Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlölheti egy nő emiatt a...

Gyűlölheti egy nő emiatt a gyerekét?

Figyelt kérdés

Egy nőnek van két huszonéves lánya. Az egyik külsőre az asszony apjára hasonlít, a másik pedig a volt férjére, a lányok apjára.

A férj annak idején sokat bántotta tettlegesen és szóban is a nőt, emiatt elváltak. A férfi a lányokhoz is gonosz volt, ezért ők sem tartják a kapcsolatot az apjukkal.


A nő gyűlöli a volt férjét és érezhetően kiskora óta azt a gyerekét is, aki külsőre nagyon hasonlít az apjára, a másik gyerekét az egekig magasztalja. Ez gyakori és érthető jelenség?Elítélhető emiatt az anya? Vagy nem tehet róla, hogy így érez?


2017. máj. 19. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Egy éretlen személyiségű, tök labilis anya igen. Még be is magyarázhatja magának, hogy nem tehet róla, hogy így érez. Egy normális nő? Nem, ő nem. Nem gondolnám, hogy gyakori lenne.
2017. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam hasonlóval... Bonyolult lény az ember..
2017. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak a nőnek problémái, mármint a fejével, akkor lehetséges.

Ugyanezért engem csöppet sem gyűlöl az anyám, de talán aki mentálisan nem ép, annak ez elég ok.

2017. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én is az tapasztaltam, hogy a zakkant ember képes erre. Az ép eszű nem, de már nem mondtam újat.
2017. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha az ördögtől született volna a fiam, akkor sem gyűlölném. Az én testem, az én vérem, az hogy ki járult hozzá, nekem már részletkérdés lenne.....
2017. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Meghallgatnám az összes családtagot egyenként, külön-külön.

Ki, mit, mért tesz és hogyan?

2017. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jogod van az érzéseidhez. Én azt a gyerekemet is szeretem, amelyik az alkesz apámra hasonlít és ráadásul még problémás is. A gyerek egy másik ember, nem az apa kicsiben. A szeretet csak segít neki és nem tehet róla, hogy arra hasonlít, akivel az anyja gyereket csinált. Inkább a gyerek utálhatná az anyját, hogy szörnyű gyerekkort adott neki az apa miatt. Még jó, hogy elváltál, remek döntés volt.
2017. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem igaz csak egy gyerekem van, aki az alkesz (és ne részletezzük még milyen) apámra hasonlít, és a saját apjára (akit ugyan csak nem jellemeznék). Imádom, és egyáltalán nem érdekel kire hasonlít, mert gyönyörű.
2017. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnám gyűlölni a gyermekemet ilyen okból kifolyólag. kislányom kiköpött anyósom, akit ki nem állhatok, rengeteget ártott nekem/nekünk, férjem is az anyjára hasonlít külsőre, mégis imádom mind a kettőt. bármi is történne, nem tudnám nem szeretni a gyermekem. sajnos nagyon sok olyan eset van, h főleg erőszakból született gyermeket nem tud szeretni az anyja. tényleg nem tehet róla, az érzéseink az egyetlen, amit aztán tényleg nem tudunk irányítani. nem tudhatjuk, h a kérdésben szereplő nő milyen lelki testi terror alatt állhatott éveken át, és h még nap mint nap a képébe is köszön a gyűlölt arc mása... én nem ítélem el egyáltalán
2017. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos több ilyet láttam már... nem tehet róla a szülő, de érdemes lenne pszichológus segítségét kérni.
2017. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!