Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyelvtanári (két nyelv)...

Nyelvtanári (két nyelv) diploma mellé jó döntés lenne még egy pénzügyi végzettség?

Figyelt kérdés
Nyelvtanár szeretnék lenni elsősorban, ez minden vágyam, egy nagyvárosban. Azonban számolok a lehetőséggel, hogy talán nem kapok majd diploma után azonnal tanári állást. Jó ötlet szerintetek a jövőbeli álláskeresés szempontjából egy könyvelői végzettség is (OKJ)? Azt is szívesen csinálnám, akár a nyelvtudásomat felhasználva idegen nyelven is. Azokat kérdem, akik jobban belelátnak a munka világába: ezekkel a végzettségekkel milyen esélyeim lesznek?

2017. ápr. 16. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én tapasztalom a könyvelő OKJ nem sok helyre jó. Ha felvesznek egy irodához alkalmazottnak, akkor se lesz túl magas ( 200 ezer alatti ) fizetéses, de azzal is elég nehéz elhelyezkedni.

Ellenben tanárból hiány van, nyelvtanárként biztos el fogsz tudni helyezkedni, már ha értelmes nyelvet választasz. Például orosz tanárként sokkal nehezebb elhelyezkedni, mint olasz vagy spanyol tanárként, de azzal is nehezebb elhelyezkedni mint angol tanárként. Szerintem a legkönnyebben talán a némettel lehet elhelyezkedni, de ez személyes vélemény ( kevés a német tanár, ellenben sok iskolában tanítanak németet ).

2017. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ!

Angol-német a szakpárom. :)

2017. ápr. 16. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem bántásból és minden tiszteletem a tiéd, hogy tanítani akarsz ebben a rendszerben, de valószínűleg könyvelőként sokkal többet kereshetsz mint tanárként.
2017. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
3# esetleg egyetemet végzett közgazdászként vagy vállalkozó könyvelőként... De egy egyszerű OKJ-s könyvelőivel sajnos semmire nem megy a mai világban ( mármint ne számítson több százezres, fél milliós fizetésre ).
2017. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is, kettes válaszoló! És a kedves szavakat is, nos igen, tény, hogy nincsenek túlfizetve a tanárok, de nem dédelgetek nagyra törő álmokat, mindig is szerényen éltem. Épp ezért nem zavarna a több százezres fizetés hiánya könyvelőként sem (a mérlegképest is elvégezném a pénzügy-számvitel után), csak annyi, amennyiből eléldegélek. A vágyam a tanítás, és hogy olyan inspiráló tanerő lehessek, mint akikkel én találkoztam :)
2017. ápr. 17. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!