Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogy élitek meg,...

Szülőként hogy élitek meg, miért ilyen nehéz néha dicsérni a gyereket? Ti mennyit dicséritek a gyereketeket?

Figyelt kérdés
dicséret

2017. máj. 1. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Miért nehéz? Félkómában és másfél kézzel főzve is automatikusan kicsúszik a számon, hogy aha, ügyes vagy. Ha még oda is figyelek, releváns dicséret is összejön. Neked mi okoz benne nehézséget?
2017. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket akkor kell, akkor szabad és akkor érdemes, amikor tényle megérdemli. Akkor meg mi a nehéz benne?


Ha meg nem érdemel dicséretet, akkor nem is szabad, mert azzal csak azt akadályozod, hogy normál értékrend alakuljon ki benne.

2017. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem okozott nehézséget, hogy megdicsérjem a gyerekemet.

Ha valami olyat csinál, amiért jár a dicséret, akkor megdicsérem.

2017. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom neked mi nehéz ebben. A fiam 25 éves. Amikor hazajön, akármit csinálok, legyen az főzés, vagy mosogatás, mindig tudok munka közben is megkérdezni, hogy telt a napja, vagy ha beszélgetni akar, akkor mindig van annyi időm, hogy leüljek, és meghallgassam. Dicsérni meg ha olyat tesz amire büszke vagyok, akkor örömmel és gond nélkül dicsérem.
2017. máj. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy frászba lenne nehéz a saját gyerekedet dicsérni?

Mióta megszülettek a gyerekeim, mindig, minden lehetőséget kihasználok, hogy dicsérjem, erősítsem őket, erősítsem az önbizalmukat.

Én minden kritikát mint segítséget nyújtottam nekik, de közben hangsúlyoztam, hogy mi az, amiben jók, és mi az, amiben javítaniuk kell.

2017. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apa volt ilyen mindig a szomszed kertje zoldebb típus. Folyamatos lenézés, velunk nem foglalkozott, életemben nem beszélgettunk a napi teendokon kivul semmirol, ma meg a gyerekemmel probalja ugyanezt eljatszani, mintha rosszabb lenne mint a tobbi megannyi más gyerek.

Önbizalmam azota is nulla. Eletképtelennek latom magam most is. Annyit tanultam csak ebbol, hogy 1. nem eroltetem az unokázást vele, 2. Semmivel nem kevesebb egy csonka család.

2017. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig megdicsérem, ha megérdemli. Ha nem, mert valamiz rosszul csinált, akkor leülök vele, és megbeszéljük, vagy megtamítom neki. Engem soha nem dicsértek, nem szerettek, én nem akarok ilyen szülő lenni, és nem is vagyok, mindent megteszek a gyermekemért, és dicsérem, ha megérdemli.
2017. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!