Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azon problémázni,...

Miért kell azon problémázni, hogy éppen milyen zenét hallgatok? 14l

Figyelt kérdés

Folyton azt hallgatom a nagymamámtól és anyától,hogy igazán hallgathatnák olyasmit,ami legalább angolul van,hogy fejlődjön a tudásom.Szoktam pedig csak nem sokszor,általában k-popot hallgatok.Persze érdekli őket milyen zenét szeretek aztán meg....Főleg anya csinálja ezt,ő meg a saját elmondása szerint minden zenét utál.


Mért kell belekötni ebbe?


2017. máj. 13. 16:01
 1/9 Mantupi válasza:
0%
Fogadj szót!
2017. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Azt hiszik, angol nyelvűnél sokat fejlődsz? Naiv gondolat. Nekem vannak kedvenc zenéim, amiket már hatszázezerszer meghallgattam, mégsem tudom, miről szól.


Benyomnék valami angol nyelvű death metált, azt úgyse lehet érteni, de angol...


A k-pop is okés, plusz az is emberi nyelvű, az miért nem jó nekik? Ha nagyon sokat hall azember egy nyelvet, pár szó hajlamos feljönni. De zenét nem a nyelvtanulás miatt szokás hallgatni.


Furák. Az ember azt reméli, hogy legalább a zenehallgatásába ne szóljanak bele, erre tessék... Részvétem.

2017. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%

Nekem is szóvá szokta tenni anyám:D

Meg mert,hogy tudok ilyeneket hallgatni..sőt,szeretni..xD

Ènis imádom:D

Ne foglalkozz velük.

23N

2017. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Én se örülnék, ha a gyerek ennyire igénytelen lenne, hogy a popon belül is a legótvarabbat hallgatja..-)
2017. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Na most akkor elmesélem rövid sztorimat.

8 évesen voltam olyan idióta, hogy barbizás helyett nekifogtam koreait tanulni. Nos, a szüleim rám hagyták, hogy majd úgyis kinövöm, aztán hip-hop eltelt 9 év, és azóta se hagytam abba, itt már mániákusnak neveztek. Én is átmentem hidegen-melegen a zene miatt, de egy idő után leszarták (pláne így japán szakon, ahol most éldegélek). Beleszólni úgy sem tudnak, hogy mit hallgatsz, neked maximum nem kell úton-útfélen mutogatni nekik és mesélni, ennyi, akkor meg nem lesz problémázás.

Mindenkinek van valamilyen hülyesége, hogy valamit nem képes felfogni és a semmin hisztériázik. Rájuk kell hagyni.


17/L

2017. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Uttsó, ő nem nyelvet tanul, csak a fostalicska zenét hallgatja. Ne keverd össze a kettőt, messze nem ugyanaz.:-)
2017. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
95%

Általában csak figyelem a kpop-os kérdéseket és nem szólok hozzá, de most már én is megosztom a gondolataimat.

Hallgasd nyugodtan. Én is csak kpop-ot hallgatok már évek óta. Egyszerűen ignoráld azokat az embereket, akik csak habzó szájjal szólják le a kpop-ot (mert ennél tovább általában nem jutnak)

Nem is értem, miért kell ízlésről vitatkozni. Valaki kpop-ot szeret, valaki rockot, valaki klasszikust. Ez nekem mindig olyan volt, mintha arról vitatkoznánk, hogy a paradicsom vagy a paprika finomabb vagy jobb-e. EGYÉNI ÍZLÉS. Ennyi az egész.

Szóval hallgasd csak nyugodtan. Ha tényleg szereted, akkor 10 év múlva is ezt fogod hallgatni. Bár mostanában elég sok divatfan van, akik szeretik a BTS-t, aztán fél év múlva meg már el is felejtik. De ha az előbbi csoportba tartozol, akkor ez úgyis hosszútávú dolog, és ha nem tanulod meg kezelni ezeket a kérdőre vonásokat/beszólásokat, csak neked lesz rossz. Egyszerűen ne foglalkozz ilyen emberekkel.


Röviden: nem azt mondom, hogy mindenkinek kpopot kell hallgatnia és szeretnie kell, hanem azt, hogy tiszteljük már meg a másik embert azzal, hogy nem szóljuk le a zenei vagy akármilyen ízlését. Ez már általánosban is cikinek számított, ha valaki csak ezzel tud érvényesülni.

21/L

2017. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Ha végig olvastad volna, benne volt a zene is, főleg mert ok-okozat. Előbb-utóbb a nyelvtanuló megismeri a tanult nyelv kultúráját, zenéjét is.
2017. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

"#6: Ha végig olvastad volna, benne volt a zene is, főleg mert ok-okozat. Előbb-utóbb a nyelvtanuló megismeri a tanult nyelv kultúráját, zenéjét is."


De, végigolvastam. Ettől még a te sztorid nem érv a kérdező igaza mellett.:D

A véleményemhez meg ugyanúgy jogom van, mint mindenkinek a saját zenei "ízlés"-éhez.:-)

2017. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!