Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet kezdjek...

Milyen harcművészetet kezdjek el, amivel adott esetben meg is tudom védeni magam? (Többi lent)

Figyelt kérdés
a földharc, KravMaga ,Defendo, MMA és box(Thaibox,kickbox,box) szóba sem jöhet. ezek nem tetszenek :) Ja és inkább ilyen nagy múltú keleti harcművészet érdekelne, amit jól tanítanak itthon :)

2016. ápr. 3. 20:13
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én hapkido-t tanulok. Teljesen mindegy. Ha megtámadnak a támadónál lehet kés, kard, pisztoly stb, vagy jobban ismeri az adott sportot, mint te, vagy van a sarok mögött még 100 barátja. Az egyetlen valóban önvédelmi sport a futás...
2016. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) ebben egyet értek veled, és igazából ha el kezdek valamit az lesz a legutolsó hogy leállok verekedni, az általad elmondottak miatt. :) Szóval tudsz ajánlani valamit ?
2016. ápr. 3. 20:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés az önmagába harapó kígyó tipikus példája.Hatékony stílusok kizárva mert ott le is kellene tenni valamit az asztalra edzésileg.A keleti stílusok viszont az edzésmódszertan fejletlensége és a tanulók alacsony igény szintje miatt nem tanít meg arra amire használni akarod.És a történelmi ismereteid is hiányosak,mert a legalapvetőbb leghatékonyabb legnagyobb múltú három küzdőport Görögországból származik ötezer évvel ezelőttről nem keletről.
2016. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az ökölvívás esetleg hobby szinten érdekel
2016. ápr. 3. 23:39
 5/13 hunbula ***** válasza:
100%

Én most MMA-s edzésekre járok. Fiatalabb koromban karatéztam (Kyokushin), versenyekre is jártam, hát csak annyira volt hatékony hogy olyan kemény küzdelmekben mai napig nem volt részem. Nagy különbségek vannak Magyarországon dojónként, de mára már a legtöbb városban több helyen is vannak karate edzések, ha nem jön be az első hely, ahová mégy, nem biztos hogy a sportág hibája.

Egyébként tényleg szerettem a kyokushinban, hogy elegánsabb, mint a földharc, de félreértés ne essék k-rva keménynek kell lenni, ha valaki komolyan akarja csinálni. Én annakidején eljutottam arra a szintre, hogy fejre KO-zhattam volna danos "mestereket" (mivel direkt nem rúgtam meg erőből, de a lábam ott volt), akik presztízsből kapták meg az övet... És még így is úgy gondoltam, hogy rengeteget kell még fejlődnöm. Nem mind arany, ami fénylik, válogasd meg, kitől tanulsz.


Szerintem a kick-box mozgása életszerűbb (az, hogy kesztyuben verekszel persze nem). De szerintem a legfontosabb dolog, amit bármelyik harcművészet taníthat azzal kapcsolatban, hogy hogyan álld meg a helyed, ha megtámadnak, az az, hogy nem pánikolsz be azonnal, és hogy ha megütnek, nem heversz le megdöbbenten meg jajveszékelve, hanem tudod, milyen, és igyekszel tovább védekezni. Kb ennyi, szvsz.

2016. ápr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm , ment a zöld kéz :) elsősorban egyébként a kyokushin érdekel :)
2016. ápr. 4. 00:17
 7/13 anonim válasza:
1 vagyok. Írtam Én hap ki do-t tanulók. Egyébként alapvetően mindegy. Szerintem Mestert válassz. Nekem rendbe tette az izületeimet és az egekbe emelte a stressz tűrő képességeket (ez nem műfaj függő és minden nap hasznos dolgok)
2016. ápr. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A japán ju jitsu direkt önvédelemmel foglalkozik.

Bármit kezdesz el tanulni, előtte érdemes pár évet boxolnod. Legjobban az tanít meg ütni, az pedig mind utcán, mind a ringben egy alap dolog.

2016. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Erre a kérdésre nem egyszerű válaszolni. Régóta gyakorlok már keleti harcművészeteket (Wu Tai Chi és ITF Taekwondo) és modern nyugati küzdősportot is (brazil jiu-jitsu).

Igazából meg sem tudom mondani, hogy melyik a jobb, mert mindegyik másban jó.


Egy valami biztos! BÁRMELYIK harcművészet (legyen az kungfu, karate, aikido...stb) alkalmas arra, hogy 1 (esetleg 2) FEGYVERTELEN küzdősportokban/harcművészetekben KÉPZETLEN embert legyőzzünk/megverjünk.


EGY FEGYVERTELEN, ám de KÉPZETT ellenfél ellen már a küzdősportok (birkózás, savate, ökölvívás) jobbak/hatékonyabbak.


Utcai önvédelemre mindegyik mehet a fenébe. Több fegyvertelen (vagy éppen fegyveres) támadó ellen meg lehet b***ni a muay thaitól kezdve az aikidón át a krav magát is. Ilyen esetben szépen át kell adni az értékeinket, vagy futni kell (ha van rá lehetőség), vagy ki kell dumálni magunkat.

2016. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan biztos. Szituáció válogatja. Ismerek hobbista ökölvívót aki 3 embert szétcsapott a disco előtt, mert nem volt kedve " egy szá' cigit adni" a testvéreknek.


Meg hallottunk birkózó bajnokról is akit ha nem vittek volna azonnal kórházba ott vérzik el az utcán.


A legfontosabb egy ilyen szituációban a hideg fejjel való mérlegelés és szituáció felismerés.

2016. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!