Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel lehet jelenteni apukámat,...

Varga Lilla 2000 kérdése:

Fel lehet jelenteni apukámat, ha munkára kényszerít teljes munkaidőben? 16 éves vagyok

Figyelt kérdés
Diákmunkát végzek nyáron napi 8 órában heti 3-5 alkalommal. Amelyik napokon nem dolgozok a szüleim kényszerítenek rá hogy a család panziójában takarítsak 14 éves testvéremmel és mikor tiltakozunk vagy esetleg szeretnénk pihenni is a nyári szünetben elkezdenek velünk ordibálni, hogy őket ez nem érdekli és ha pénzért nem dolgozunk akkor dolgoztatnak ingyen és meglátjuk mi a szar. Szerintem ez igazságtalan és nevetséges.

2017. júl. 25. 20:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
31%
A panzió bevételéből tartanak el titeket?
2017. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
66%
Azt azért nem hiszem hogy 0-24ben porszívózni meg port törölni kell. Hány szobás a panzió 200?
2017. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
26%

Úristen, bele ne halj már hogy dolgoznod kell, ráadásul úgy hogy fizetnek érte a saját szüleid!

20/L vagyok, 16 éves korom óta folyamatosan dolgozok (nem csak szünetben, suli időben is!) aztán mégse jelentgetem fel a szüleim, örülök hogy gyakorlatilag nem kell drága albérletet meg satöbbit fizetnem!

Ideje lenne felnőni, mert ezzel a mentalitással nagyon fog fájni az élet!!!

2017. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
26%

Én örültem volna ennyi idősen, ha pénzért dolgozhatok. Persze - nehezen - találtam egy nyári munkát, de a ti helyzeteteket jobb.

Gondoljatok bele, hogy bármire gyűjthettek.


21/L

2017. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%
Az tényleg nincs rendben hogy semmi szabadidőtök nincsen. Én a helyedben megegyeznék velük hogy otthagyod a diákmunkát es csak a panzióba dolgozol,de szeretnél cserébe heti 2nap szabadidőt
2017. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
A kerdeste nem tudom a valaszt, de az biztos, h a nyari szunet nem heti 40 ora munkara van kitalalva. Egy kamasz gyerek se heti 40 ora fizikai munkara van kitalalva. Aki ezzel jon, h "bele ne halj", az hulyeseget ir.
2017. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, ha nem értenek a magyar szóból, én simán feljelenteném, először a gyámhatóságnál.
2017. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
44%
Le kell velük ülni beszélni! Gondolom szeretnének hozzászokatni titeket a mindennapos munkához, de valamennyi szabadidőt kellene hagyni. Jártam diákmelózni heti 4-5 alkalommal, és nem cseszegettek, hogy vállaljak többet.
2017. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
25%
Én kapálni járok ingyen a szüleimenk, de cserélhetünk hogy ne legyél olyan sz#-r helyzetben:D
2017. júl. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
36%

Elképzelem, ahogy beslattyog a gyámügyre feljelentést tenni:

- mi a baj kisasszony?

- dolgoztatnak nyári szünetben a szüleim és még fizetnek is érte, hüpp szipp.


Menj a fenébe. Talán pont ezért kell dolgoznod, mert ilyen vagy, hogy már a feljelentésen gondolkodsz. Ócska egy ember vagy te.

2017. júl. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!