Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az édes apám rám íratta a...

Az édes apám rám íratta a teher autoját mikor én még csak 14 éves voltam, nem fizette a súly adót elkezdtem dolgozni levonták de az apám annyira gerinctelen, hogy nem akar fizetni, mit lehet tenni? Nem most volt csak eddig ment hogy fizet nem fizet

Figyelt kérdés
apa , súly adó

2015. ápr. 9. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Add el a kocsit. Aztán annyi.
2015. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben apád mellett a gyámhatóságot is perelném. Ki volt az eseti ügygondnokod az átíratásnál?
2015. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
A súlyadó az önkormányzat bevétele. Nem fizetés esetén az helyi adó osztály hajtja be a kintlévőséget. A teendő a következő: Bemész az önkormányzatba, és kérsz egy sorszámot az adóosztályra. Nem kizárt hogy ott szórakozni fognak veled, én is dolgoztam ott, úgyhogy láttam hogy hogyan működik ez. Ha nem sikerül zöldágra vergődni az adóosztállyal, akkor még aznap kérsz az ügyfélszolgálaton egy időpontot a jegyzőtől. A jegyzők havonta egyszer tartanak fogadóórát, ahol pontosan az ilyen ügyek miatt fogadják a kerületi lakosokat. Egyébként ezt apukád benézte, mert 14 éves voltál, tehát jogilag ő a felelős érted, és valószínűleg írtatok egy üzemben tartóit is, ami az ő nevére szólt.
2015. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez bizony érdekes jogi helyzet! Lakás esetén is érdekel.
2015. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Megáll az ész, hogy egy apa a saját gyerekével így kibajszintson...

Majd pontosítsál már, hogy megvan-e még a teherautó.

Ha megvan, akkor én eladnám, és egyenleget csinálnék, hogy bejött-e az összes pénz, amibe neked került eddig.

Ha még így is mínuszos lennél, akkor keresnék egy jó ügyvédet, és beperelném az öreget, mert itt a rosszhiszeműség könnyen bizonyítható, és leperelném még a gatyáját is. Ha elbukja a pert, visszakapod a lóvét, és az ügyvédedet meg a perköltséget is az öreg fizeti.

2015. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!