Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni itt Magyarorsz...

Meoi kérdése:

Mit lehet tenni itt Magyarországon ha több alkoholista is van egy családban?

Figyelt kérdés
Én 24 éves vagyok és anyám apám 10 éve alkoholisták. Sajnos kisgyerek már nincs a családban vagyis segítséget se tudok kérni ellenük. Gátolnak mindenben, tovább tanulásban, egy normális pár találásában és az élet minden területén megbélyegeznek! Elköltözést nem látom reálisnak mert akkor még annyi visszatartó erő sem lesz nekik mint eddig. Vagyis én. Próbáltam erőszakkal szép szóval rájuk hatni de semmi változás. Szerintük ők nem alkoholisták és azt sem valják be ittak miközben alig áll a lábbán. Egyszerre szívszorító és dühítő a viselkedésük. Lassan itt kell őket hagynom mert ez nem élet de akkor mi lesz velük? szeretnék egy megoldást találni amivel nyugodtan elköltözhetek itthonról és elkezdhetem a saját életem és nem az ővékét kell mindig egyengetnem... Kérlek segítsetek!

2017. jún. 24. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el! Nem tudod őket megváltoztatni, ne pazarold el a saját életedet is! Ez nem a te felelősséged!

Apám már majdnem 40 éve alkoholista!!!! Mi nem hagytuk, hogy tönkretegye a mi életünket is. Természetesen mi is, mint sok más rokon és barát próbáltunk neki segíteni, de nem volt vevő rá soha.

2017. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz velük tenni, ha úők nem akarják.

Elég idősek ahhoz, hogy maguk feleljenek az életükért.

Hiába lenne kisgyerek, az sem oldana meg semmit, csak a kicsit elvennék túlük, ha valóban olyan a helyzet.


Költözz el, ebben a helyzetben te nem vagy felelős értük.

2017. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mást pedig nem tehetsz, hogy elköltözöl, és éled a saját életedet. Ha nem fogadnak el segítséget (elvonó), ha ők maguk nem akarnak leszokni, akkor nincs mit tenned. Kényszergyógykezelésre nem lehet őket vitetni a törvényeink szerint, azaz joguk van alkoholistának lenni és ebbe belehalni. Ez lesz velük, ezt választották. Te ne áldozd fel a saját életedet miattuk.

Sajnálom.

2017. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Költőnő? ***** válasza:
100%
Ezt nem neked kell visszatartani, megoldani.
2017. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Elköltözést nem látom reálisnak mert akkor még annyi visszatartó erő sem lesz nekik mint eddig."


Te NEM vagy visszatartó erő. Eddig sem tartottad őket vissza semmiben. Ez csakegy jó kifogás neked, erre hivatkozol, hogy miért nem állsz a saját lábadra.

Sajnos hiába érzel értük felelősséget, semmit sem tehetsz! Az alkoholról csak az tud leszokni, iszonyatos erőfeszítés árán, aki akar. A te szüleid nem akarnak. Tudom, hogy most gonosznak tartasz, de sajnos ezek a tények. Te nem tehetsz értük semmit, a saját életedet viszont jól elcseszheted, ha nem lépsz le otthonról. Felnőtt vagy, a saját életedért te vagy felelős!

2017. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholizmusnak az egyik legnagyobb átka, hogy nem csak önmagát teszi vele tönkre az ember, hanem a környezetét is. A családját, a hozzátartozóit. Menj mielőbb, és kezdj önálló életet.
2017. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!