Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthoni munka - családi...

Otthoni munka - családi feszültség?

Figyelt kérdés

Diákmunkázom, de ez úgy néz ki, hogy 8 óra az irodában VAGY otthon. Az iroda kicsi, így főleg tényleg csak betanítás van 2 hétig, majd otthonról dolgozol saját géppel.

Szüleim ezt képtelenek felfogni, hogy nem megyek be az irodába, de nekem akkor is 8-kor kezdődik a munkaidő és 16:30-ig tart (néha hétvégén is).

Oké, kimegyek velük a telekre reggel 5-kor, de értsék meg, hogy nem jó, hogy délelőtt 11-kor érünk haza és utána még nekem kell főzni is. Főleg, hogy az ügyfélszolgálatos telefon is át van hozzám irányítva és nehéz segíteni az embereknek ennél net nélkül... Aztán kétnaponta hiszti, hogy egész nyáron a gép előtt ülök.

Százszor elmagyaráztam türelmesen, hogy dolgozom, a főnökön azért rá szokott nézni a diákokra, nem tudom kedvem szerint eltolni az időt és semmi. Azt mondják, hogy csak 5 perc, de valójában 2-4 óra. Ha bemegyek gonosz módon 15 perc után, akkor meg bejönnek a szobámba és ordítanak, a legtöbbször a laptopot is a földhöz akarják verni. Egyébként "zsebpénzt" soha nem kaptam, nem is fizetnek "extra kiadásokat" (pl el szeretnék menni strandra), ők piszkáltak, hogy kerítsek magamnak munkát, mert ők nem egy semmirekellő k.vát neveltek fel.

Valami más ötlet, hogy felfogják, hogy dolgozom? Vagy egy olyan hely, ahol el lehetek 8-9 órát és van ingyen wifi?


2017. jún. 28. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Főnököd mindja meg nekik, ennyi.
2017. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

> Könyvtár.


Gondolom olyan emberek, akik azt hiszik, csak az dolgozik, akik " délután negyig nyomja a postán a stemplit", meg húzza a csillét a bányában.

2017. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Plaza konyvtar kàvézó
2017. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az itteni könyvtárban nincs wifi :( Pláza is Budapesten van a legközelebb, bár lehet megéri beutazni, de tudtommal ott is van időkorlát, de mondjuk az ottani könyvtáraknak is utána nézek. Kávézóba nem tudom mennyi ideig viselnének el, hogy egész nap ott lézengek.

Köszönöm :)

2017. jún. 28. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Életképtelenek vagy mivan? Mit nem tudtam felfogni azon, hogy hagyjanak békén
2017. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy zárat venni a szoba ajtajára egyszerűbb.
2017. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben beszéld meg a főnököddel, hogy otthon nem alkalmasak a körülmények a nyugodt és színvonalas munkavégzésre, hadd járj be az irodába. Ha élni se hagynak, te is jobban jársz. Bemész 8-ra, munkaidő után meg haza, oszt jónapot. A nehéz felfogású szüleidnek ez ellen már igazán nem lehet kifogásuk, mivel szemlátomást a home office fogalmát nem bírják értelmezni. Értem én, hogy jobb és kényelmesebb lenne az eredeti verzió, de ha egyzser kivitelezhetetlen és vért izzadsz vele, akkor értelme nem sok és ha a munkád rovására megy, a végén még ki is vágnak, aztán akkor lehet a telken kapálni egész nyáron, csak azért nem kapsz fizetést. Nem lehet könnyű az életed ilyen "gondos, értelmes, segítőkész" szülők mellett.
2017. jún. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!