Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám erősen leszidott,...

Anyukám erősen leszidott, amiért metált hallgatok. Ez miért volt jó? 11/l

Figyelt kérdés

Anya megnézte a telefonom(ezzel nincs baj), majd megnézte, milyen zenék vannak letöltve. És leszidott, miután meghallgatott egy általam letöltött metál számot, hogy hogy bírom ezt hallgatni, és már napi szinten nézi, milyen zene van letöltve, mit hallgatok. Pedig mindig azt mondogatta, hogy akármilyen zenét hallgathatok, neki mindegy, a lényeg, hogy nekem tetszen. Mit tegyek, hogy engedje, hogy ilyen zenét hallgassak?

11/l


2016. szept. 12. 20:29
1 2 3
 1/29 Lilith1994 ***** válasza:
95%

szia. Milyen bandakat szoktal hallgatni ?

Anyukadnak milyen volt a zenei izlese fiatal koraban ?

(en anyam is ilyen volt egyebkent annak ellenere hogy o is rocker volt fiatalabb koraba.

2016. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%

Anyád egy barom...már bocs de ez a te magánügyed . Egy rendesz szülő legalább tiszteli a gyereke magányszvéráját és nem kutakodik a telefonjában. Ami pedig hogy azt mondta hogy neki mindegy csak neked tetszen akkor emlékeztetsd már neki...

Am milyen metál ?

2016. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Slipknot, Marilyn Manson


És egyébként már mondtam neki, de mindig mondja utána hogy azt régen mondta. Na meg mikor neki mindegy, hogy milyen színű pólót/akármit veszek fel, és full feketében megyek suliba, ugyanúgy leszid, hogy miért nem tudok normálisan öltözni.

2016. szept. 12. 20:38
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Dettó ez a helyzet volt nálunk annó. Édesanyád előbb utóbb rájön, hogy nem tehet ellene semmit, s attól még te is jó ember vagy hogy ilyen a zenei ízlésed. De fontos lenne megértetned vele, tartsa tiszteletben a magánszférád és legyen szíves, ne turkáljon a telefonodban. Azért csinálja, mert félt téged. Ha van kedved beszélgetni, írj privátban :) 18/l
2016. szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Anyád is feltett egy kérdést :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__8089157-a-11..


Anyád elég begyöpösödött, mindenkinek joga van olyan zenét hallgatni amilyet akar.

2016. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy azért nézi a telóm:)

Egyébként bátyám ennyi idősen Green Dayért volt oda-vissza, még kapott egy párnát is róluk, de nekem lehordják a Slipknotot leginkább, mintha valami szörnyű alakokból összeált szær lenne.. És most jut eszembe, az Asking Alexandriáról, mikor egyszer az életben megmertem hallgatni a The Blacket, majdnem megöltek a tekintetükkel.

2016. szept. 12. 20:49
 7/29 anonim ***** válasza:
4%
Slipknot a best.
2016. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Mikor egyszer az életben megmertem picit hangosan(stb)*
2016. szept. 12. 20:51
 9/29 anonim ***** válasza:
17%

Édesanyámat zavarta a metál. Az, hogy az Emperort és a Panterát nem bírta elviselni, megértem, de hogy egy Maiden, vagy egy The Offspring számot sem bírt ki, nehezen tudtam felfogni. Mindig azt mondta: Mi ez a zaj? Nem bírom, kapcsold már ki!


Kikapcsoltam. Látszott rajta, hogy fáradt és rosszul esik neki. Én nem akartam rosszat neki. Ezért bementem a szobámba és ott hallgattam tovább fejhallgatóval, vagy legfeljebb akkora hangerővel, ami nem hallatszott ki.


- - --- - - --- - -


Mit tegyél, hogy olyan engedje, hogy általad választott zenét hallgassad?

Üljetek le és beszeljetek erről.

Mond el neki, hogy érted, hogy neki ez nem tetszik, de szeretnéd, hogy megértené, hogy neked mit jelent. És szívesen meghallgatod a mondani valóját, de előbb szeretnéd te elmondani, mit jelent neked ez a zene.

Fejtsd ki, hogy mit érzel a zene miatt. Mond el, őszintén, milyen érzéseid vannak, miközben ezt hallgatod. Miért szereted ezt a fajta zenét, nyugodtan mond el neki. Meséld el mit jelent neked ez az egész. Ha te érted a szövegét, és ő nem, akkor fordítsad le neki, vagy ha nem érted a szövegét mond meg, hogy nem érted miről énekel, de ettől még tetszik neked bizonyos indokok miatt.

Mond el, hogy sajnálod, hogy nem engedi ezeket hallgatni és szomorúvá tesz (feltéve ha ez igazak az ilyen érzéseid).


Kérdezd meg, hogy miért nem szeretné, hogy ilyet hallgass, ha neked ennyire tetszik. Foglald össze neki, hogy mit mondott néhány szóban, hogy miért nem tetszik édesanyádnak ez a fajta "muzsika". És mondd el, hogy ennek ellenére neked sokat jelentenek ezek a zenék és nem szeretnéd abbahagyni a hallgatásukat (feltéve, ha ez igaz).


Aztán beszélgessetek. Ha megbeszéltétek, kérdezd meg, hogy ő mit hallgatott gyerekként és kicsit később azt is, hogy miként tetszettek ezek a zenék a környezetének?


A esetleg megmondhatod, hogy nem őt akarod ezzel kiborítani, de neked akkor is tetszik. (feltéve ha igaz)


Ez szerintem egy elég őszinte és nyílt kommunikáció, ami arról szól, hogy TE miért szereted ezt a zenét. És nem arról, hogy anyudat meggyőzzed arról, hogy fogadja el ezt a zenét.

2016. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Lilith1994 ***** válasza:
18%

Tegy probat es halgass olyat ami az o fiatalkorukba is lehetett :) en ezt csinaltam es akkor egy darabid csend volt. pl. Guns and Roses.

Imadom ezeket pedig mar 22 vagyok *.*

2016. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!