Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkán voltam a nyáron és...

Diákmunkán voltam a nyáron és elfelejtettem adóbevallást készíteni? Mit tegyek? Milyen nyomtatványt kéne kitölteni ebben az esetben, vagy most mihez kezdjek egyáltalán? Eléggé kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Aggodalomra ok nincs, még bőven van időd elkészuíteni.
2016. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogyan? :/ Még sosem csináltam ilyet. Bocsánat az értetlenségért de abszolút nem értek hozzá. Megpróbáltam lementi valamilyen adóbevallásos nyomtatványt de az se sikerült. És az egyszerűsített 15-én jár le. Utána már csak a "bonyolultabb" marad de én még az egyszerűsítetthez se értek.
2016. febr. 12. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Az életre a suli nem készít fel.:@ Amúgy meg elég ha a személyes adatok részt kitöltöd. Ki kell töltened a Bruttó jövedelmedet, meg hogy mennyit fizettél eddig ki belőle adóként. Ha hivatalos bejelentett munkád volt, akkor a munkáltatód természetesen teljes egészében kifizette utánad. Pl: 600.000 Ft Bruttó jövedelmed volt a nyári munkából tavaly. Az azt jelenti hogy a 16%-a az Szja, ami 96.000 Ft. Ez a 2 szám kell hozzá. A bruttó jövedelmed, meg a befizetett adód. De ha jelentéktelenül keveset kerestél, akkor nem is kell adót fizetned. Van egy értékhatár, valahol a minimál bér alatt.
2016. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!