Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire rosszat...

Tényleg ennyire rosszat tettem volna?

Figyelt kérdés
A szüleim válnak és már nagyon régóta megy a vita a ház megosztásáról. A bíró kirendelt egy becsüst, hogy értékelje fel a házunkat. Tegnap előtt anya felhívott, hogy körbe tudnám-e fényképezni a házat legkésőbb másnak tízig, mert akkor nem kell lejönnie a szakértőnek. Megkaptam az e-mail címet amikre a képeket kellett volna elküldenem, megjegyzem nem a becsüsé volt. Szóltam apának erről,mert gondoltam ha a bíróság rendelte ki, akkor biztos tud róla. Nem tudott. Ki volt akadva, mert anya egyszer már felmérette a házat a háta mögött és akkor egyértelműen megmondta, hogy szóljak a legközelebb ilyen van és ne engedjem be őket. Persze ezt nem csinálhatom, az anyám ha be akar jönni akkor beengedem. Szóval még este írtam anyának küldje át a szakértőnek a telefon számát, legalább apával beszéljék meg az időpontot. Azt is írtam hogy nem értem hogy ez miért kell pluszba ha a bíróság hamarosan úgy is kirendel egyet. Csak annyit válaszolt mert tudni akarja hogy mennyit ér és hogy nem mindegy, hogy ki értékeli fel. Aztán megkérdeztem, hogy miért nem mindegy és ő csak annyit mondott, hogy hagyjuk. Aztán nem válaszolt semmire, írtam neki hogy most nem értem mivel bántottam meg, bocsánatot kértem. Legalább 3 üzenetet küldtem de egyikre se válaszolt. Másnap elmentem otthonról, nem akartam se anyának se apának rosszat.( Ha otthon vagyok akkor biztos beengedem). Azóta szörnyű, bűntudatom van és állandóan a sírás fojtogat . Fel hívni egyenlőre nem mertem, majd ha végzett a munkahelyén, addig nem zavarom.

2017. júl. 8. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Gusztustalanul viselkednek a szüleid, mind veled, mind egymással. Maradj ki ezekből a dolgokból, ne tegyél szívességet. Mondd meg, hogy beszéljék meg egymással, és tedd le a telefont.
2017. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Semmi rosszat nem csináltál, a szüleid khm nem normálisak, hogy ilyen helyzetbe hoztak
2017. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem tettel semmi rosszat, sot! Inkabb a szuleid azok, akik ritka sz...rul kezelik ezt a helyzetet. A valassal kapcsolatos problemakat, vitakat, jatszmakat es egyeb teendoket nekik egymas kozott kellene kezelni es megoldani, ugy hogy teged ez a legkissebb mertekben erintsen, nemhogy meg rad bizni ilyen feladatokat, es ezzel gyakorlatilag 2 tuz koze lokni. Nem is ertem anyukad hogy gondolja ezt az egeszet, azt meg plane nem ertem, hogy mit sertodik meg?! Neked lenne okod a sertodesre, nem neki ebben a szituacioban...

Adott esetben persze elvarhato a gyetektol hogy segitsen 1-2 dologban a szuloknek, na de ez pont nem az!!!

1. Mond meg nekik, hogy hagyjanak ki ebbol teged, mert ez baromira nem fair veked szemben, hogy ilyen helyzetbe hoznak.

2. Ha mar ilyet kernek toled, meg ennyire bevonnak a dolgokba es konfliktusokba, akkor legyenek szivesek ertelmesen elmagyarazni neked, hogy mi tortenik, miert kernek toled ilyet, mire megy ki a dolog, mert ilyenkor a "csak" meg az "azert mert azt mondtam" nem megfelelo indok. Had legyen lehetoseged eldobteni, hogy mennyire akarsz ebbe belemenni, es ha nrm ertesz vele egyet, akkor legyen lehetoseged visszautasitani.

2017. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy többször is megmondtam, hogy hagyjanak ki ebből. Apa nem is csinálja (nem mintha amúgy normálisan viselkedne ha a perről van szó), de anya állandóan belekever. Személyes sértésnek veszi ezt, hogy pártatlan akarok maradni. Azt mondja, hogy szégyellem és hogy egyértelmű, hogy apához húzok. Nem így van de nem tudja megérteni,azt mondja csak azért nem értem az ő pontját mert nem nőttem még fel.
2017. júl. 8. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
pedig szégyellhetnéd anyukádat nyugodtan.
2017. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Pedig igen is ki kell maradnod ebből.

Megmondod anyukádnak, hogy te nagyon szereted őt, de te ebből ki akarsz maradni, ők a felnőttek, oldják meg.

Nem foglalkozol se becslőkkel, se senkivel. Nem telefonálasz, nem fényképezel, ha kell majd ő megcsinálja.

2017. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azóta hívtam, nem vette fel a telefont. Majd megírtam neki sms-ben azt amit apának is mondtam, hogy ha jött volna beengedtem volna. Erre csak azt kaptam válaszul, hogy nem kell szépíteni a dolgokat amúgy nem haragszik. Más nap reggel kaptam a párjától 4 sms-t amiben ő is leírja hogy ne szépítsem utólag a dolgokat mert már nagyon unják. Mióta elolvasták a naplómat egy szavamat se hiszi el, pedig egy rossz szó se volt róluk írva. Fogalmam sincs hogy mit tegyek.
2017. júl. 10. 11:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mióta elolvasták a naplómat "


Na ennyit anyádról.

2017. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyád elolvasta a MANUSÁVAL együtt (ha jól értem még válnak) a naplódat??!

És ez az ember írogat neked!

Miről beszélünk???!


Tudod mit, én innentől nyíltan apámhoz húznék. Ez undorító, amit anyád csinàl, apádnak, mint az egyik tulajnak, joga van tudni róla, ha a másik tulaj készül a közös ingatlannal kapcsolatban vmre!

Miért ne tudhatna arról, ha anyád privát becslőt hívat?? Joga van hozzá, annyit hív, amennyit akar, de érthető, ha apád tudni akarja, ezért megkér téged, h tudasd vele.

Én ebben a helyzetben nem érezném úgy, h a gyerekem elárul, nem is hoznám olyan helyzetbe, h bármit is titkolnia kelljen az apja elől!


Ne is magyarázkodj, csináljanak, amit akarnak, téged hagyjanak ki az egészből -

miért kellene bocsánatot kérned?

Főleg minek dumál ebbe bele egy idegen ember, hogy jön ahhoz, h neked kioktató, moralizáló smseket írjon, mi közötök egymáshoz? Megmondanám, h a legközelebbit megmutatom apámnak és szálljanak le rólam!


Fordított esetben anyádnak is szóltál volna, nem?!

2017. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak par fotot kert. Miert kell arulkodni? Miert nem kuldted el anyud emailjere, o meg annak kuldi tovabb, akinek akarja... Nem olyan nagy keres, es meg igazat adok neki, hogy massal is felmeretteti a hazat. Teljesen normalis dolog, nem szeretne, ha barki is atverne.
2017. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!