Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig szólhat bele egy szülő...

Meddig szólhat bele egy szülő a nagykorú gyereke magánéletébe, ha még otthon lakik a gyerek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.


Mibe szólhat, mibe van joga beleszólni a szülőnek?


Amit kis munkával megszerzek pénzt,- pl nagyszüleimnek segítek fáthordani, füvet nyírni és ezért adnak par ezer Ft-ot - elveszik és nem adják vissza.


Ha van pasim, az a baj, ha nincs , akkor miért nincs??


Nem járok buliba sose, mert ellenzik.



Mielőtt vki azzal jön, hogy költöztek el... Igen, tervben van. Csak épp ami volt pénzem azt mind folyamat elvették.

Tanulok, így nincs munkám, még(!)


Szóval röviden a kérdésem az lenne, hogy meddig lehet tűrni, hogy a szülő mindenbe beleszóljon?



2017. jún. 24. 16:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Amíg ott laksz náluk...

Amúgy meg, ha elmész hétvégi munkára, mármint bejelentett, igazi munkahelyre, az már jó pénzalap lesz később, és jól fog mutatni az önéletrajzodban. A fizetést kérd bankszámlára, vagy rögtön rakd be. Ha már van valami fizetésed, akkor arányosan járulj hozzá a rezsihez, ételhez, de legyen valamennyi, amit félreraksz. Aztán mikor befejezed az iskolát, elmehetsz normál munkahelyre, rendes fizetésért és már nyitott is az út a különköltözéshez. Onnantól kezdve pedig semmibe sem szólhatnak bele.

2017. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Egyetem mellett vállalhatsz munkát. Nyittass saját bankszámlát és a pénzedet, amit magad kerestél, ott tartsd.

Az is túlzás, hogy 20 évesen nem engednek bulizni vagy hogy ennyire kukacoskodnak pasi ügyekben. Próbálj függetlenedni tőlük, ne csak anyagilag, hanem érzelmileg is. Légy határozottabb, talpraesettebb.

2017. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha most elveszik a pénzedet, akkor ha munkád lesz akkor minden bizonnyal akkor is.


Az én javaslatom feléd:

A költözés sikerességéhez először is keress munkát. Amint megvan nyiss egy bankszámlát, a bankkártyádat meg tartsd biztos helyen.

Arról, hogy mennyit keresel ne szólj, vagy szándékosan mondj kisebb összeget, mondjuk ami mondjuk reális összeget jelenthet rezsi szempontjából. Így pontosan nem fogják tudni mennyi pénzed van. Vagy a megspórolt pénzed tartsd másik bankszámlán. Így anyagilag nem tudnak nyomon követni, s amikor lehetőséged van szépen elköltözöl.

2017. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Ahhoz esetleg van otletetek, hogy hogyan tudom visszakapni/kérni a pénzem?


225.000 volt anno a Ballagasi pénzem, abból semmit sem kaptam meg. Pedig jó indulás lenne egy albihoz. (Persze melo mellett)

2017. jún. 24. 16:53
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem volt semmi nyoma papíron (pl. levették a bankszámládról, vagy hasonló), akkor sehogy.
2017. jún. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
48%

Tapasztalat szerint tudok írni.

Szüleim elváltak, anyummal élek és tanulok meg rengeteget dolgozok, mivel eléggé nehéz helyzetben vagyunk.

Teljesen egyetértek azzal, hogy ameddig nála lakok addig igenis van beleszólása, de már nem úgy mint fiatal korban.

Pl. Elmegyek inni, de illendő tudnia szerintem, hogy mégis meddig maradok távol.


Párkapcsolatba viszont nem szóltak bele a szüleim (mikor együtt voltak) s anyum se utána. Lehet azért is mert inkább nagyon is sokáig vártam az elsővel (18 éves korig) és lehet azért is, mert nem akartam úgy kapcsolatot, mikor még pénzt se keresek.

Jelenleg több mint egy éve vagyok együtt barátnőmmel s nagyon is jóba van anyukámmal.


Viszont azt jobban ajánlom, hogy legyenek megbeszélve a dolgok a szülővel, mert ha már úgy fogalmazol, hogy "tűrni" akkor szerintem te is ingerülten kezeled már ezt. :)


21F

2017. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Csak egy része volt számlán. De a kartyam is a szuleimnel van...


Kedves utolsó, 21/F, igen itt a tűrni szón van a hangsúly... Itthon mindent megcsinálok, főzök, takaritok, stb, tény nem halok bele, de en viszem a háztartást. A faterom nem dolgozik csak anyam. Viszont kb benn gubbasztok a 4 fal között mert nincs magánéletem mert mindenért szólnak. Holott más mar rég bulizik , van parkapcsolata, barátaival lóg.. Én sose voltam buliba , mert a szüleim nem adtak sose még egy ezrest se h menjek el vhova, holott el szerettem volna menni, egy barátomat se tudtam nekik bemutatni , h jé ő a szerelmem.. Mert mindig találtak kifogást és melot h ne tudjak találkozni vkivel.

Persze borra, cigire anyámkinjara van penz, csak arra nincs amire masnak megadják a szülei nagy átlagban.


Nem is annyira a buli a fontos, hanem h tenyleg semmi szabadságom nincs úgymond. Mar elmaradnak a barátaim is.

Nincs szabadidőm , mert itthon is segítek , nem csak a nagyszuleimnek.



Jo, jo , ne rinyaljak mert van tető a fejem felett es van étel az asztalon. Igen... De nem igy el egy 20 éves fiatal...

2017. jún. 24. 17:13
 8/27 anonim ***** válasza:
68%
Szép kis szülők ezek, hogy lopnak a saját gyereküktől. Vagy nevezhetjük rablásnak is...
2017. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
32%

Megértelek teljesen én sajnos megküzdöttem ezért, hogy ilyen helyzetben legyek. Ugyan úgy megteszem az itthoni teendőket s igen, volt nagyon nagy vita csak az miatt mikor el mentem itthonról "haverokkal" estébe.

Szülőktől függ ez és ugyan azt tudom tanácsolni, mint amit én tettem.

Átbeszélni teljesen komolyabban az egészet, mert durva ezt kimondani, érthető ha még szülőnél lakik az ember akkor van beleszólás, de ne legyen csak házban tartás szinte.


Ha nem segít az, hogy elbeszélgess velük, hogy mit szeretnél akkor ezt sajnos tűrni kell. Viszont nyugodtan elmondhatod szerintem, hogy "Ezt évekig nem lehet csinálni"

2017. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
A bankkártyádat kérd vissza és változtasd meg a belépési kódokat, vagy ha nem adják oda, nyittass számlát egy másik banknál, minden pénzedet oda utaltasd vagy fizesd be, az új bankkártyát pedig tartsd magadnál. Erőszakkal nem vehetik el tőled. Próbálj annyi pénzt összegyűjteni, amennyiből egy szobát már ki tudsz venni.
2017. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!