Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen bulizni? Mit tegyek,...

16 évesen bulizni? Mit tegyek, hogy a szüleim elengedjenek? Illetve szerintetek "a még nincs itt az ideje válasz" mennyire helytálló a szülők részéről?

Figyelt kérdés
Amit érdemes tudni róluk, hogy egész nap itthon ülnek semmit nem csinálnak, felém is ilyen elvárásokat tűznek ki. Sehova sem engednek el szivesen, ha elmegyek mindig megkapom, hogy mit képzelek. Igyekszem nekik mindig megfelelni. Mostmár szivesen elmennék bulizni ès ez náluk kiakasztotta biztosítékot. Miket tehetnék, illetve az ő álláspontjukkal vagy inkább az enyémmel értetek egyet? 16/f

2016. aug. 19. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Ülj le velük beszélgetni, és szép higgadtan magyarázd el nekik, hogy erre neked szükséged van, nem úgy akarsz visszaemlékezni erre a korszakodra, hogy végig otthon ültél.

Mondjuk az érem másik oldala, hogy 16 évesen azért még nem feltétlenül jó ezt túlzásba vinni, értem ezalatt, hogy heti szinten. 16 évesen én is ritkán mozdultam ki, de azt sem nézték jó szemmel. Aztán beszélgettem velük erről, és egy idő után megváltoztak.

2016. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Én buliztam 16 évesen és nekem hagyták is, szerintem ez így normális. A többi barátommal is így volt és a legtöbbjük egyetemet végzett. Persze ezzel anyádékat nem fogod meggyőzni. Állapodjatok meg feltételekben, pl. pontosan mikor érsz haza, gyakran írsz sms-t, messenger üzenetet a buli közben. Beszéljétek meg hogyan jössz haza, ha nagyon kell akkor az egyik szülő érted is mehet.
2016. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom megbeszélni velük. :)
2016. aug. 19. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Ne hagyd hogy tönkretegyék a fiatalkorodat.
2016. aug. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem egészen választás kérdése. Mivelhogy anyagi dolgoktól kezdve sok mindenben tőlük függök. Eddigi tapasztalataim, alapján amint mást teszek vagy más történik mint az elképzelèseik abban a pillanatban elkezdenek kicsinálni, valótlan dolgokat vágnak a fejemhez stb... Arról nem is beszélve, hogy egyébként igyekszem megfelelni nekik, jó tanuló vagyok még nyáron is aktívan tanulok. Sok dologban tehetségesnek is érzem magam de semmiben nem támogatnak és nem is ismerik el az eredményeimet. Csak újabb elvárásokat kapok olyan téren ami engem nem érdekel. Ha nem függenék tőlük akkor már régen leléptem volna. Ez esetben meg marad a szinte reménytelen megbeszélés. Ahol csak annyit fogok kapni, hogy még éretlen vagyok. Sajnos ennek az lesz a vége, hogy nem leszek velük őszinte és megoldom a bulit vagy amit szeretnék az engedélyük nélkül is. Bocsi ezért a regényért :D
2016. aug. 20. 00:07
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem irigyellek :( Rossz lehet mindenbe beleszóló szülőkkel élni.
2016. aug. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!