Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz döntés semmitérő...

Tényleg rossz döntés semmitérő diploma után OKJ-s szakmát tanulni? Anya nagyon kiakadt!

Figyelt kérdés

Idén diplomáztam csecsemő és kisgyermeknevelő szakon. Sajnos úgy érzem kidobott három év volt ez. Ugyan nem sokáig böngésztem az álláshirdetéseket, csak két-három hónapig, de sohase volt egy ilyen állás sem meghirdetve. Volt ismerősöm aki besétált a környék összes bölcsődéjébe és beadta az önéletrajzát, de sehonnan se jeleztek neki vissza, így ezt a lépést már feleslegesnek tartottam. Pesten láttam sok álláshirdetést, de én a Tiszántúl élek.

Mivel már kis koromban is tervezgettem, hogy fodrász leszek, ezért úgy döntöttem hagyom a franca az egészet, és beiratkoztam fodrász tanfolyamra. Már régebben is mondogattam a szüleimnek, de amikor elújságoltam , hogy beiratkoztam , anya totálisan kiakadt. Azt mondta tiszta szégyen vagyok, hogy diploma után ilyesmit tanulok ( úgy beszélt mintha az orvosi egyetem után mennék fodrásznak :D ), meg úgyse fogom bírni , hogy egész nap állok, meg miért akarok én tetves hajakban nyúlkálni. Meg persze a szokásos, hogy ebből úgyse lehet megélni. Azóta folyton azzal nyaggat, hogy mindenféle álláshirdetéseket (gyártósor,adminisztrációs feladatok,büfé stb.. szóval olyanok aminek köze nincs a kisgyereknevelőhöz) olvas fel nekem, hogy adjam be oda az önéletrajzom.

A fodrász tanfolyam ingyenes, de két év. Így addig még mindenképpen maradnék itthon, ha lesz mellette időm megyek diákmunkára, de többet nem tudok tenni. De igazából sose mondta, hogy az a baja, hogy két évig még nem lesz normális állásom, ha nem az, hogy ezzel se érek majd semmit. Tényleg ennyire rossz lenne a helyzet? A fodrászat nagyon érdekel amúgy, de elbizonytalanodtam. Lehet tényleg jobb lenne ha keresnék munkát még ha nem is találok bölcsibe? Apa egyébként nem szólt semmit, ő azt mondja tegyem azt amit jónak látok. Barátom is támogat pedig ő már felvetette az összeköltözést is, de így csúszik az is.

21/L


2017. júl. 31. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kövesd az álmaidat, ha Te szeretnéd a fodrászatot kitanulni, akkor tedd azt. Anyuddal meg ne foglalkozz, bármilyen munkát lehet alázattal, de büszkén és emelt fővel végezni, sikereket elérni, ehhez nem kell diploma (nem, nem savanyú a szőlő, nekem több is van, és azokat hasznosítva dolgozok). Nyilván azt nem várhatod hogy anyagilag támogasson, akárcsak azzal, hogy eltartanak, de én a helyedben nem diákmunkával próbálkoznék, hanem használnám a végzettségemet! Sok anyuka keres babysittert, segítséget kisgyerek mellé, szerintem neked lenne helyed a piacon, nyilván sokkal szívesebben bíznák olyanra a gyereküket, aki szakképzett ezen a téren. Jobb órabért is kapnál, mint diákmunkán/egy bölcsiben. Hirdesd magad bölcsikben, óvodákban, vagy ha a lakhelyeden végezted a gyakorlatodat, menj vissza oda, ajánljanak anyukáknak stb.
2017. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én biológus vagyok, ami az egyik legnehezebb szak, mégis megyek OKJ-re, mert idpközben rájöttem, h nem is érdekel ez a szakma, ezzel sincs vmi sok munka abban a városban, ahol élek és időközben rájöttem, hogy melyik szakmát is szeretném csinálni,
2017. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy fodrászként nagyon nagy kezdő tőke kell. (bérleti díj +eszközök), lehet konkrétan ezzel a szakmával van baja, kérdezd meg ő mit ajánlana. Egyébként okj mellett tudnál dolgozni, lehet megnyugtatna, ha elmennél, akkor olyan helyre is aminek semmi köze a vegzettsegedhez.
2017. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En vegyész vagyok de van külkereskedelmi középfokú végzettségem is. Igaz végül vegyészként helyezkedtem el, de egy olyan cégnél ahol a termékeket exportálják és tok jó, hogy nekem van ilyen is.

Szerintem a fodrász szakmában nem fog ártani egy kis humán beállítottság meg pszichológia es azt azért te eleget tanulhattál.

A mai világban szinten elvaras, hogy az ember tobb lábon álljon de azért en nem adnám fel azt a helyedben, hogy elmegyek a diplomammal dolgozni, persze csak majd a fodrász suli utan, es maszekba meg fodraszkodom masodallasban.

Sztem ha ügyes vagy szepen kereshetsz vele es akkor mindenkinek jo lesz neked meg lesz idod eldönteni melyiket szereted jobban. (csak azért mondom, hogy ne 10ev múlva eszmelj ra, hogy nincs gyakorlatod a diplomaddal es elfelejtettel mindent mert fodraszkodsz de tönkrement a csípöd vagy a vállad, mert sajna ez abban viszont benne van..)

2017. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit szeretnél. Egy fodrász jobban keres mint amit a szakmadban kapnal, azt csinalnad amit szeretsz
2017. aug. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!