Én se vagyok gazdag, csak évek óta spórolok a saját céljaimra(lakás).

Próbáltam vele rendesen beszélni, hogy tisztázzuk a dolgokat, mert egyszerűen abszurd a viselkedése. Vagy nem így van?

Kérlek adjatok tanácsot, hogy tudnánk megoldani, mit mondjak neki?


2017. máj. 11. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, hogy lakásra gyűjtesz, bocsi, nem tudsz adni. Azt is mondtatod, hogy lakástakarékban van, nem lehet kivenni.
2017. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem kellett volna neki tudni hogy van pénzed, jobb ha nem tudja meg , az a legjobb. Vagy ha mégis akkor meg le van kötve hosszú lejáratra, például 5-6 évre.
2017. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi, olyan tanácsot nem szeretnék kapni, hogyan hazudjak. Én nem hazudok.



Tudja, hogy van pénzem, mert látja, hol dolgozom, lehet tudni azért, hogy átlag hogy keres valaki, aki ott dolgozik, és látja, hogy nem költök feleslegesen.

És nyilván azt is tudja, hogy lakásra gyűjtök, tud mindent rólam, mert szoros a kapcsolatunk.

2017. máj. 11. 14:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mondd meg neki kerek-perec, hogy nem adsz, mert lakásra gyűjtesz.
2017. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy lakásra gyűjtök. Tudja, hogy nem adok neki!

Nem tudom, hogy ennyire rosszul fogalmaztam volna, vagy csak...De szerintem tisztán ott van, hogy nem adok neki, emiatt megsértődött, és a szoros kapcsolatunknak annyi, mert megharagudott. Alig beszélünk, és ezt szeretném megoldani, hogy jobb belátásra bírjam, hogy nem normális dolog, hogy a gyerek támogassa a szülőt. Nyilván, ha a lakhatása, vagy bármi komolyabb dologról lenne szó, nem egy autóról, akkor más lenne a helyzet, ezt is tudja, hogy akkor adnék, gondolkodás nélkül.

2017. máj. 11. 15:11
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha lakasra kell akkor gondolom albiba vagy, ez sokkal fontosabb mint az uj auto. Ezt is mondd el neki. Segits neki osszeirni a kiadasait/beveteleit, no cigi, no pia es mindjart rajon hogy mennyivel hamarabb osszejon az az auto.
2017. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem cigizik, nem iszik, nincs semmi olyan kiadása, ami bármilyen függőséggel társulna! Ahogy ezt írtam is.

Azt már próbáltam, de nem nyitott arra, hogy írjuk össze a bevételt, kiadást, hogy lássuk, hova megy el a pénz.

2017. máj. 11. 15:19
 8/15 anonim ***** válasza:
Sorry, felreertettem. Akkor hova veri el a penzt? Egyedul el? Foz magara vagy allandoan rendel? Kertes hazba lakik? Ha nem nyitott kompromisszumra akkor meg hagyjad az egeszet... bocsi de csak le akar huzni mert latja hogy teged bant hogy nem tudsz neki adni. Ne hagyd magad
2017. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tud jól bevasarolni. Itt ott simán csak úgy elmegy. Túl drágán vásárol. Főz otthon, szinte sose rendel. Nagyon sajnálom ezt,mert jó kapcsolatunk volt.
2017. máj. 11. 15:46
 10/15 anonim ***** válasza:
Kaja vásárlással is rengeteg pénzt lehet elszórni, de ha nem hajlandó kiadási naplót vezetni, nem tudsz vele mit kezdeni.
2017. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!