Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya azt mondta jobban örülne...

Anya azt mondta jobban örülne ha inkább elmennék egy kocsmába dolgozni minthogy egy forinttal is támogassa a tovább tanulásom. Milyen szülő az ilyen?

Figyelt kérdés

Plusz minden nap hallom hogy ennyi forint volt amit ettem, ennyi forint volt a számla, és nem azert dolgozik hogy engem eltartson. Ilyenkor mindig elmondom neki hogy ő akart gyereket és tudhatta volna hogy fel kell nevelni. Erre az a válasz: ha tudtam ilyen hülye lesz akkor nem kellett volna gyerek. A suliba majdnem a legjobb tanuló vagyok, büszke lehetne rám, de ehelyett lustának tart mert "folyton tanulok" és semmirekellő vagyok.

Miért ilyen velem? Ennyire buta?

17/L


2017. jún. 26. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Persze,már megint a szülő a gonosz,te meg a tökéletes.
2017. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy tökéletes vagyok. De milyen szülő az aki ilyet mond? Nem hiszem hogy neked jol esett volna.
2017. jún. 26. 18:18
 3/14 Execlor válasza:
68%

ez bonyolultabb ennél, és meg kell értened hogy nem fekete-fehér a dolog

de gyakori eset pl az ha nem várt gyerek vagy, és pl anyud fiatalon lett terhes. ilyenkor benne marad hogy te 'vetted' el a fiatalkorát, bár te nem tehetsz róla..

"ennyire buta?" itt nem is az ész a fontos szerintem hanem az érzelmei. hisz ha valami 'baja' van (pl mint amit fent említettem) akkor bármilyen intelligens, ő ezt a saját szemén keresztül látja lehet bele sem gondolva a te helyzetedbe..

remélem érted miről beszélek a megfogalmazás nem az erősségem :D

2017. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem éppen mintaszülő, ha az a baja, hogy a gyerek tanul, amikor jól tanul. Kalkuláld bele, hogy a továbbtanulásodat magadnak kell majd finanszíroznod.
2017. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Vannak szülők, akik elfelejtik, hogy a jogaik mellett kötelességeik vannak. Az a szülő, aki nem támogatja a gyermekét a fejlődésben, az vagy irigy, vagy egy semmirekellő. Igen, szerintem ennyire buta, akinek csak az a megfelelő ha valaki szart lapátol, az a munka neki, hát akkor csinálja.
2017. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Jajj első, nem kell itt verned magad. Ki mondott ilyet hogy mindig a szülő a hibás? Melyik anya mondja a 17 éves gyerekének hogy kár volt megszülnie, meg hogy inkább dolgozzon kocsmában mintsem hogy tanuljon. Csak nem te is ilyen szülő vagy, vagy leszel? Tapsot neked!


Kérdező, vannak sajnos olyan emberek akik felelőtlenül csináltak gyereket, vagy épp megkeseredtek az életben. Ez neked ne szegje kedved.

Viszont lehet az lenne a legjobb ha csak figyelmen kívül hagyod. Apuddal milyen a kapcsolatod? Szerintem anyud is csak ki van készülve egy pöppet az életétől, ezért vág tönkre téged is.

Segíts néha neki a házimunkába. Azért nem kell mindig tanulni. Nem hiszem hogy délután kettőtől este 10-ig ezt csinálod. Azért az se egészséges.

2017. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
24 éves volt mikor születtem, és tervezett gyerek voltam.Mindig segítettem neki amikor volt egy kis szabadidőm, de neki soha nem volt elég.
2017. jún. 26. 18:34
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha elmosogattam és beraktam a mosást akkor nem az volt hogy köszönöm hanem hogy "a nappalit miért nem tudtad mar kitakarítani?" Ha azt is megcsináltam jött a következő: "ezt miért nem tudtad mar megcsinalni?" Nincs is kedvem mar segíteni neki
2017. jún. 26. 18:36
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Menj el továbbtanulni, mint mondtad is jó tanuló vagy így esélyes hogy felvesznek államilag támogatottra, és kaphatsz ösztöndíjat is (de kalkuláld bele hogy egyedül így is piszok nehéz lesz segítsé nélkül).

Aztán majd csak lesni fog hogy te vitted valamire, és azért se segíts neki, ha majd ő szorul rá.

2017. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Legyél akkor a legjobb.Akkor is ki fognak kezdeni,de lepereg rólad,mert

tudod,hogy tudják Te vagy a legjobb.

Lehet tanulásban,sportban,sakkban.....

Valamiben Te legyél a legjobb.Nagyon

sok időt kell ráfordítanod,de te leszel a legjobb.

2017. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!