Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan "koptassam" le anyukáma...

Hogyan "koptassam" le anyukámat magunkról?

Figyelt kérdés

Anyukám egyedül él. Elváltak a szüleim. Azóta több „udvarlója” volt, anyukám hihetetlenül válogatós, nem is értem mire fel. 60-hoz közel van. Szóval régóta egyedül él. Kijelentette neki ez így jó, jól érzi így magát.

Párommal havonta kb 2-szer elutazunk kikapcsolódni, nem mindig de van olyan szombat mikor dolgoznom kell, akkor itthon maradunk.

Szóval, mióta összejöttem a párommal, azóta folyamatosan azzal bombáz, vigyük őt is el ide oda, ahova neki kedve van menni. Legutóbb elvittük párom családjának a tanyájára. Ahogy ott viselkedett, minősíthetetlen volt. (egyébként is fura asszony). Egy napot voltunk ott, és ki idegelt minket. (pedig párom nagyon nyugodt ember, de őt is sikerült felbosszantania jó párszor ).

Erre jön azzal, vigyük mindig, vigyük el a távoli rokonokhoz ( 200 km innen). Vigyük el a Balcsira egy egész hétvégére mikor mi megyünk. Megmondtam neki, párszor eljöhet a tanyára, de ennyi. Nem vagyunk sofőrök. Erre folytatja, hogy de akkor is elvisztek. Kijelenti, nem kérdezi. Nagyon rosszul érzem már emiatt magam. Nemrég lementünk a tanyára, hirtelen jött ötlet volt, csak ketten mentünk, gyorsan meg akartuk járni, közben beugrottunk anyukámhoz, meglátogatni, kérdezte hova megyünk, mikor mondtam hova, láttam rajta rosszul esik neki. Nem mellesleg vendégeket várt, nem is tudtuk volna elvinni. Ha elmegyünk valami Duna vagy Tisza partra kettesben messzire akkor is hallom a hangján a telefonban, picit irigy, elakad a szava mikor elmondom. Tesómnak egy éve van párja, azóta nem nyaggatja őt ezzel. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy nem a mi dolgunk őt furikázni?

( Párom előtte egyszer közölte velem, elmegyünk valahova, erre anyukám megkérdezte páromat eljöhet-e velünk, párom nem akart „bunkó” lenni, ezért igent mondott rá)


2017. júl. 13. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem miért fáj neked, hogy anyukád egyedül van és szeretne nem begyöpösödni és néha szeretnè ha elvinnétek ide-oda. Te láthatóan szégyenled őt. No de miért?

Nem kell minden héten elvinni, csak havi egyszer maximum. Balatonra miért nem mehet? Meg mi az, hogy sofőr? Ha bérel magának egy szobát valahol miért fáj levinni a Balcsira, ha ti is oda tartotok?

Nem értem bocsi. Nem szereted őt? Vagy mi?

2017. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Kerek-perec meg kell neki modnani, hogy nem tudjátok és akarjátok mindig vinni, a PÁRODDAL akarsz kettesben időt tölteni, nem is világos, miért akarja ő ott folyton tartani a gyertyát nektek. Szerezze meg ő is a maga társasági életét, ti is szeretnétek a saját életeteket élni, ez tök normális.
2017. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs munkahelye, nem dolgozik, de azért vigyük el ide-oda (fizessünk mindent mi, de azért mondja ő kifizeti a részét, csak nem tudom miből), leírtam hova vittük el, nem vonom meg ezt tőle, de hogy mindig? Nekem a havi egy is sok vele, főleg mert nehéz eset.
2017. júl. 13. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell neki mondani, hogy mentek valahova. Miert is dicsekedsz vele?


Amugy meg 60 evesen is meg kell nezni kivel all oda az ember. Miert ne? Akkor keruljon ossze barki jott-mentel? Na ne mar! Miert nem te, kedves kerdezo. NIncs az, hogy "ha nincs jo, kell/megteszi a kaka is.

