Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogyan viszonyulnát...

Szülők! Ti hogyan viszonyulnátok ahhoz, hogy ha gyermeketekről megtudnátok, hogy transzszexuális, lélekben ellenkező nemű?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem lepődnék meg, mivel ennek már egészen kicsi gyerekként vannak jelei, és ha ezt neki kell elmondania, akkor megbuktam mint szülő, és nincs jogom bármilyen módon is megkérdőjelezni.


Mit tennék? Próbálnék neki minden módon segíteni, már kisgyerekként, önmaga elfogadására tanítani, és pszichológushoz járatni, hogy megtanulja kezelni a majdani negatív kritikákat amiket kapni fog a begyepesedett társadalomtól. És persze biztosítanám hogy szeretem, ugyan úgy a gyerekem lesz, akármilyen neműként is szeretne továbbélni.

2017. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Én iskolában tanítok, és azt veszem észre, hogy a fiúk egyre jobban elnőiesednek, a lányoknál pedig az izom, a férfias test a nagy vágy. A fiatalok körében egyre többen vannak azok, akik úgy érzik rossz testbe születtek, és szeretnének vagy fiúsabbak lenni lányok esetében, vagy lányosak fiúk esetében. Hogy elfogadják úgy, amilyen a gyermek, a szülőknek nagy felelősségük van!
2017. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
9%
Amennyiben már felnőtt, kitagadnám. Ha gyerek, akkor irány a pszichiáter. Lehet lepontozni, én ennek ellenére is a méltóság és a normalitás híve vagyok mindenféle tolerancia ellenében. A betegség attól még betegség marad, hogy egyesek kicsi lelkébe a valósággal most beletaposok.
2017. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

3# teljesen igaz....

Ertem én hogy divat, de én ebben nem veszek részt....

Felnöttként mehet amerre lát, gyermekként meg doki.

2017. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
93%
Nekem volt egy osztálytársam öt éve, aki nem váltáson ment keresztül, fiúból lány lett, és egy másik iskolában kezdte meg tanulmányait lányként. Amikor betöltötte a 18. életévét, akkor műtötték át Szegeden.
2017. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Figyelmes szülőként már jó ideje sejteném, mert vannak jelei bőven. Amint előbújna előttem mindenképpen támogatnám lelkileg. Rengeteg verbális - és akár fizikai - bántalmazást fog kapni egész életében a társadalomtól, legalább az anyja legyen az, aki mellette áll, és szereti.
2017. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%
Ha még gyerek, akkor pszichiáterhez vinném. Nyilván, ha már nagykorú, akkor nem tudnék mit tenni. Ki nem tagadnám, de el lennék keseredve.
2017. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
A transzexualisok nem betegek es ez nem betegseg amit ki lehet gyogyitani az emberbol...
2017. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Én kiakadnék, hogy hisz olyan dolgokban, hogy lélek.


Nem is tudom mit gondol, van egy gázhalmaz, ami egy felnőtt ember személyiségével és tudatával beleszivárog egy kisbaba testébe? Ugyanmár.


Valami lejátszódik a szervezetében, amiről semmit nem tudunk. Genetikai vagy egyéb betegség, esetleg gyermekkori traumatikus élmény.


Mivel nem lehet kezelni a helyzetet napjainkban, egy pszichiáteri látogatássorozat után bátorítanám, hogy úgy élje az életét, ahogy neki örömöt jelent, akár átműtve ellenkező neműként.


De azzal számolni kell, hogy maholnap rájönnek, hogy az xy hormon/gén miatt érzi magát másnak és így meg így lehet helyrehozni, vagy egyszercsak beugrik neki valami korai trauma, akkor már nincs visszaút.. hiába lenne belőle gyógyulás.

2017. jún. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
5-ös... Nem lesz egy fiúból lány soha, csak egy megnyomorított, szerencsétlen fiú. És érdemes tisztában lenni azzal is, hogy a transzszexuálisok 60%-70%-ban lesznek 40 éves koruk előtt öngyilkosok, és nem véletlenül. Belátják ugyanis, hogy a valóságot nem írja felül az ő véleményük.
2017. jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!