Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? (Kérdés rövid, a...

Ez normális? (Kérdés rövid, a magyarázat hosszabb)

Figyelt kérdés

Akárhányszor rossz jegyet kapok, a szüleim azt akarják hogy szakítsak a barátommal. Nem vagyok rossz tanuló, 4-es átlagom van.

15/L



2017. máj. 18. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez egyáltalán nem normális. 28/N
2017. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
57%
Ennek az lehet az oka szerintem hogy a szüleid azt gondolják hogy az eredményeidet csorbítják a hasztalanul elpazarolt idő amit a barátoddal töltessz ahelyett hogy tanulnál.
2017. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban csak a jegyeidre hivatkoznak.

Lehet kifogás is a szüleid részéről. (a jegyeidre hivatkozva)

Lehet csupán az Ő kifogásuk.


Mert a barátkozásoddal kapcsolatban Ők szeretnének kontroll alatt tartani.

(kiskorúnak számítasz)

Az is lehet, hogy csak "vigyázni" szeretnének Rád.

(Épp a lázadó korod derekán. Senkinek sem könnyű, sem Neked, sem a szüleidnek a Te korszakod.

- Kamasz kor - ilyen.)


Mikor érdemes beleszólni a barátkozásba, és mikor nem?

Az Ő felelősségük.

2017. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális. Akkor lenne normális, ha borzalmas jegyeket vinnél haza és kétes társaságba keveredtél volna a hatására, de 4-es átlaggal teljesen jó vagy.


Szerintem féltik a jövődet, hogy nem tanulsz, nem vesznek fel valahova, nem lesz jó állásod, stb. Nehéz a pálya széléről szurkolni amúgy. Mert szeretnék, hogy jó felnőttkorod legyen, de azt is érzik, hogy már nincs hatalmuk ezt irányítani. Nem akarom őket védeni, de én anyum is ott aggódott, amikor érettségi előtt lett pasim, hogy jajj biztos elrontom miatta (nem rontottam el). 15 éves vagy, te már nem azért tanulsz, mert a szobádba zavarnak, hanem mert neked fontos. Ők is érzik, hogy nem tőlük függ, de valahogy mégis akarnak kontrollt, mert nehéz elengedniük téged. Ne foglalkozz vele nagyon, tanulj ahogy eddig is és ne szakíts a barátoddal. Nem élhetsz csak és kizárólag az iskolának, neked is kell kikapcsolódás.


L/25

2017. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!