Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek a lányotoknak,...

Engednétek a lányotoknak, hogy ilyen legyen?

Figyelt kérdés

12 éves a lányom. A stílusa jelenleg pastel goth (ez kicsit 'elegánsabb') és pastel grunge (ez inkább lazább). (Legalább is ahogy képeket néztem)

Csak pasztell színeket és feketét hord. A szobája félig kawaii, félig tumbli (ezzel nem vagyok képben, így szokta emlegetni). Nem gyerekes egy kicsit? Haját két oldalt le akarja nyiratni...

Neki nem túlzás a térdzokni, neccharisnya, fekete köröm, szoknya, ördögcsapdás/szemgolyós fölsők? Ja és van amikor (ritkán) sebtapaszt visel az orrán.. ez normális? Sosincs seb ott.


Másik téma, hogy néha készít műsebet magának, ami tiszta vér, mintha kiszakadt volna egy bőrdarab, ez is normális?


Septum piercinget is szeretne, végülis ez szerintem nem annyira nagy dolog mint egy ajak vagy más féle orrpiercing, hiszen ezt el tudja rejteni..


Ritkán kint van egy pici a fenekéből, ha rövidnadrágot vesz fel. (Ő vágja így direkt a rövidnacikat magának régi kinőtt farmerekből)


Sminkelni is szeretne egy keveset, én szempillaspirálra gondoltam..:/


Mennyit engedjek neki, ti mennyit engednétek?


34/N



2017. júl. 29. 00:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
16-17 évesen engedném, de 12 évesen nem. Nekem 12 évesen a legmenőbb ruhadarabom egy Clifford-os póló volt.
2017. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%
Az hogy góth az nem zavarna engem, de ami nagyon rövidszoknya , vagy p@csa nadrág azt nem engedném, a pólokra is figyelnék hogy ne madafaka, meg egyéb csúna szavak legyenek, piercinget tuti nem engednék, sem tetkót, sminket is szolidan. szempillaspirál amúgy nem baj sztem, sőt sztem az sem baj ha van sminkkészlete, ünnepekre, karácsonyra nyugodtan fesse ki magát, alkalmanként nem árt, de arra sem 5 kg smink, sulira bőven elég szerintem szempillaspirál labello, púdert meg mindig feleslegesnek tartottam mert a krémeket, tonikokat, kozmetikust részesíteném előnyben. a körömlakk sem zavarna, ha igényes és figyel rá.
2017. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, te hallottál már arról az érdekes kifejezésről, hogy gyereknevelés? Neeem, nem dísznövény. Nézz utána, hogy mi lehet.
2017. júl. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Tragédiát eddig nem csináltam, csak érdekel a véleményetek.
2017. júl. 29. 00:52
 5/40 anonim válasza:
93%
Én nem szülő vagyok hanem egy 13 éves lány, de szerintem ne nagyon engedje neki a miniszoknyát és az ilyen dolgokat, még ráér. Ez a pastel goth meg tumblr meg mostanában menő, a sebtapasz is olyan animés kawaii-s valami :D Ezekkel nincs gond had fejezze ki magát de a túl kihívó ruhákat szerintem hanyagolja, túl sok az undorító ember remélem érti mire gondolok :)
2017. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
18%
Miert baj az ha van stílusa?
2017. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
66%
Majd kinövöd. Nem kéne már ilyenkor aludnod 12 évesen?
2017. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok szülő, de arra gondoltam, mi lenne, ha egyszerűen nem vennetek neki ilyen ruhákat? Megmondani neki, hogy ilyen ruha van, ha nem tetszik, járjon meztelenül.


