Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom tett vegetáriánussá?

A családom tett vegetáriánussá?

Figyelt kérdés

26/N vagyok, van 1 húgom és 1 nővérem, sok unokatesóm, én vagyok az egyetlen vegetáriánus a családban, 4 éve.


Gyerekkorunkban sok hely közt ingáztunk; szinte ugyanannyi időt töltöttünk a szüleinkkel a pesti panelban és az apai nagyszüleinkkel tanyán, csirkék, disznók közt, anyai nagymamám tanyáján pedig szintén csirkék, de kacsák is voltak, nagybátyánk tanyáján tehenek és birkák voltak, ott is sokat játszottunk, „le voltunk adva” ide-oda iskolaszünetben végig, júniustól szeptemberig, valamint iskolaidőben is minden egyes hétvégén péntektől vasárnap estig.

Ez nem panasz, gyönyörű, igazi gyerekkorunk volt, szeretetben. Soha nem éheztünk vagy fáztunk, voltunk viszont jó piszkosak nyáron és nem ismertük a playstationt vagy a nintendót vagy fenetudja mi ment a ’90-es években. :D


Az első emlékem a hússal anya csirkemell falatkái, töltött paprikája, bolognai spagettije. Ő ilyeneket csinált mikor kicsik voltunk. Nem lehetett felismerni benne az állatot, finom volt, szerettük.


Ha nagyszülők, rokonok tanyáin laktunk, akkor pedig együtt játszottunk az állatokkal is sokszor. Láttam kiscsibéket kikelni, egyszerre rengeteg volt, napos csibeként el is adta mamám, de ki is sajátítottunk mi gyerekek egyet-egyet magunknak, akiket elneveztünk, külön neveltünk fel. Meg voltak az ólban tartottak. Láttam kis bocit szopizni a mamájából. Volt kisbárányom is, egy fekete színű. Volt egy kakasunk, Tamásnak hívtuk. :D

Voltak persze cicáink is és 1 kutyánk is. A malackák közé nem engedtek, azt mondták, azok harapni is tudnak.


Aztán láttunk disznóvágást, minden évben többön is ott voltunk. Ettünk sült vért, levest, amiben úszott az agya. Kocsonyát, disznófejet. Pacalt. Megvannak azok az emlékek, mikor mamám pucolja a belet az ürüléktől, amiből aztán majd hurkát, kolbászt tölt apám.


Számtalanszor láttam anyámat elvágni a csirkék torkát és kivéreztetni őket, kopasztani majd a beleket a macskáknak adta. Akkor persze nem tudtuk, hogy a saját, néven nevezett csirkéink is köztük vannak. Megettük minden részüket. A pörköltben benne volt a feje, tarajostól, lábastól, farostól, mindenestől, de persze darabokban. Mindig enyém volt a taraja meg az agya.


Nekem ez ment mióta az eszemet tudom 9-10 éves koromig. Ebben nőttem fel.


Aztán egyre kevesebbet lettünk „leadva” így tanyára, mert nővérem gimis lett, nekem 7.-8. osztály jött. Városiasodtuk, húgom számítógépfüggő lett és menzás kaját meg anya főztjét ettük. Valahogy ezeket a korai, tanyasi gyerekkor emlékeket hanyagoltam. Ettem húst csirkemell filéként, pizzán, bolognai spagettin, stb. Tehát felismerhetetlenül. Semmi taréj, semmi agy, semmi bél…


Aztán mikor egyetemre kerültem, magamnak kellett vásárolnom. A hűtőpult mellett elhaladva felelevenedtek ezek a gyerekkori „élmények” és beszélgettem erről tesóimmal. Ők elintézték azzal, hogy hát igen, sok mindent már ők se bírnának megenni, de gyerekként azt fogadták el, amit a szüleink elénk tettek. Anyuék csak annyit mondtak, hogy: de hát ez az élet rendje, hús az kell.


Amikor ezt a történetet elmeséltem egy barátomnak, aki pszichológiát tanult az egyetemen, azt mondta, szerinte ezek tettek vegetáriánussá, ezért nem bírok húst enni. Mert aki sosem tudatosította magában azt, hogy állatot eszik azáltal, hogy felismerhető részekként eszi a húst és a belsőségeket, látja az életüket, halálukat és feldolgozásukat gyerekként ilyen részletesen, mint én, az sosem azonosítja az ételét az állattal, ami volt. A tesóim pedig, akik ugyanezeket átélték egy „direkt vakságot” vállaltak ebben a témában.



2017. júl. 3. 17:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeség. Ugyanígy nőttem fel, mint te. Imádom az állatokat, de sok haszonállatot bizony azért tartunk, hogy legyen mit ennünk. Én is láttam vért, tollakat, kiscsibét, még struccot is, voltak malacaink. Persze én sosem bírnám előkészíteni ezeket, koppasztani, meg ilyenek, de egyáltalán nem jut eszembe, mikor veszem a szép egész csirkét, vagy csirkemellet, karajt, stb.
2017. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Egyes pszichológusok a legnagyobb marhák a Földön.. Kérdező utolsó bekezdése pedig nem kicsit van tele ellentmondásokkal..


Az, hogy ezt az egész maszlagot meg kérdező elhitte, az kizárólag az ő sara, az ő bűne.


Direkt rátolja saját eltolt életét és bűntudatát a hússal (ami eleve nem normális), más olyan személyekre és eseményekre, amiknek semmi köze sincs hozzá.