2017. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem, mikor gyerekek voltunk tesómmal, kijelentette ő nem visz minket sehova, majd apám fog. Ennyi erővel én is mondhatnám neki ezt, mondhatnám...
2017. júl. 13. 12:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval hazudjak? Nem vagyok olyan. Ő faggat, így is úgy is megtudja, de ha ez az ára. Párom SZÜLEI NEM ILYENEK! Ők örülnek ha megyünk valahova. Rosszul esik hogy anyukámnak nem.
2017. júl. 13. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Na es akkor a kerdes utan, jon meg ez, meg ez, meg ez.

Lehet, hogy o nem vitt sehova, de apaddal eljuttol, gondolom. Viszont oneked, apaddal egyutt fizetett belepojegyet, taborba mentel, kajaltattak es gondolom kaptal egy-egy fagyit.

Mint irtuk, fogs be aszad, hova jarsz a pasiddal, nem elsz anyaddal egyutt, nem tudja, hacsak nem dicsekedsz.

2017. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Apám vitte sok helyre, csak ugye ezekre nem emlékszik, mert nem akar, ugyanannyi helyre vitt el apám, mint őt. Na de igen, én vagyok a rossz... mert ugye nekem kell gondoskodni az ő boldogságáról, biztos ez a dolgom, így is visszük, de nem minden hétvégén, nem is lenne kötelességem, de biztos igazatok van!
2017. júl. 13. 12:25
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen együttérzek veled, az én anyám is ugyanez, némi különbséggel. Pl abban különböznek, hogy anyámnak még megvan a férje, apám, csak ő sehova nem akarja elvinni anyámat, ezért ránk akaszkodik. Nálunk az segített, hogy messzire költöztünk, azóta nem tudja annyit cipeltetni magát, de míg nála éltünk, rendszeresen taxiszolgálatnak hitt minket. Ott a saját két autójuk, ott vannak a testvéremék, de mindig velünk akart ingyen utazást magának. Ha valahova nem vittük el, pedig ő jönni akart, akkor hisztit rendezett, elhordott engem mindennek, hogy milyen hálátlan dög vagyok, minek születtem meg...stb.

Tavaly volt egy olyan eset, hogy együtt mentünk kirándulni a családdal, de apám az utolsó nap kitalálta, hogy mégsem jön. Anyám azt a felállást akarta kivitelezni, hogy ő odaadta a kocsiját a testvéremnek meg az aktuális pasijának, ők mentek kettesben, hozzánk meg be akart ülni harmadiknak. Megmondtam neki, hogy menjen a saját autójával, milyen az, hogy az ő autóját odaadja másnak, aztán velem akar jönni. Hát ne tudd meg, mit kaptam ezért, 2 hétig nem beszélt velem, az egész család rámförmedt, hogy micsoda egy szörnyeteg vagyok.

De míg otthon laktunk, havonta többször kellett magunkkal cipelni vásárolni. Volt, hogy eltűnt a számára ismeretlen nagyvárosban zuhogó esőben, telefon kikapcsolva. 1,5 órán át kerestük, miközben az egyikünknek be volt kötve a lába egy komolyabb sérülés miatt. Mikor a 1,5 órányi keresés után alig maradt időnk este még vásárolni, bezártak a boltok közben, még neki állt feljebb, hogy MI hogy elütöttük az időt. Akkor is leosztottam, de nem hatott. Ja, ráadásul soha sehol semmit nem fizetett, a testvéremnek meg a kislányának (az unokának) összevett mindent, de nekünk egy üdítőt nem fizetett, amiért mindenhova magunkkal vittük. Érdekes, mert mikor apám is velünk jött, mindig meghívtak, így van aki ismeri az illemet, de anyám magától nem.

Mióta messzebb lakunk és fizikailag lehetetlenség mindenhova cipelni, azóta kicsit jobb a helyzet. Sajnos anyagi okokból viszont közelebb fogunk költözni, már előre félek, mi lesz megint.

2017. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira jó neki, hogy váltogatja a partnereit, akkor cipeltesse magát velük. Ez nem így megy, hogy kijelenti, ti meg viszitek. Az agyam eldobom milyen szülők vannak. Ha a szép szó nem használ, mondd meg durvábban.
2017. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!