Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek gáz anyukámmal...

Szerintetek gáz anyukámmal megbeszélem a magánéletemet? (egyetemista fiú vagyok)

Figyelt kérdés

Soha nem volt annyira szoros a kapcsolatunk, nem igazán nevelt engem, de felnőttként már egész jól kijövünk.


Magánélet alatt nem szexualitást gondolom, hanem emberi kapcsolatok, barátnők, meg az ilyen dolgokat, amik ennyi idősen foglalkoztatják az embert.


A barátaim olyan tanácsokat adnának hogy "hát tedd azt amitől boldog leszel", anyukám viszont sokkal bölcsebb meg határozottabb dolgokat tud mondani.


De elég ritkán találkozunk, meg kb. 2 hetente beszélünk, tehát szó sincs róla, hogy meg akarna fojtani a törődésével (szerintem bele is unna ha mindig velem kéne foglalkoznia).


2017. jún. 24. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Jobb lenne inkább leválni anyukádról, a házasságoknak komoly tűzfészke, sok esetben válóóok szokott lenni, hogy a fiú nem képes kibújni az anyja szoknyája alól. A bölcsességet majd felépíted önmagadnak, amikor annak eljön az ideje, egy fiatalember ne legyen bölcs, tegye, amit az ösztönei sugallanak. A bölcsességgel együttjár a rezignált lemondás is, míg a fiatal energikusan boldogságkereső. A határozottabb dolgok azt jelenti, hogy egy az egyben megmondja, mit kéne csinálnod? Na azt ne tedd! A saját életedet éld, ne az övét.
2017. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem írtad, hogy van-e apukád. Lehet, hogy vele kéne inkább társalognod.

Anyukádtól kérdezhetsz ezt-azt, de szerintem lehet majd az a következmény, hogy kisajátít, mint nő. Tehát az első válaszoló üzenetét alaposan fontold meg.

2017. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Az a gáz, hogy itt kérdezed.

Ha te úgy érzed, most éppen az anyukáddal tudsz a legjobban megbeszélni dolgokat, akkor tedd azt. Nem ettől leszel anyába kapaszkodó fiatal felnőtt.

2017. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne gáz? Az a normális, hogy megbeszéled a dolgaidat a szüleiddel.

Ettől még nem fog kisajátítani az anyád (ahogy elnézem, semmi igénye nincs az ilyesmire). Nem is értem az előzőeket. Bár ahogy elnézem itt a gyakorin, hogy milyen családokban élnek emberek, nem csodálkozom, hogy ilyen magától értetődő dolgokat meg kell kérdezni :(

2017. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz - kinőttél a lázadó kamaszkorból, két felnőtt ember meg szokott egymással beszélgetni, ha megértik egymást, ha figyelnek egymásra - azt jelenti, visszataláltál hozzá.

Ezt a Weöres verset ismered?


"A kamaszkor tőled

elkuszált,

szemem a szemedbe

nem talált.


Így tűnődtem: «Mért szült,

mért szeret,

ha örökre élni

nem lehet?


Énmiattam annyi mindent

öl, temet!

mért nem tett a hóba inkább

engemet!»


A kamaszkor tőled

elkuszált,

férfi-szívem ujra

rád-talált,


férfi-szívem a szivedre

rátalált,

megköszön most percet, évet

és halált."

[link]

2017. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, hogy mi van apukámmal.


Semmi, nem szeret ilyen dolgokról beszélni.


Köszönöm a válaszokat, olvasom őket, és a továbbiakat is majd!

2017. jún. 24. 16:14
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Miért gáz egyeseknek, hogy egy fiú az anyjával is jóban van?

Barátom kétnaponta-naponta hívja az édesanyját telefonon, és teljesen normális, önálló férfi, egyszerűen érdekli, hogy mi van vele.

Inkább ilyen legyen, mint olyan fiú-férfi, aki szarik az anyjára.

2017. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, miért kell rögtön az anyja szoknyájáról leszakadni képtelen fiút vagy egy kicsi fiacskáját magához láncoló zsarnok anyát elképzelni, ha egy fiatal felnőtt férfi jóban van az anyjával.

Kérdező, nem gáz, sőt, szerintem ez így, amit írsz, nagyon is jó.

2017. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisnak tartom ezeket a beszélgetéseket. Én is beszélgetek a tízen- és huszonéves gyerekeimmel. Persze vannak barátaik is, akikkel megtárgyalják élet nagy dolgait, de velem is megbeszélik ezeket. Nálunk is a férjem merevebb a témában és nehezebb is ezekről beszélni vele. Inkább hozzám jönnek, sőt a testvérem vagy az anyukám is beszélget velük, pedig a nagymama elmúlt 70.
2017. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegyik gyerekem - a fiuk is meg a lányok is - sokszor beszélgetnek velem mindeféle témáról, kérnek tanácsot (amit vagy megfogadnak, vagy sem), és "ennek ellenére" mindegyik önálló, tölem független felnött.

A régebbi szülö-gyerek viszont valamennyire átalakult "egyenrangú" felnöttek kapcsolatává, és ebben semmi "szülötöl való függés" nincs.

Mellesleg én is kérek tölük tanácsokat, mert vannak olyan területek, ahol ök jobban informáltak, mint én.


Szerintem ez lenne a normális szülö-gyerek kapcsolat felnöttek esetében, nem pedig az, hogy attól kezdve, hogy betöltötte a 18. évét, többé nem beszél a szülövel.

2017. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!