Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják ennyire a...

Miért akarják ennyire a szülők hogy elmenjek?

Figyelt kérdés
Szóval! Az a helyzet, hogy a szüleim kijelentették, hogy nem fognak támogatni a továbbtanulásban, sem a budapestre költözésben (ott lenne az egyetem), hanem csak abban támogatnak ha kimegyek dolgozni. Persze nem ausztriába ahonnan haza lehet járni hétvégére, hanem legalább angliába vagy messzebb. Ezt kb egy 3 hete kezdték el csinálni, előtte semmi baj nem volt azzal, hogy tovább szeretnék tanulni. (Azt sem lehet mondani hogy nem tehetjük meg, vagy nincs rá fedezet). Szóval nem értem, hogy miért nem akarnak itthon látni, ők azt mondják hogy ez nem így van csak jót akarnak. De az hogy munkatapasztalat és ismerettség és mindenféle helyismeret nélkül kidobnának egy másik országba, az azért nem túl bizalomgerjesztő. (Egyébként soha semmi problémám nem volt se a suliba se sehol, mindíg rendes jegyeim voltak, nem pofáztam vissza , sosem hoztam szégyent se magamra se a családra, szóval egyfajta mintagyeker voltam, tanultam, hogy tovább tanulhassak, erre most lehet hogy bukik az egész dolog, mert ugye egy érettségivel senki nem ad munkát (107 helyre adtam be az önéletrajzot 2 hívott fel hogy menjek be, de persze sehova nem vettek fel mert pályakezdő vagyok...) szóval ötleteket várok, hogy iért lehet ez? vagy hogy lehetne ezt megoldani! előre is köszi.

2017. jún. 15. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeznék a szüleidnél, hogy mi változott meg és miért döntenének így. A helyedben egyébként megpróbálnám lebeszélni őket erről. Ha nem megy sehogy inkább vegyél fel diákhitelt, minthogy ne tanulj tovább.
2017. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le velük beszélni arról, mennyire fontos, hogy legyen egy végzettséged. Végzettség nélkül is találhatsz munkát külföldön, de karrierre, kiteljesedésre nem igazán van lehetőség. Ráadásul az egész sosem lesz valami stabil így.


Szerintem irtó hülyeség ez a hozzáállásuk, hogy nem támogatják a tanulmányaidat, csak azt, ha kimész dolgozni külföldre... Én megpróbálnék kompromisszumot kötni velük. Hiszen a külföldi munkatapasztalatnak millió előnye lehet, de én ezt csak úgy tudnám elképzelni, hogy elkezdem az egyetemet és mondjuk nyaranta dolgozni járok valahová.

2017. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek oda, ahova menni szeretnél, és piacképes szakot jelöltél meg, akkor diákhitel (másodévtől, ha belefér, diákmunka), beköltözöl koliba és "csók a családnak"...
2017. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem a szüleid burokban élnek hogy nem néznek híreket. Angliába terrortámadás volt nem is egy mostanság. Szerintem ne menj külföldre egyelőre. Nem túl biztonságos. Inkább szépen vázold nekik hogy nyelvtudás biztos külföldi ismerettség, kontakt nélkül ahol biztonságban lehetnél akarnának kiküldeni. Mégis hogy gondolták ezt?


Vázold nekik, hogy te mit szeretnél.

2017. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

Ah, hát egy nap nagyon sok olyan gyerek van, aki váltig állítja, hogy ő mintagyerek, csak aztán kiderül, hogy inkább mintagyökér.


Tudod mit? Nem hiszem el, hogy egy mintagyereket ennyire ne akarjon támogatni egyik szülője sem.

2017. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a szüleid bevették a "külföldön raktárosként kezdte 2 év múlva vezető beosztású dolgozó, 5 év múlva cégvezető" maszlagot.

Diploma nélkül pályakezdőként, ismeretség nélkül csak nagyon alja munkát kapnál, és lakhatsz tizedmagaddal egy poloskás albérletben.

2017. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves -hallgatag-

Köszönöm az építő jellengű hozzászólást, ami a kérdés boncolgatásában cseppet sem segít!


Többi hozzászólónak írnám, hogy annyi ismeretes, hogy van egy üzletember ismerőse a családnak, aki valóban rengeteget keres, és nagyon sikeres, és ő állítja, hogy ő egyedül ért el mindent és nem kell a szülő ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, és szerintem ez jött le nekik is (pedig édesanyámnak 4, édesapámnak 2 diplomája van) szóval nem értem, valami nagyon visszafele megy a családban már az utóbbi 2-3 évben de most tartunk ott, hogy ez már nekem így elég rosszul jön ki!

2017. jún. 15. 16:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De pont most küldenének Angliába? Mellesleg most ők élik az életed vagy te. Szerintem hagyni kéne hogy a gyerek válassza a saját vágyait és ne megmondják neki mit csináljon.
2017. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már csak poénból is élősködnék rajtuk...
2017. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha jelentkeztél egyetemre, akkor várd meg a felvételi eredményét, és utána már csak abba hagyják.
2017. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!