Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a kiút ebből a...

Mi lehet a kiút ebből a helyzetből? Már nem bírok így élni.

Figyelt kérdés

Kezd kimerülni a családunk. Túl sok mindenen mentünk már keresztül, és egyszerűen belefáradtunk mindenbe. Én 18 éves vagyok, tesóm még csak 12. A mi viszonyunk is kezd megromlani, anyáról persze nem is beszélve. Nehéz anyagi helyzetben vagyunk, anya 'párkapcsolata' pedig még egy újabb teher az életünkben.

Anya a legkisebb stresszforrásból (pl: kiönti valaki a kávét) akkora problémát tud csinálni, torkaszakadtából üvöltözik, és elhord minket mindennek, felhánytorgat régi dolgokat, és kb a maradék életkedvemet is elveszi. Szó szerint mindenbe beleköt, úgy viselkedik, mint egy gyerek.

Ugyanakkor őt is féltem, mert neki se jó ez így, és nekünk se jó. Nem tudom mennyi idő kell még ahhoz, hogy valaki megelégelje és összeroppanjon idegileg. Nem tudom, hogyan tudnék segíteni neki, mert én is szét vagyok esve, egyszerűen semmihez sincs életerőm, fáradt vagyok mindig, és az sem segít, hogy állandóan kapom a földbe döngöléseket a saját anyámtól.

Elköltözni nem tudnék hova, még iskolába járok, és ha el is kezdenék dolgozni mellette, az még albérletre se lenne elég, nemhogy még pluszba ételre..

Igazából nem tudom pontosan, milyen választ várok erre a kérdésre, tudom, hogy mások se fogják megoldani a problémámat, de azért jól esett kiírni magamból.


2017. máj. 16. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg valami ok van a háttérben, pl anyukád párkapcsolatában vannak nagyobb gondok, esetleg a klimaxba kerül lassan és a hormonjai ingadoznak, stb. Ezt az okot kellene megszüntetni, csak legalább is csökkenteni.

Emellett lehet "csak" túlterhelt is, segítsetek neki többet a házimunkában meg ahol csak tudtok.

2017. máj. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már beteges, kezelésre szorul. A háziorvoshoz kéne elmenni, hátha tud ingyenes pszichológiai ellátást (nem nagyon van), de ennél az állapotnál még az is jobb, ha nyugtatót ír neki egy pszichiáter. Ha egyik se lehetséges, akkor függetlenítsd magadat tőle érzelmileg, rá se ránts, ha üvöltözik, nem neked szól, csak másképp nem tudja kijuttatni magából a feszültségét.Ha te nyugodt maradsz, lehet, hogy ő is lenyugszik. De valójában anyukád ilyenkor szeretetért kiált, csak nehéz szeretni azt, aki bánt minket. Felhívhatsz lelki segélyszegélyszolgálatot, hátha mondanak valami hasznosat.
2017. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon stresszes életetek van,ebbe bele fogtok betegedni. Vagy megoldjátok együtt,vagy éltek tovább így..bár tudnék segíteni. Üljetek le,beszéljetek,ha nem működik,ha fáj ha nem,én elmennék otthonról.
2017. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Számodra megoldás, ha valami legitim indokkal egyre kevesebbet vagy otthon. Lehet ez tanulás, munka, vagy mindkettő. Ha pénzt szerzel és legalább a saját szórakozásod vagy ruházkodásod állod, azzal is kicsit leveszel anyád válláról. Ha keveset vagy otthon akkor nem kell rád főzni, nem koszolsz és közben a te szabadságod is nő. Nem mondom, hogy ez az ideális ideje a szülő-gyerek elválásnak, de nálatok segítene, ha rólad már nem kellene gondoskodni. Anyád is levehet egy terhet magáról és neked se kell hallgatni az idegeskedését. Elköltözni azért még korai lenne.
2017. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen negatív kisugárzású környezetben én is befordulnék.
2017. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

18 vagy keres valami diák melot

nem lennél otthon kevesebb a vita

fiatalok közt lennél nem tudnál csak ugy leereszteni

ha legalább a net vagy a tv számlát be tudnád fizetni anyádon is kisebb lene a stresz

2017. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jól esett, hogy megértő válaszokat kaptam, pedig számítottam hidegre melegre..

Utolsó! szoktam vállalni hétvégén munkát, de nagyon kevés lehetőség van+ amíg tart a suli nem tudok dolgozni, mivel 14-22ig tart a műszak, és nem akarom még jobban lerontani az átlagomat. Teljes műszakban csak június közepétől fogok tudni dolgozni, feltéve ha van munka.

2017. máj. 18. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia. Amikor jó kedve van, beszelj vele 18 éves vagy csak meg tudod győzni v hogy ha szeret titeket, amúgy az anyukad hány éves?

Nekem is volt egy életem :( apukám nem volt, :( a mostoha apám meg egy idióta volt, már vége :)

Anya lánya kapcsolat , próbáld meg rosszabb már nem lehet. Sok sikert. :)

2017. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi. Nem mondtad hogy lány vagy e de én meg azt írtam.
2017. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!