Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni? Nem fizet.

Mit tudok tenni? Nem fizet.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, szüleim még 5 évvel ezelőtt elváltak. Mivel hárman vagyunk testvérek és én akkor kollégiumban voltam, ezért az elosztásnál úgy állapodtak meg, hogy engem közösen finanszíroznak, közösen látnak el, a másik kettőt pedig elosztották egymás között.


Nem sokkal később, de még 18 éves korom előtt elmentem suli mellett dolgozni, és erre apáék mármint apa és öreganyám közölte, hogy kereső ember vagyok, tartsam el magam.


Ezután természetesen otthagytam őket, és anyánál vagyok teljes egészében. Azóta semmilyen költségemet nem állta, nem fizette, a kapcsolatunk a nullával egyenlő, kb. lesz*rja hogy mi van velem.


A kitűnő érettségim után kimentem dolgozni Bécsbe, aztán ingáztam is, a lényeg, hogy normális munkát végeztem és ők erre hivatkozva tagadták meg a fizetést(mármint hogy én odamentem és számon kértem azt, hogy nem fizetnek nekem semmit).


Most már egy éve távoktatáson vagyok, szeptembertől nappalin tanulok tovább, és itt jön a lényeg.


A gond nekem azzal van, hogy a felmerülő költségeimet, amiket nem én fizetek pl. kaja, buszbérlet, ruhák stb. anya fizeti. SOkszor mondtam már neki, hogy rendezni kéne ezt az egészet, hogy én papíron is csak nála vagyok és akkor apának fizetnie kell. De anya nem hajlandó tenni az ügyben semmit, holott a fizetéséből alig tud kijönni.


Azt már kiderítettem, hogy szeptembertől járna az esetemben a tartásdíj, bár más neve van, de azért, mert a gyermek (én) 24. életévemet nem töltötte be, és alapfokúnak minősített tanulmányokat folytatok. Azt is tudom, hogy a diákmunkára nem hivatkozhatnak. És azt is, hogy mivel nem én kötöttem a válási szerződést, ezért egyedül nem tudok tenni semmit.


Azt akarom, hogy az apám bíróság előtt mondja ki, hogy lesz*r engem, ismerje el, hogy anyával élek és fizessen.


Valaki tud tanácsot adni, hogy mit tegyek, vagy hogyan hassak anyára?



2017. máj. 31. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj ügyvédhez, ő fel fog világosítani.

Mivel nagykorú vagy, nem kell már ehhez anyukád. A saját jogodon kérhetsz rokontartást apádtól.

2017. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos, te nem tudsz semmit sem tenni. Ezt anyukádnak kéne intézni. Neki mi az indoka, miért nem akarja?

Egyébként én is hasonló helyzetben voltam, anyukám nevelt, apukám nem foglalkozott velünk, soha nem fizetett gyerektartást. Nekem eszembe sem jutott nappalira menni, levelezőn tanultam és dolgoztam. Nem tudtam volna elnézni, hogy anyukámnak kell mindent egyedül megoldania, amikor már én is felnőtt vagyok.

2017. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ezt legfeljebb a kérdezö tudná elintézni, mivel nagykorú, az anyja csak 18 éves korig tehetné.


De mivel nagykorú vagy, ezért apád nem köteles gyerektartást fzetni, legfeljebb rokontartást, de mivel nem tartod vele a kapcsolatot, ezért hivatkozhat érdemtelenségre. Ettöl függetlenül meg lehet próbálni kérvényezni, de nem biztos, hogy sikerül bármit is elérni.

2017. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De hogy kell intézni ?ezt nem találtam sehol.es miért nem köteles rokon tartást fizetni?az, hogy érdektelen nem az en hibám hanem az övé mert ø nem keresett engem soha.ezt nem kotekedesbol írom hanem csak mert dühös vagyok.
2017. máj. 31. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
menj be egy családsegítő szolgálathoz, ők tudnak segíteni. Ingyenes jogsegély is kell legyen mindenhol már, legalább havi 1 alkalommal
2017. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

A legokosabb, ha bemégy a bíróságra az ingyenes tanácsadásra (minden bíróságon van havonta egy- vagy kétszer) és ott kérsz felvilágosítást.


A rokontartási kötelezettség kevésbé szigorú, mint a gyerektartásé, és vannak feltételei. (A gyerektartási kötelezettség 18 éves kroodban megszünt,a korábbi megállapodások ezért nem érvényesek)


Amennyiben nappalin tanulsz és nem vagy 24 éves, akkor elvileg jogosult vagy erre, kivéve, ha apád megélhetését veszélyeztetné. (Ahhoz, hogy ez járjon, lényegtelen, hogy hol élsz)

Emellett ha érdemtelen vagy rá, akkor is mentesülhet ez alól. Érdemtelen akkor vagy, ha nem elvárható eredménnyel tanulsz (bukdácsolsz), illetve ha saját hibádból nem tartod vele a kapcsolatot.


Szóval keresd meg, hogy az illetékes bíróságnál mikor van a tanácsadó nap, ott elmondják, hogy mire vagy jogosult, miket kell tudnod, és segítenek a beadványt is megírni.

2017. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Nagykoru vagy es tavoktatason is voltal meddig gondolod szuleid kotelesek penzelni?

Nincs penzed nappalin tanulni ? Esti levelezo tavoktatas ilyen az elet

2017. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
A rokontartas összege nem sok. Nem fog megoldani semmit. És hivatkozhat érdektelenségre. Felnőtt vagy. Te sem keresték évekig.
2017. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem jár neked semmi. Megszakítottad a tanulmányaidat, keresőképessé váltál, ez épp elég ok. (Így mentesült az én apám is a fizetés alól) Nem számít, hogy most meggondoltad magad.

A másik, hogy nincs jó kapcsolatotok, ezért is elutasítják.


Beadhatsz egy keresetet rokontartásra, de pofára esés lesz a vége.


És az alapfokú oktatás az általános iskola. Így mész továbbtanulni, hogy ennyit se tudsz?

Talán alapkézés.

2017. jún. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha már 20 éves vagy és volt/van munkád is, akkor elég szánalmas apádtól, vagy bárkitől támogatást várnod. Nem futja bulizásra vagy mi?

Ne tanulj nappalin, hanem estire menj és dolgozz!

Egy 20 évest ha a szülei tartanak el, én pl szégyenleném magam minimum.

2017. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!