Nem vagyok öreg, huszas eveimben élek, de 12 évesen engem még anyám öltöztetett. Elmentunk a boltba, vettünk két ruhát és szevasz! Vagy megkaptam anyuét amit már megunt vagy "kinőtt". De az sem volt ritka hogy kaptunk ismerősöktol doboznyi ruhát és abból válogattunk. (Teszem hozzá nem voltunk szegények, de amit kaptunk annak örültünk)


Kérdező :üljetek le, beszelgessetek a dologról. Miért hord ilyeneket? Tudja-e mi a stílus valódi jelentese? Egyetért-e azzal, vagy csak divatból hordja? Barátnői is csinálják vagy csak ő egyedül? (esetleg történt vele valami, ami miatt hirtelen ekkora fordulatot vett?) Osztálytarsai elfogadjak így is? Nem csufoljak vagy esetleg biztatjak (piercing, tetkó, egyéb más?)? Stb stb stb...


Fontos hogy mind a ketten nyugodtan beszéljétek meg. Mintha csak kíváncsi lennél erre az irányzatra. Így nem számonkereskent fogja értelmezni.


Sokan mondják, 12 évesen nem normális, bezzeg én időmben (Cliffordos póló itt is megvolt, pacsit! 😉 :D) s be kell ismernem, én is ilyen "vén kutya" vagyok, de nem mondom ki nyilvánosan.


Pozitív szekularis trend. A gyerekek hamarabb érnek biológiailag, 14 évesen már magasabbak nálunk, de ez van. Ekkor esetleg ami a mi idonkben 16-18-20..évesen érett be, azt ők már 12 így kompenzálják.

Kicsit eltertem, bocsánat.


Tudod jól, mit kell tenned. Nem kérdezed hogy mit engedhetsz neki, csak megerősítésre vágysz.

Tehát :ne engedd neki a piercinget (mágnesest még esetleg hordjon ha akar, de csak azzal a feltétellel ha nem iskolába jár vele), tetkot főleg ne (értelmes tetkós nem varr rá amúgy sem. 2 okból : 1.: mikor kitombolja magát ebből a korszakból (jaaj, mi lesz vele kamaszként :D) 99% eséllyel megbanja az alkotást de az bizony nem rágós tetkó lesz ami lekopik a fürdés után) 2.:par even belül a felismerhetetlensegig volt torzulni a rajz a növekedés miatt.


Nem kell lerancigalni róla a ruhákat, vagy eltiltani mindentől, de rá kell világítani, mennyire nem a korához méltó dolog ez, ezen kívül neadj isten még társadalmilag is kikozösitetté válhat (osztály) ééés ebből jön a felrevonulas, magány, bezarkozottsag, depresszió, antiszociális magatartás,tanulási eredmények romlása kamaszkorra pedig lesz egy torz énképpel - és világnezettel rendelkező önmagát vagdoso és káros szereket használó egyén.


Anyuka, ha meg talált ijedni, elnézést.

De ez volt a célom.

Ha esetleg felháborodott, hogy látatlanban miket állítok, vázolok fel.. teljesen egyetértek.

De muszáj voltam, hogy ravilagitsak arra a tényre, hogy tudnunk kell mi történik a környezetünkben. Családban. Főleg a saját gyerekünkkel. És ha látjuk hogy valami nincs rendjen, akkor arról beszélni kell. Lehet hogy nem te fogsz beszélni Kérdező.lehet, hogy a lányod fogja magából kiadni amit nem tud elmomdani és ezzel a stílussal fejezi ki.


Ó és még valami : a változást ne egyik napról a másikra várd. Ezt értem akár negatív akár pozitív irányba. A gyerek egy komoly beszélgetés után nem biztos hogy meg fogja fogadni az összes tanácsot. De fontolóra fogja venni őket.

2017. júl. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
60%
A 13 éves lánnyal értek egyet. Bár eddig sem kellett volna engedni, így most rosszabb lesz, mert nincs meg a következetesség. De ha már tiltod is, ne úgy tedd, hogy veszekedés alkalmából mondod, hogy ezt sem lehet, meg az sem, hanem próbálj meg beszélni vele. Remélem menni fog.
2017. júl. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
39%
Meg az előttem szólóval is.
2017. júl. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!