Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyszüleim meghívtak külföldi...

Nagyszüleim meghívtak külföldi utazásukra, de a szüleim nem engednek. Mit szóltok? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim külföldre utaznak és két másik unokatesóval együtt engem (15L) és 13 éves húgomat is meghívtak, de ezt úgy közölték a szüleimmel, hogy mi gyerekek is hallottuk, mire szüleim megsértődtek, hogy a nagyszülők akarnak dönteni helyettük (!?). Először nem egyeztek bele, aztán mégis, de közben a nagypapám azt mondta, hogy ő ebben semmi rosszat sem lát, hiszen (1) az iskolai kirándulásokat sem zárt borítékban szokták a tudomásukra hozni (hanem mi visszük szóban a hírt), (2) úgyis megtudnánk utólag, hogy az unokatesók mehetnek, tehát úgyis meg kellene magyarázniuk, hogy minket miért tiltanak el, (3) és egyébként is miért ne agitálhatnánk mi a szüleinket a magunk érdekében (pl. több házimunkát, jobb jegyeket ígérve). Erre szüleim végleg megsértődtek és eltiltottak (pedig az engedélyes időszakban a nagyszülők megvették már a repjegyet is).
2017. júl. 7. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Micsoda ostoba szüleid lehetnek, részvétem.


(Úgyis elengednek végül, csak játsszák az eszüket.)

2017. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem a szüleidet. Tán van valami konfliktus a szüleid és a nagyszüleid közt, amiről ti nem tudtok?
2017. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%

Nos, en értem, hogy mi a szülők problémája. Ez egy eldontendo kérdés, nem egy kötelező program, mint az iskolai kirándulás. Ilyet nem a gyerek jelenlétében szoktak megkerdezni épp azért, mert ha valami miatt nem a válasz, mindjárt a szülő lesz a szemét. A nagyszülőknek semmi joguk nincs a szülőket kész tények elé állítani és a saját gyerekukrol dönteni anélkül, hogy ezt előzőleg négyszemközt, merek nélkül ne említették volna.

Hasonló helyzet volt nálunk, a lányom barátnőjének anyja a két gyerek előtt közölte, hogy ő úgy döntött, a gyerek jövőre elutazhat hozzánk -külföldön élünk - majd ők megveszik a jegyet, nekünk semmi gondunk nem lesz vele.

2017. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Bazz nem hogy örülnének hogy világot lát a gyerek. Jó nagy suttyók a szüleid.
2017. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Hiusági kérdést csinálnak ebből a szüleid. Elég nagy baromság. Nem óvodásokat hivtak a nagyik külföldre, hanem önálló, önmagukat ellátni képes korú gyerekeket.

Úgy gondolom, hogy a szüleid nem foszthatnak meg ettől az élménytől. Nagypapádnak igaza van. Próbáljatok meg beszélni a szüleitekkel.Remélem sikerrel jártok.

2017. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
A hármas válaszolóval értek egyet, Nem az út volt itt a probléma, hanem hogy a nagyszülők ilyen durván ki akarták venni a döntést a szülők kezéből. Magyarán hülyének nézték őket, miközben a szülőknek nem akartak beleszólást hagyni a dologba. Én elhiszem, hogy szarul esik hogy nem kaptad meg az ajándék utat, de itt nem a szüleid a sárosak- hanem a nagyszüleid, akik nem megfelelően intézték a dolgot.
2017. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Ostoba prolik a szüleid.
2017. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Remélem elégedett vagy kérdező. A saját korosztályod hülyézi a szüleidet- és veled együtt ahhoz húz aki pénzzel tömné. Gratulálok. És igen, értem a szüleidet, hogy nem akarnak kiengedni csak úgy külföldre.
2017. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A 3-as Válaszolónak: nálunk ritkán szoktak kötelező kirándulást szervezni, inkább csak szabadon választható, fizetős kirándulást, amelyeken nem is szoktunk teljes létszámban résztvenni (mert nem mindig tudják a szülők kifizetni) - ennek ellenére sohasem titokban küldik az értesítést. A kirándulást (meghívást) egyébként sem az iskolában, sem a mi esetünkben nem lehet eltitkolni, hiszen az unokatesóktól úgyis megtudjuk, és akkor még inkább rosszul esett volna, hogy nem engednek el, és el is titkolták a meghívást.

Nagypapa szerint ő abban dönt, hogy meghív-e minket, de az elengedésről a szüleim döntenek - mint jelen esetben is.

A 3-as válasz második bekezdését nem értem: ki hívott meg kit? És mi a probléma: az utazási költségek felajánlása?


A 8-as Válaszolónak: én egyáltalán nem vagyok elégedett, szeretem a szüleimet, sem ostobának, sem suttyónak, sem prolinak nem nevezem őket; csak valami megoldást keresnék ebben a sajnálatos helyzetben.


Valószínűleg igaza van a 2-es Válaszolónak, és a háttérben egyéb ellentét is van (az indok egyébként csak a nyílt meghívás). Sajnos azonban mi szívunk az unokatesókkal együtt, akik ugyan mehetnek, de jó lett volna együtt utazni.

Sajnálom a nagyszüleimet is, hiszen ők jót akartak, és nem tudni. lesz-e még ilyen lehetőségünk.

2017. júl. 7. 23:27
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

A gyerekem barátnőjének anyja közölte velem a két gyerek előtt, hogy ő úgy döntött, jövőrekijon hozzánk a gyerek, majd ő megveszi qa jegyet.

1,Majd én eldontom, hogy akarok e egy lényegében idegen gyereket x ideig pesztralni

2,Szinten majd én eldontom, hogy akarom e egy hétig etetni, szórakoztatni, az itteni költségeit fedezni

Miután a gyerekek előtt közölte és én kapasbol nemet mondtam, én lettem mindenki szemében a fogonosz - pont mint nálatok a szüleid.

Ilyen dolgokat előbb a felnőttek beszélnek meg gyerek nélkül. Te gyerekként ebből az egészből azt szűrted le, hogy a szüleid a szemetek - és nem azt, hogy a nagyszuleiddel van a probléma, amiért készítenék elé állították őket egy olyan kérdésben, amiben egyedül nekik van joguk dönteni. Pláne, hogy a nwgyapad elmondasod szerint a beleegyezés után még neki állt a szüleid tekintélyét újra alá ásni.

2017. júl. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!