Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek még, hogy szüleim...

Mit tegyek még, hogy szüleim elengedjenek?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves lány vagyok és barátom olasz és cserediákként volt az osztálytársam. Csak ebben az 1 évben volt itt, most már viszont visszament Olaszországba. Szüleimmel sokat beszéltünk arról, hogy kimehetek-e és abban egyeztünk meg, hogyha jók lesznek a jegyeim, akkor elmehetek. Egyedül kémiából lettem hármas, de a többiből megvan a négyes (van ami jobban is sikerült)

De nem, nem engednek el még ígysem. Amikor mondtam nekik, hogy megígérték, akkor csak idegesek lettek és elkezdtek velem veszekedni. De akkor legalább ne ígérték volna meg, hogy elengednek..

Nagyon sokat segítek nekik így otthon is (amúgyis szoktam), szinte mindent megcsinálok helyettük, de nem. Ez sem elég.

Egyébként július 11-én mennék és 23-ig maradnék.


2016. júl. 3. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Azért nem engednek el, mert a 17 éves kori szerelmek, pláne ekkora távolságokon általában nem tartanak sokáig. Az utad kb. egy belföldi nyaralás ára, arra, gondolom, szívesebben áldoznának. Amúgy is, a fiú nem tud jönni? Legalább ezzel lehet, hogy hatna a szüleidre, ha az ő részéről is látnának valami komolyabb szándékot. Fizetné az utazási költséged felét? Oké, hogy Olaszország, oda én is szívesen mennék, de ne a lány menjen, pláne ne 17 évesen, ismeretlen helyre udvarolni. Egy lányt azért több baj érheti egy ismeretlen országban.
2016. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A szüleivel felvették a kapcsolatot a szüleid? Ha ők megbízható benyomást keltenek, akkor talán lenne esélyed. De mivel utaznál?
2016. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudják egymas elérhetősegeit, de annyira sokat meg nem beszéltek egymással. Egyébként repülővel mennék, és hát az is szóba került már, hogy haza pedig majd a szüleim hoznak.
2016. júl. 3. 16:20
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Hát a hármas-négyes nem épp jó jegy. Te nem tartottad be amit vállaltál, ők miért tartanák be amit ők vállaltak?
2016. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
De a repülőjegy már megvan? Az ő szülei írjanak vagy skype-oljanak a te szüleidnek, habár nem tudom, hogy van-e közös nyelv, és erősítsék meg a meghívásodat, nyugtassák meg a szüleidet.
2016. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

mondjuk meg kellett volna előre beszélni,hogy milyen jegyek mellett engednek ki.

ha egy évet töltöttetek együtt, én elengednélek. nem egy vadidegenhez mennél ki, felteszem az az év alatt bemutattad a szüleidnek is.

szóval én elengednélek . de ha nagyon nem opció,akkor jöjjön ő. de nem értem amúgy,hogy már megvan a repülőjegyed? és mégsem mehetsz? kárba megy a jegy?

2016. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi, a jegyet még nem vettük meg.
2016. júl. 3. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Július 11-én mennél és még nem vetted meg a jegyet? :D

Vicces vagy, már rég meg kellett volna venned legalább 1-2 hónappal ezelőtt, olcsóbb is lett volna sokkal, meg hamarabb elengedtek volna

Elég béna kis tinilányka vagy :D

2016. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért nem a pasid jön hozzád?
2016. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!