Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondhatja egy szülő azt...

Hogy mondhatja egy szülő azt a gyerekének, hogy örüljön, hogy elvitték orvoshoz? Nem ez a normális, ha valami baj van?

Figyelt kérdés

Folyton odavágják ezt nekem. Soha életemben nem jött meg rendesen a mensturációm, ami nem érdekelte a szüleimet. Volt, hogy fél évig nem jött meg, tudták, de annyit nem csináltak, hogy orvoshoz vigyenek. Jóformán gyerek voltam.

Most ugyanez volt. Fél évig nem jött meg, majd eléjük álltam, és megmondtam nekik, hogy beprogramáltatom magam és megyek.

3x kellett menjek 35 km-re tőlünk az orvoshoz.

Az orvos persze kivizsgálás után ez meg az a baj,ilyen és olyan gyógyszer kell rá.

Azóta nem egyszer hozzák ezt fel nekem, hogy örüljek, hogy fizették a gyógyszert és engedték, hogy elvigyem az autót.

Hogy lehey ilyesmit mondani valakinek? Ha akkot, amikor 14 évesen ez megtörténik velem, elvisznek, akkor nem lett volna semmi probléma, de nem foglalkoztak velem.


2017. máj. 20. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Ha már van jogsid akkor 18 fölött vagy akkor simán fizethetned magadnak a gyógyszert.
2017. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván az a normális, ha egy szülő elviszi a beteg gyerekét orvoshoz és megveszi neki a gyógyszert, majd ezután figyeli, hogy hat-e, meg visszaviszi a gyereket kontrollra De majd jönnek mindjárt az okosok és megmagyarázzák, hogy örülj, hogy egyáltalán megszült anyád és nem rakott ki a híd alá.
2017. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Neked se lennék a gyereked #1.

De az lenne a normális hogy segítenek ha baj van ha 14 éves vagy ha 40.

Kire számítson az ember 18 évesen ha nem a szüleire? Gondolom tanulsz miböl lenne kereseted?? Az 1# -es hasonlók akik azért szülnének hogy 18 éves korukba összepakolják a gyerek cuccait azt elzavarják dolgozni meg albérletbe az ne válaljon gyereket. Lelehet pontozni lesza rom itt ez a módi amit fent írtam és nagyon gusztustalan dolog de akik itt oaztják az észt azoknak sincs gyerekük.

2017. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

Na, ácsi, egy nőgyógyászati/egyéb kivizsgálásra én sem hurcibálnám el a felnőtt!, és remélhetőleg életképes gyerekemet.


1. adok neki pénzt, ez természetes

2. megkérdezem, mi volt, mit mondtak, mit kell szednie

3. DE van két szép lába, busz-vonat és el tud menni egyedül is, vagy elviheti a kocsit, de hadd ne hurcibáljam már


Lehet, ridegnek tűnök, de 14 éves korom óta egyedül intézem a hasonló dolgaimat (pénzt és érdeklődést kaptam mindig is, ingyen fuvart nem, mert míg járóképes voltam, el tudtam menni), és élek.

A gyerekemet is hasonlóan önállóságra fogom nevelni, nem mint a mostohaöcsém, aki 13 évesen a boltba nem tud elmenni, mert ott "fizetni kell".

2017. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Most mi van? Felnőtt ember vagy, minek kéne másnak vinni orvoshoz. A gyereknek illik segíteni, a gyereknek meg illik megköszönni. Úgy hogy köszönd meg, hogy fizettek a gyógyszert, odaadták az autot. És ne hisztizz. Tulajdonképpen nem ertem, mit akarsz ezzel a kérdéssel.
2017. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%
Tudujuk hogy nem az orvoshoz mentel 30km-re, hanem a pasidhoz.
2017. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%

Nekem is volt olyan bajom, amit tiniként nem tudtak. Senki sem gondolt rá. Akkor még sok minden nem működik rendesen. Senki sem arra gondol rögtön, hogy valami baj van. Ezért kár őket hibáztatni.

Én egyébként 16 évesen voltam először nőgyógyásznál. Egyedül!!! Nem kell hozzá szülő, és nem is kell vinni.

Persze az gáz, hogy a fejedhez vágják, hogy örülj, hogy elvittek. De talán túl önállótlan vagy és ilyen értelemben értették, nem úgy, hogy nem érdemled meg, hogy orvoshoz menj.

2017. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Sokaknak van kamaszként menstruációs zavara amivel tök fölösleges az első alkalommal dokihoz rohanni. Ha éveken keresztül többször előfordul el kellett volna vinniük orvoshoz, de egy 14 éves épp hogy menstruálni kezdő gyereknél többnyire kutyafülét nem jelent ha hülyeséget csinál a ciklusa.

Én is szívtam kamaszként a ciklusommal, több barátnőm beszámolt vérzészavarokról, egyetlen egy lánynak volt valóban problémája.

16 éves kor felett pedig egyedül is mehettél volna orvoshoz.


Egyedül annyiban van igazad, hogy nem szép dolog hozzád vágniuk, hogy örülj, hogy fizetnek.

2017. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
"Egyedül is mehetett volna." Igen, persze. Én 2 hétig hívtam anno a Heim Pált, mivel ott van gyermeknőgyógyász és heti 2 napot lehet hívni őket, azt hiszem 8-tól délig. Fel sem vették, aztán felvették a telefont és letették. Oké. Beleuntam, elmentem felnőtt orvoshoz sztkba. Bementem egyedül és szólt az orvos, hogy jöjjön be édesanyám is, mert nem vagyok még 18. Úgyhogy nem biztos, hogy el tudott volna menni egyedül. Ráadásul itt nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a kérdező szülei elvárják, hogy hálás legyen amiért fizetik a gyógyszereit. Akinek ennyi is óriási áldozat minek vállal gyereket?
2017. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

A lepontozást és a beszólásokat vállalva, én azt mondom, nem normális, a kérdező szüleinek hozzáállása. Manapság a 14 évesek már nem az "épp csak menstruálnak" kategória szerintem, tapasztalataim szerint 10-12 évesen már megjön a lányoknak, 2-4 év alatt pedig igenis be kell állnia, és az nem normális, ha fél év kimarad. Ennek ellenére valamiért sok szülő úgy gondolja (köztük az enyém is ilyen volt, amikor szóltam neki, hogy anya szerintem valami baj van, el kellene menni), hogy "14 évesen még "kicsi" ahhoz, hogy nőgyógyászhoz kelljen vinni. 14 évesen pedig szerintem bármennyire is önálló az ember lánya, egyedül nem szívesen megy el ilyen helyre, nem beszélve arról, hogy a legtöbb helyen azt a választ kapja, hogy rendben, gyere vissza anyukáddal...


Kérdező, neked jobbulást, és sok kitartást!

2017. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!