Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt párom nem keresi a...

Volt párom nem keresi a kislányom, nem fizet gyerektartást sem. Azt mondta őt nem érdekli mi van a gyerekkel fizetni sem fog. Férjem nevére szertné venni hol tudunk intézkedni ez ügyben? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Ahogy írtam fent nem érdekli mi van vele. Egyszer már kértünk fizetés letiltást azért is morgott. Most Férjemmel arra gondoltunk mivel jön a kistesó és a kislányom is már mondta párszor hogy ő is a mi nevünket szeretné viselni. Hol tudnánk ezt kérni, hogy mondjon le a kislányról (7éves) és nem kérjük a gyerektartást sem. Elérni nem tudjuk minden elérhetősége változott meg letiltott.
2017. máj. 16. 20:58
1 2
 1/12 Alain Delon ***** válasza:
100%
A gyámügyön biztos választ tudnak adni.
2017. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem csak ő mondhat le az apaságról, tehát mindenképp el kell érnetek. Ha megpendíted, hogy nem kell a pénze de cserébe mondjon le a gyerekről nyilván nem lesz gond, ahogy kiveszem a leírásból.
2017. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kb egy éve egyszer tudtam vele beszélni, felhoztam a témát ő bele is ment aztán hazament otthon az anyja azt mondta nem ugy h nem. Még 2014ben egy ideiglenes lemondó nyilatkozatot csináltatott, de a bíróságon azt mondta már úgy gondolja, kell neki a kislány ezért bele se írták a papírokba csak annyit h láthatása van de nem altathatja magánál és csak oda viheti ahova engedem. De azóta se jön hozzá. szerintetek az a nyilatkozat akkor még érvényes lehet vagy segít azért valamit h van egy ilyen?
2017. máj. 16. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
bíróság megkeresi nektek
2017. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Azt érted a "nevére venni" alatt, hogy a férjed szeretné örökbe fogadni?
2017. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
81%

Szia. Be kell menni a gyámügyre, s ott elmondani ezeket a dolgokat, amiket itt leírtál. Ekkor ők hivatalból eljárást indítanak, és megkeresik. Közölni fogják vele, hogy ha nem mond le a gyermekedről, akkor KÖTELES gyermektartást fizetni, és látogatni. Ha ezeket nem akarja, akkor pedig lemondatják, ha van aki nevére vegye. Azt is mondjátok, hogy a gyermek is szeretné, hogy a jelenlegi párod legyen az apukája.

Mindenképp próbálnám a helyedben minél hamarabb intézni ezeket a dolgokat!

2017. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen úgy gondoltuk hogy örökbe fogadni. Igazából már apázza is férjemet régóta, egyszer megkérdezte hívhatja e apának azóta ezt hajtja h ő is a mi nevünket akarja. Köszönöm a válaszokat be fogunk menni a gyámügyre reméljük hamar el tudjuk intézni.
2017. máj. 16. 21:42
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell neki konyorogni!


Intezzetek el hogy vonjak a fizetesebol a gyerektartast. Utana rogton maskepp fogja latni, az anyja se fog beleszolni.

2017. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Én sem értem egészen. Nem könyörögni kell, hanem amíg lehet időben visszamenőleg, bíróságon kérd a gy. tartást. Aztán majd meggondolja magát.

Az elérhetőségét majd a bíróság megszerzi, nem Afrikába vándorolt ki.


Kérni viszont nem lehet a lemondást, az a saját döntése és semmi közze a nem fizetéshez.

2017. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
már kértünk tőle fizetés letiltást. ezt fél évente lehet. akkor egyben vonják le tőle. De ez csak annyin változtatott h fenyegetett minket. a Gyereknek sem jó nekünk sem. Jobb mindenkinek ha nyugodtan tudunk élni és nem csak akkor vagyunk nyugodtak ha férjem itthon. Annak sem örülök ha esetleg elvinné pár órára mert ebből is volt már gond, mivel haza nem hozta csak másnap mert rendőrség hazahozhatta volna a kislányt. hetekig nyugtatgattuk a lányt utána mert úgy félt. nem éppen nyugodt ember erre egy példa ideges volt mert vlamit nem tudott elsőre összerakni és a kislány szobájába röpült a kalapács. és még sorolhatnám. ezért is nem kapott a bíróságon úgy láthatást hogy nála lehet akár egy napot is. Köszönjük a válaszokat mindenképpen bemegyünk a gyámügyre.
2017. máj. 16. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!