Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy nő gyűlölheti ezért a...

Egy nő gyűlölheti ezért a gyerekét?

Figyelt kérdés

Anyám sosem szeretett engem, de mára szinte gyűlöl. Kiskoromban is mindig fejemhez vágta, hogy olyan vagy, mint az apád. A külsőm, meg a mozgásom pedig a nagyanyámé. Apám anyjáé.Apám régen megcsalta őt és botrányos körülmények között, hosszas veszekedések után elváltak. Vele a kapcsolatot ritkán tartottam, mert még gyerekkoromban kiköltözött Ausztráliába és újranősült.

Anyám mindig igyekezett egyformán bánni velünk, ha egyikünk kapott valamit, a másik is, legyen szó bármiről.

De ha kiskoromban valami csínyt követtem el, vagy később másként viszonyultam bizonyos dolgokhoz és nem úgy, ahogy ő, jöttek a becsmérlő, lealacsonyító megjegyzések, ami mindig úgy kezdődött, hogy: olyan vagy, mint..

A lényeg, hogy értéktelen, semmire nem jó. Később és napjainkban szinte már nem tudunk beszélgetni sem. Sokszor éreztem, hogy nem volt nagyobb nézeteltérés közöttünk, mint bármely szülő-gyermek kapcsolatban, csak ő felnagyította és igazolást keresett arra, hogy miért nem tud szeretni. Ugyanakkor pedig, ha vásárolt valamit,akkor mindkettőnknek egyformán.

A legsúlyosabb bűnöm talán az, hogy nem vagyok vallásos, holott ő mélyen az, és a testvérem is. Így nevelt,de én elfordultam a hittől, mert megvolt rá az okom. De tiszteletben tartom azt, aki vallásos és soha nem próbálnám kioktatni vagy emiatt értéktelen embernek kikiáltani. Már egy ideje nem otthon élek, hanem albérletben. Ha néha hazamegyek, akkor is ugyanezt érzem, mint régen, sőt jobban. 27/N


2015. nov. 23. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Egy nő igen, egy anya soha.
2015. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

#1

Hagyjuk már ezt a htb marketing bullshitet.


a kérdésre: igen simán

2015. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gömbicica ***** válasza:
92%

vallásos emberként gyülölkodve él?

a gyerek nem akart megszületni. azt a szülök akarták.

az, hogy ő utálja vagy utálta az apukát csak ő tehet.


az én szüleim is elváltak, Anyám mindig azt mondta, akár milyen is, szeresd, mert ő az Apád. -pedig utálta nagyon :(-

2015. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A testvérednek ki az apja?
2015. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem gyűlöl,csak az apád jut rólad eszébe.Amikor a gyerek valami rosszat csinál,a szülő hajlamos bántani.Sztem ő is csak ennyit akart.
2015. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze siman. minel jobban hasonlitasz barmiben az apadra annal jobban.
2015. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!