Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan emésszem meg anya...

Hogyan emésszem meg anya gerinctelen viselkedését?

Figyelt kérdés

Néném hazalátogatása (a nagyszüleimházában élünk) során megkért arra hogy adjam vissza neki egy darabig azokat a könyveket amiket kölcsön adott nekem. Mi sem természetesebb a könyvespolc felé vettem az utamat, de legnagyobb rémületemre nem találtam őket. Se a cím, se a méret de a szín sem rémlett. Régen adta már nekem őket. Viszont emlékeztem arra hogy melyik dolgozatomnál kelletek és hová tettem őket használat során. Az iróasztalomon voltak, a laptop mellett stocolva a könyvtári könyvekkel együtt. Viszont, arra is emlékeztem hogy nem is olyan rég anya méretes módosításokat eszközölt, és ahogy a kis cserepes virág eltűnt az asztalról vele tüntek a kötetek is. Nagyon zavart voltam, néném rendesen hánytorgatózott, rendesen belegázolt a becsületembe és joggal mégis jogtalanul, hiszen anya tette el őket. Anya hallgatta, nézte ahogyan néném egyre fokozodóan szid, és én nem tudok mit tenni mert jogos, teljes joggal teszi. Kimen hát félszerbe úgyanis a nagyon régi, már- már dohos könyveket ott szoktam tartani, dobozolva. Néném követett, immáron anya is. Megtaláltam a köteteket, anya volt az aki a takarítás folyamán kivitte őket. Néném ottt helyben végiglapozta őket, nekem meg hallgatnom kellett az újabb szítkomokat, lyuk égetett a becsületemben. Anya hallgatot és még tanácsot is adott, hogy igazán beboríthátnám őket. Néném miután a végére ért, még intézett hozzám néhány negatív töltetű szót, majd mamához sietett. Anya hallgatott. Mérges voltam, a sírás határán álltam és csak annyit mondtam neki, hogy miatta kárbaveszett a becsületem és mélyen csalódtam benne. Ő csak mosolygott... mintha nekem nem is lenne becsületem.


Az eset már több napos, mégis folyton azon kattog az agyam... nem tudom elnyomni magamban a mély csalódást, azt a gerinctelenséget, és ötletem sincs hogyan tudnám...



2017. júl. 16. 11:46
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*A vége felé már nem olvastam át alaposan, csupán átfuttam rajta. Az emiatt ejtett elírások, helyesírási hibák miatt elnézést.
2017. júl. 16. 11:51
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem nyitottad ki a szádat ott helyben?
2017. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%
"Manyi néni, abba lehet hagyni, anyám pakolta el a könyveket, úgyhogy őt kellene leszidni, nem engem, egyébként meg pár könyvről van szó, nem a 3. világháború tört ki, normálisan is lehet beszélni."
2017. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Ezt csak idővel fogod átvészelni bár anyudnak nem kellett volna a szobádban rendezkednie, illetve eltenni azt amire te nem is adtál választ hogy mi legyen. Anyud persze tudja jól hogy ő a hunyó ebben de nem merte magára vállalni mert nincs benne annyi emberség hogy magára vállalja hogy ő olt a hunyó, és ezzel anyaként is megbukott szinte. Csak az idő segíthet ebbe hogy túltedd magad. De te is így állj anyádhoz ezentúl, te is tedd el azt a dolgot amit kölcsön kapott valakitől hagy keresse azt, akkor fog ebből tanulni majd.
2017. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
34%
A te hibad, mert kolcsonkapott konyvek voltak amik a te felelosseged vigyazni rajuk. Elso nap amikor eszrevetted hogy eltuntek a kolcsonkapott konyvek mar aznap ra kellett volna kerdezned anyadnal, hogy hova rakta oket, mert azok nem a tieid es vigyazni kell ra.
2017. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Az egyetlen, aki itt undorítóan viselkedik, az a rohadt nagynénéd. Mégis mit képzel magáról? Nem tud adni neked 10 percet, hogy előkerítsd a könyveket? Urambocsá, hogy ki tudja mennyi idő után már nincsenek szem előtt.

Ami meg anyukádat illeti, nem is biztos, hogy emlékezett rá, hogy ő pakolta el őket. Kizártnak tartom, hogy direkt adta volna egy rosszindulatú nyanya alá a lovat, szerintem csak szimplán elfelejtette.

Az meg más kérdés, hogy legközelebb vazzeg, nyissátok ki a szátokat. Te azért, hogy megvédd magad és megmagyarázd a helyzetet, anyád meg ne engedje már, hogy bárki is megalázza a gyerekét.

Ja és NEM, nagynénéd viselkedése NEM JOGOS!

2017. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített nekem, én tisztelem őt, és jogosnak tartom. A magyarázatot peddig elrebegtem még keresés közben, arra is megvolt a válasz...
2017. júl. 16. 12:28
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Ott az asztalnál megkérdeztem volna, hogy "anyu, nem te raktad el innen valahova?" Ha erre nemmel válaszol, akkor nevezhetnéd gerinctelennek. Ha nagytakarítást rendezett, valszeg nemcsak a te szobádban pakolt, jó eséllyel gőze nem volt, milyen könyvekről van szó. Amúgy meg nem rongáltad meg, nem vesztetted el őket, úgyhogy semmiféle "lyuk" nem "égett a becsületeden", ennyire azért nem kell túlreagálni egy ilyen piti dolgot.:-)
2017. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

#6-nal a pont.


Kivagtam volna a nagynenedet. Konyvek meg vannak es kesz.

2017. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De... nem én reagálom túl, eleve nagy fenék volt kerítve az egésznek. Nyomothagyott bennem, anya tudta hogy miről beszélek.
2017. júl. 16. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!