Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apaként mit tehetek, ha a...

Apaként mit tehetek, ha a gyermekem anyja a gyermekemmel elköltözik egy 30km-re levő másik településre?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy nem beszélte meg velem, kész tényként bejelentette, hogy elköltözik, a gyereket már átíratta egy másik oviba. Konkrétan azt se tudom, hogy hol van ez az ovi, ha látni szeretném minden egyes alkalom 2oda-vissza út, 120km, és annak a költsége természetesen engem terhel.

Ami nagyobb baj, hogy már csak egy év lett volna az iskoláig, nem várta meg, a gyereknek egy teljesen új közösségbe kell beilleszkedni.


2016. szept. 10. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Illet volna szólni ez tény. Ám én azt gondolom a 30 km nem akkora távolság hogy ebből problémát kéne csinálnod. Vannak akik 300 km-re költöznek,az oda ut kb fél nap.

Tenni nem tehetsz semmit,külföldre nem költözhet az engedélyed nélkül.

2016. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

Semmit.


De az utazás költsége az elköltöző felet terheli.

2016. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj de ahol bejelentette" dolog van ott előtte gondolom ezerrel mentek a balhék. Nem a semmiért vállalja egy nő hogy inkább elmegy csak vége legyen a kapcsolatnak. Szerintem te nagyon sáros vagy ebben a történetben. Azt mondják aki menni akar el kell engedni. Legalább anyaként visselkedik és nem hagyja ott a gyerekét. Hagyd. Joga van kilépni egy megromlott kapcsolazbol. A gyerek kicsike még, az anyja a biztos pont az életèben ne zavard össze. Ha 30 km az még nem is vèszes. Támogasd őket hátha rájöttök a külön töltött idő alatt hogy szeretitek még egymást. Van telefon skype is. Beszélj akár minden nap a gyerekkel.
2016. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De azt is a bíróságon kell kérni. Amit sanszos h 30 km esetében nem fognak megítélni
2016. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom,akkor kell fizetni az elköltözö félnek az utazás felét,ha 50 vagy 100 kmrel távolabb költözik
2016. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
30km nem távolság
2016. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A 3-asnak: A szakítás nem most történt. Annak már sok éve. Nyilván, ha én vagyok a férfi, akkor én vagyok a hibás abban, hogy tönkrement a kapcsolatunk, hisz ez a napjaink sztereotípiája... Az is a világ legtermészetesebb dolga, hogy ha anyuka megelégelte, hogy apuka nem tud elég pénzt hazavinni, akkor mindenféle előzetes megbeszélés nélkül egyik este apukát elzavarjuk, hogy legyen hely egy újnak, és minden vagyontárgyat megtart magának...

Vannak olyan apák is, akiknek a gyerekük a mindenük, és a családot tartják a legfontosabbnak. És vannak olyan anyák, akiknek elég egy rövid szakasz a kapcsolatban, amikor nem megy minden a legfényesebben, igen, vannak viták, és nem a kapcsolat megmentésén fáradoznak, hanem ahogy ha tönkre megy a mosógép nem megjavítani akarja, hanem újat venni. És az is igaz, hogy mi férfiak nem tudunk egyben tartani egy családot, egyszerűen erre nem vagyunk beprogramozva, erre csak az anyák képesek.

2016. szept. 10. 16:13
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Cirka 30 km-re jàrok dolgozni. Oda vissza az utam Ic-vel 1600 ft. Ne ezen az összegen akadj fenn.

Talàn engedélyt kellett volna kérnie? Még ha az orszàg màsik végénbe ment volna megérteném a problémàt. De te bolhàból csinàlsz elefàntot.

2016. szept. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

En is 30 km dolgozom

A fiam minden reggel 34 km utazik az iskolaba busszal.

30 km az kb 35 perc kocsival

Ha 3000 lenne jogos a panasz igy nevetseges

2016. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy, hogy mennyire nevetséges az összeg, elvileg nem változtathatja meg a gyerek lakóhelyét a beleegyezésed nélkül.
2016. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!