Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen emberek miért hiszik,...

Az ilyen emberek miért hiszik, hogy már önállóak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben két olyan lakótársam is volt, akik az anyjukat hívták át takarítani, meg ételt csinálni.

Megyek be és látom, hogy egy idegen nő pakol a konyhában.

A másiknak meg a anyja pakolta a ruháit, őt ismertem mondjuk. Nekem valahogy felfordult a gyomrom, én soha nem csicskáztatnám az anyámat. Mindezt úgy, hogy mindkét srác pénzt is kér otthonról és alig járnak be az egyetemre.

Mondom egyiknek, akkor miért nem lakik otthon, úgy olcsóbb lenne a szüleinek is. Hát de ő önálló akar lenni.

Ebben mi az önállóság?


23/F


2017. júl. 31. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Ez az ő életük. Miért foglalkozol velük? Ha ők így csinálják,csinálják. Nem tettek semmi olyat,ami téged hátráltatna akármiben. A lényeg,hogy te járj be az egyetemre és legyél önálló,nem? Vagy most le kellene szólni őket,hogy mekkora önállótlan semmirekellők? Nem értem.
2017. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Mert mégiscsak jobb azt mondani, hogy egyedül él az ember, nem??

Vagy fogalmam sincs. Nekem apukám néha küld 3ezret, mikor nagyon szorult helyzetben vagyok... ami ide is ér a kéréstől számítva 1-2 héten belül...mikor már lényegtelen, hisz addigra éhen is halnék. :D De lelileg nagyon jó, hogy ilyen, hisz neki se könnyű. :)

2017. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2. Igazad lehet, nem is a pénzről van szó, ahhoz nincsen közöm, bár már többször volt, hogy az új laktárs elverte az albérletre szánt pénzt és nekem kellett pótolni.
2017. júl. 31. 14:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Első: a kérdések nagy része, ahogy nézem kb. erről szól, véleményt kérnek ki emberek.
2017. júl. 31. 14:48
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Rád nézve is ciki hogy más anyja takarítja a konyhát. Közös lakrész, nem? Akkor meg takarítsátok felváltva.
2017. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen én rosszul éreztem magam, rá is szóltam, hogy ne tessék csinálni, majd én megcsinálom. Már többször mondtam a lakótársnak is, de ő csak a vállát vonogatta. Ah, megint költözés lesz ebből.

Köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 31. 14:58
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
végre egy normális férfi, aki nem tartja normálisnak az anya=cseléd dolgot, aztán mégis megszólják. :D
2017. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem onalloak, ha lakotarsakkal laknak. Nem onalloak, ha nem birnak fenttartani, sajat penzukbol egy fuggetlen lakast, haztartast.
2017. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
24%
Egy élhetetlen országban nehéz önállónak lenni, ha eszerint definiálod az önállóság fogalmát.
2017. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Én is ismerek hasonló embereket, de ez RÉSZBEN a szülő hibája is szerintem.

Ha az anyuka átjön látogatóba, és elkezd takarítgatni / főzni / pakolászni, akkor nem minden gyerek van úgy nevelve, hogy szóljon az anyjának hogy "hagyjad csak, megcsinálom én!".


Másrészt (bár nem valószínű hogy ez áll a háttérben, de akár ez is lehet) vannak olyan túlbuzgó emberek, mint az én két nagymamám. Ezekben az esetekben nem a gyerek hibája!


Egyik nagymamám olyan világban nőtt fel, ahol dolgozni kellett egész nap, ő is ezt szokta meg, ezért képtelen volt pihenni. Elkezdett mondjuk felmosni, átveszi tőle az ember, hogy "nagymama, pihenjen csak", erre elkezdi söpörni az utcát helyette... Egyszer elmentünk egy első osztályú étterembe, és a tányérokat is elkezdte összeszedni a pincérek helyett. :)


A másik nagymamám meg olyan, hogy ha elmegy az ember az ottani rokonokhoz látogatóba, és épp nem vagyok nála, akkor addig a ruháimat kimossa és kivasalja, a táskámban mindent széttúr, átpakolja a cuccaimat úgy ahogy szerinte rendben vannak, stb. Hiába könyörgök neki tizenéves korom óta, hogy ne tegye, mert az én cuccaimba csak én akarok beletúrni.

2017. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!