Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kire bízzam a gyermekem...

Kire bízzam a gyermekem iskolaszünetben?

Figyelt kérdés

A férjemmel 10 éve vagyunk együtt, van egy csodás kislányunk, 7 éves. Első osztályt most végezte el, és itt a szünet. Sajnos nincs nyári iskola, és itthon nem szívesen hagyom egyedül. Oviban maradhatott egész nyáron, meg tudtuk oldani.

Az apuka 3 műszakban dolgozik, sajnos nem tud egésznap a kislányunkkal lenni, már szabadsága sincs sok, ki kellett venni egészségügyi probléma miatt.

Én GYES után visszamentem dolgozni asszisztensként, 8-16ig irodában, de nem tolerálnák ha hosszabb betegszabadságra mennék, amíg itt a szünet, elküldenének. Ha pedig ezt a munkahelyem elveszítem, nem lesz ki menjen jövőre a kislányunkért. Ha 3 műszakban járnék nem tudnám reggel vinni, délután hozni.


Nagyszülők sajnos meghaltak, illetve nem tartják velünk a kapcsolatot már. Bébiszitterre gondoltunk, de nem igazán tudunk rá sokat fordítani, mert magas a hitelünk, keveset keresünk.


Ti hogyan oldjátok meg?


2017. jún. 29. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudod bevinni magaddal a meloba?


Apuka tud varialni a muszakokkal? Ha lehet kerhetne ugy,hogy akkor dolgozzon,amikor te otthon vagy.


Nincs a közelben megbízható fiatal?

Ők olcsóbban elvállalják a gyerekfelügyeletet egy kis diákmunkaként. Esetleg még fitt, de nyugdíjas szomszéd néni?


Olcsó tábor a környéken?



Ilyen ötletek jutottak csak eszembe.

2017. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyi napközis táborok. Ilyen reggel elviszed délután elhozod típusú, ezek nep olyan drágák szerintem, kap ellátást, foglalkoztatják.

Esetleg korábban össze lehetett volna barátkozni egy szimpatikus nyugdíjas nénivel, olyan pótnagyifélével.

2017. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
95%
Esetleg még osztályból barátai szüleivel lehetne beszélni, hogy tudnának-e vigyázni rá
2017. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj körbekérdezni az osztálytársak anyukái között, van-e kisgyerekes, vagy többen fogadhatnátok bébiszittert.
2017. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Általános iskola első két hetében van az iskolában tábor 8-16ig. Ezután az önkormányzat biztosít kijelölése helyen gyermekfelugyeletet megfelelő létszámú jelentkező esetén, erről a polgármesteri hivatalban lehet érdeklődni
2017. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Szabadság a mindenkinek van, azt, akár felváltva is, ki lehet venni.

Vannak táborok, napközis táborok.

Családi nyaralás.

Bébiszitter.

2017. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Már bocs,de jókor gondolkozol rajta,két hete szünet van.Minden iskolában a szünet első két hetében van ügyelet,ez ugye letelt,illetve van ügyeletes iskola,ahol szinte egész nyáron van ügyelet.Ezen kívül vannak táborok,rengeteg fajta.Nem tudom milyen településen éltek,milyen lehetőségek vannak.Beszélj esetleg osztálytárs anyukájával,aki nem dolgozik,és vállalná pénzért,vagy babysitter.
2017. júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!