"Vakságot" vállalt a testvéred. Ja.


Hát persze. Te meg kérdezőcske elmerogyi vagy..


Ideje lenne végre felnőni és saját tetteidért nem másokat okolni!

2017. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Logikád szerint akkor a 100 évvel ezelőtti falusiak mind vegetáriánusok voltak.

Nem kell ezt túllihegned, senkinek sem a hibája, ha vega vagy. Ha meg úgy érzed, ez mégis hiba, akkor hagyd a francba, és egyél húst.

2017. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Erről beszélek én is 4-es! Rátolja másokra a "hibáját"!
2017. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Miért, szerinted / szerintetek az a normális, hogy az embereknek gőze nincs róla, mi az a hús, vagy miből készül a bolognai spagetti?? Azért, mert az elmúlt pár évben felnőttek ilyen generációk városon, azért ne felejtsük már, hogy az ember évmilliók óta mindenevő, tehát húst is eszik, és legtöbb esetben saját maga készítette el azt, amit megevett. Az ember biológiailag "erre van megtervezve", nem kell hozzá semmilyen direkt vakságot bevállalni, az a természet rendje, hogy az állatokat megesszük!


A kérdésedre válaszolva a "neveltetésed" ahhoz járult hozzá, hogy reálisan lásd a világot és tisztában legyél a valósággal. Hogy te erre az állatevés-témára túlérzékeny vagy, az egyéni sajátosságod, nem vagy vele egyedül, egy csomó hasonló ember van, volt és lesz is.

2017. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Én haszonállatokkal foglalkozom, ez a szakmám. Szeretem az állatokat, próbálok nekik minél jobb életet biztosítani. Mégis eszem húst, semmi bajom nincs vele. A történelem során nem volt olyan népcsoport, akik hosszú távon állati termékek fogyasztása nélkül éltek volna. Vegetáriánus népek vannak és voltak, de ők is esznek tojást, tejterméket. Régen természetes volt a tanyasi életmód, hogy az állatok veled nőttek fel, aztán a ha eljött az ideje, mentek a levesbe. Addig meg arany életük volt. Nem vagyok híve annak viszont, hogy a mai városi ember kb csak a csirkemellet eszi meg. A fél állatot kidobják, mert a belső szervek, agy, taréj stb már gusztustalanok sokaknak. Ez szerintem bűn, pazarlás, mikor egy állat elpusztult azért, hogy te megehesd és emberek éheznek Magyarországon is. Én mindent felhasználok, még a csontokat is.
2017. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Nézd, én vegetáriánus vagyok óvodás korom óta. És egyáltalán nem azért, mert jaj, szegény állatok, hanem egyszerűen nem szeretem. Undorodom a hústól, szó szerint rosszul vagyok tőle.

Pedig a családban mindenki eszik húst.

Egyedül a májkrémet vagyok hajlandó megenni, meg nagy ritkán a pizzán a sonkát, de azt is úgy, ha jól meg van pakolva sajttal, meg mondjuk tojással, zöldségekkel.

Szimplán megundorodhattál tőle.

Az én nagymamám is falun él, én is láttam rengeteg disznóvágást, sőt sírtam is, mikor a kedvenc "pipimet " levágták, de nem ezért nem eszem húst.

Lehet, te tényleg megundorodtál tőle.

Én kiskoromban sem ettem meg. Illetve az óvodában egy darabig igen, de később ott sem, mert nagyon rosszul volt elkészítve.

2017. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Vakságot? Miért, szerinted az a jó, ha a hús a hűtőpultban terem?

Falun nőttem fel, csomó disznó- és baromfi vágást láttam, vért kifolyni, disznót perzselni, kacsát fej nélkül szaladgálni. Semmiféle problémát nem okoz. Legalább, ha kertes házban fogok élni, nem kell megmutatni egy sima tyúkvágást, meg tudjuk oldani ketten is.

Ne akard már családod hibáztatni, mert nincs miért.

2017. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2017. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

# 2/10

„de egyáltalán nem jut eszembe, mikor veszem a szép egész csirkét, vagy csirkemellet, karajt, stb.”


pont erről van szó, hogy nem jut eszedbe


# 2/10

„Direkt rátolja saját eltolt életét és bűntudatát a hússal „


Ennek az oldalnak a címe gyakorikérdések és nem az, hogy gyakorirátolások, gyakorihibáztatások, gyakorimindigaszülőahibás te nagyon okos 



# 4/10

„Logikád szerint akkor a 100 évvel ezelőtti falusiak mind vegetáriánusok voltak. „


Nem voltak azok.


„Nem kell ezt túllihegned, senkinek sem a hibája, ha vega vagy. Ha meg úgy érzed, ez mégis hiba, akkor hagyd a francba, és egyél húst.”


Nem hiba szerintem, hogy nem eszem húst.


# 7/10

„A történelem során nem volt olyan népcsoport, akik hosszú távon állati termékek fogyasztása nélkül éltek volna”


Ókor: görögök: Szókratész, Platón, Arisztotelész, Hippokratész (tudod, a gyógyitó, akire minden orvos az esküjét teszi, a „hippokratészi esküt”) buddhisták vallási okokból, India lakosságának 70 %-a a mai napig és még sorolhatnám


# 8/10

Ha májkrémet eszem = disznyóhájat, bőrt, szőrt, fület, farkat stb akkor nem vagy vegetáriánus

2017. júl. 3. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!