Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a magyarázata ezeknek...

Mi lehet a magyarázata ezeknek az ellentmondásoknak (szülők)?

Figyelt kérdés

A szüleim gyári munkások. De nincs annyira rossz melójuk, apám csoportvezető, anyám meg adminisztrátor. Viszont állandóan azt hallom tőlük, hogy milyen szar a munka, jajj de utálják stb. Aztán eljön a hétvége, és nem tudnak magukkal mit kezdeni. De komolyan. Sajnos még velük élek egy darabig, de már nagyon utálom a hétvégéket. Persze anyám szerint mindenki hibás, csak ő nem. Mert ő menne mindenhová, de aztán mégse...

Például most is meg volt beszélve, hogy elmegyünk a WTCC futamra. Apám mondjuk soha sem akar sehová menni, mert dugó lesz, ős ideges, stb. Szóval megint ez történt, hogy végül nem mentünk. De az az érdekes, hogy van 2 autónk és anyámnak meg nekem is van jogsija. Szóval csak én nem értem, mi itt a probléma?

De mindig ez van. Múltkor fagyizás után eszébe jutott anyámnak, hogy nézzünk ki a temetőbe, de pont elment az orrunk előtt a busz. Erre én, akkor menjünk ki kocsival. Hát azt nem. Pedig ő engedi, hogy vezessek, csak akkor éppen nem, mert szalámi. Értitek, mit nem értek? Aztán meg állandóan engem szekál, hogy nem megyek sehova. Mikor meg mennék, akkor meg ne menjek. A múltkor pl mozijegyeket nyertem, csak az a baj. De le beszélt róla minket (a húgommal mentem volna), mert szalámi.


Anyám most kicsit megzizzent, mert állítólag nem beszéltünk hozzá egész nap. De ez enm igaz, max 1- órás intervallum volt, de akkor is ő csukta be a szobája ajtaját, mi meg éppen a saját dolgunkkal voltunk elfoglalva. Azért sem értem, hogy mi baja (Sajnos néhány évente 1-2 napra rájön a hoppáré), mert én minden délután beszélgetek vele, még akkor is, ha semmi kedvem hozz, mert állandóan engem fikáz. Sőt minden nap masszírozom a lábát, a hátát, a kezét. És akkor ezek után én vagyok a szemét, akinek meg sem kellett volna születnie. Én, az egyetlen diplomás a családban.

Most az a baj, hogy egy napig nem volt körülrajongva?



2017. máj. 14. 10:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kicsit félreértitek ezt a kérdést. Én nem akarom őket megváltoztatni, és azon vagyok, hogy önállósuljak. Sajnos nekem eleddig nem sikerült, de nem fogom felakasztani magam.


Én csak azt látom, hogy nem tudnak magukkal mit kezdeni, és ez nem jó, mert idegbetegek lesznek, és ha nem minket, akkor egymást ba szogatják.


"mert szalámi" - ez olyan, mint a "mert csak". Mert például nem tudja megindokolni, hogy ha ő szívesen ül be mellém az autóba (ezt mondja), és benzin is van, és ő elszeretne menni valahova, akkor mégis miért nem megyünk.

Vagy akkor mondja azt, hogy nem merik rám bízni az autót, és kész. Ez lenne az egyenes.

2017. máj. 14. 11:56
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre azt mondanám, hogy ne hagyd magad lebeszélni.:-) Az álláskeresést pedig ez is segítheti:


[link]

2017. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem lett volna pénzem az egyetemre/főiskolára, s szülők viselkedése is azt bizonyította, hogy jobb, ha nem támaszkodom rájuk. Így két éves szakmai képzést választottam, s ahogy befejeztem AZONNAL elkezdtem MINDENFÉLE munkára beadni az önéletrajzomat. Egy munkáltatónál mindig plusz pont, ha van munkatapasztalatod.


Kezdőként jó lenne lejjebb venni az igényt, s akármire jelentkezni, amiből pénz jön be. Semmiről nem késtél le, s később bármikor lehet másik munkát keresni, s váltani.

Nekem is van nem egy diplomás ismerősöm, aki inkább munkanélküliként otthon tengődik, mert hát ő diplomás, és diplomás munkát akar diplomás fizetésért. Ami reális lenne, csak épp nem ebben az országban ilyen körülmények között.

2017. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13.20.


Hanem MELYIK ORSZÁGBAN és MILYEN KÖRÜLMÉNYEK között? Ha szabad kérdezni.

2017. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!