Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben mihez kezdjek?

Ebben az esetben mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
A szüleim 2 éve elválltak, én anyukámmal maradtam. Már azóta van egy barátja (aki mostmár a vőlegénye) és nagyon jól kijönnek, nekem sincs vele problémám. Azt tudni kell, hogy 14 éves vagyok, szóval tini, aki nem mindig egyszerű eset, megesik, hogy nem éppen úgy szólok vissza ahogy ők akarják. Azt is tudni kell, hogy apámmal nem túl jó a kapcsolatom. Szóval. Anya ma kapott egy üzenetet a vőlegényétől, hogy ha nem változtatok a viselkedésem szakítani fog vele. De én meg nem tudok csak úgy egyik napról a másikra megváltozni. Most szerinten az az egyetlen megoldás, hogy apámhoz költözök. Nektek mi a véleményetek?

2017. jún. 5. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem hogy ha ez az ember szereti anyukádat nem fogná rád a dolgot. Egy normális felnőtt embernek tisztában kéne lennie azzal,mivel jár egy veled egykorú lánnyal való együttélés, egyébként egy percig se hibáztasd magadat és eszedbe se jusson elköltözni.
2017. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Idióta a mostoha apád.persze te is. Úgyhogy jol összeilletek
2017. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Mi is mozaikcsalád vagyunk. Ha ilyet mondana a gyerekem, hogy ő inkább az apjával él, mert a párommal nem képesek kijönni egymással, akkor a párom csomagol. Nekem nem lenne kérdés, hogy a gyerekem marad, akármilyen is a viselkedése.

DE! Valószínűleg nagyon sokáig neheztelnék a gyerekre, amiért szakítani kellett miatta, főleg ha egyébként a kettőnk kapcsolata rendben volt. Nagyon-nagyon nehéz jó párkapcsolatot találni, főleg nem túl fiatalon, gyerekkel.


Úgyhogy a békesség kedvéért ülj le beszélni a barátjával, hogy kössetek fegyverszünetet, mert mindketten ugyanazt a nőt szeretitek és boldoggá akarjátok tenni. Közösen találjatok ki megoldást.

Első lépésként: mindketten udvariasan szóltok egymáshoz. Az nem kifogás, hogy 14 vagy és tini. Gondolom, az osztályfőnököddel nem úgy beszélsz, mint a pasival, tehát igenis tudsz uralkodni a szádon, csak éppen nem érzed úgy, hogy szükséges lenne.

Ha nem akarod elb.ni a kapcsolatodat az anyáddal, akkor jobb lenne megváltozni, akkor is, ha nem megy egyik napról a másikra.

Az biztos, hogy apáddal élve neked csak rosszabb lesz, ha most se jó a kapcsolat. Nem hiszem, hogy egy szájaló tinilányt jobban fog tolerálni. Sőt, gonosz leszek: én arra se vennék mérget, hogy ez így megy, hogy te átköltözöl hozzá, ha kitaláltad. Nem véletlenül élsz most anyáddal.

2017. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

A kérdésed alapján két dolog merült fel bennem.


- A néha nem úgy szólsz vissza, meg nem egyszerű eset vagy nem fedi a valóságot, s szinte napi szinten problémát okozol. Az, hogy tini vagy, még nem kifogás a viselkedésre.


- Ha valóban igaz a néha, akkor viszont zsákutca, mert anyád barátja téged használ kifogásként, hogy lelépjen, vagy pedig szúrja a szemét, hogy barátnőjének van egy gyereke, aki ráadásul tinédzserfiú.

2017. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Azert nem lenne mindegy a story szempontjából, hogy milyen viselkedés váltotta ezt ki a vőlegénynél.

A kamaszkor nem ment fel minden alól.és a felnóttkor sem jelenti azt, hogy mindent be kell nyelni.

Szóval?

2017. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!