Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők, apa nélkül...

Elvált szülők, apa nélkül felnőtt emberek, gyerekek viszonya apjukhoz?

Figyelt kérdés
Olyanok akiknek válás vagy más miatt nem vett rész az apjuk a gyereknevelésben (max baba koráig) és csak ritkán látta (hétvégi apuka), milyen a viszonya vele? Apjának tekinti? Vagy csak egy "távoli ismerős"? Esetleg haragszik rá miatta?

2017. márc. 16. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Kiskoromban váltak el. Amíg együtt voltak, akkor se volt nagyon otthon. Utána sokszor évekre teljesen megszakadt a kapcsolat. Nagyobb, felnőtt koromban én próbáltam többször is normális kapcsolatot kialakítani vele. De nem ment, nem miattam. Nem haragszom rá, mert nélküle ezerszer jobb életünk lett. Szinte idegennek érzem.
2017. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Én szerencsésnek mondhatom magam, attól hogy elváltak a szüleim úgyanúgy szeretem édesapámat is. Heti 1-szer, 2-szer aludtam ott nála/náluk, amikor én akartam, nem volt meghatározva. Illetve a szüleim is civilizált felnőttek mindketten, attól,hogy a házasságuk tönkrement még van egy gyerekük, nem haragszanak egymásra és nem "uszítják" ellenem a másikat.
2017. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább semmilyen. 3 éves voltam mikor külön mentek, de talán jóval később lett kimondva a válás hivatalosan(talán 5.-es lehettem). Addig hétvégente valamennyire láttuk egymást, de az se volt minőségi idő. Mamámmal lakott együtt egy valag tartozást felhalmozott. Aztán egyszer meg fogta magát és lelépett. Lassan 15 éve semmit se tud senki róla. Idén töltöm a 25-öt. Nekem ő se apám, se távoli ismerős csak egy spermadonor volt semmi több(még gyerektartást sem fizetett).
2017. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Sokkal nyugodtabb/kiegyensúlyozottabb életet biztosított nekem anyám apám nélkül. Nem haragszom apára, nem ragaszkodom hozzá, de ellebséges érzéseim sincsenek felé. Heti egyszer látogattam őt.
2017. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
6 éves voltam, amikor elváltak a szüleim. Mi tartottuk a kapcsolatot mindig, most pedig nagyon szoros a kapcsolatunk, együtt is dolgozunk illetve hétvégén is sokszor találkozunk.
2017. márc. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem válaszoló írja, sokkal kiegyensúlyozottabbak lettek azok az ismerőseim, akiknek a szülei elváltak, mert nem ment az apa-dolog. Nekem mindig mondták, milyen szerencsém van, mert a szüleim nem váltak el...hát, ja arról szólt a tinikorunk tesómmal, hogy apám folyamatosan kritizált, verbálisan és néha fizikailag is terrorizált, értéktelennek és szrnak állítva be minket.

Eleve nehezebben oldódtam fel közösségben, és az iskolában is szorongtam pár ember miatt, erre otthon nem az várt, hogy na akkor legalább szülőktől kapok biztonságérzetet, nem. Volt, hogy főztem magamnak, annyit éreztem, hogy néz, megfordultam és ő gúnyosan mosolyogva ott állt az ajtóban "mit szerencsétlenkedsz már megint". De ez így alap volt, tehát ehhez szoktam hozzá.

Bocs az offért, és az eltérő tartalmú válaszért, de sajnos lehet úgy is "távoli, rossz ismerős" az apád, ha a szülők nem válnak el.

2017. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
35%
Nekünk 1-be váltak el a szuleink(iker tesom van) most 7.-es vagyok hétvégenként látjuk ot de nagyon szeretjük szinte mar imádom pedig túl sok okom nincs mar állítólag anyat megfenyegette h ha nem tűnik el megkeseríti az életet meg ilyenek de nem tudnék nélküle elni
2017. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
93%

Nekem anyuék hét éves koromba váltak el. Bátyámék utána még tartották vele a kapcsolatot de én nem nagyon. Akkor nagyon utáltam. Azóta külföldön lakik és egyáltalán nem beszél velünk. Már nem utálom inkább olyan semmilyen.

14F

2017. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjem szülei 6 éves korában váltak el, 14 éves koráig tartotta a kapcsolatot az apjával, azóta nem beszéltek. Én sose találkoztam vele, a kislányunk a férjem nevelőapját hívja papának. Pedig nem alkoholista/ nem kártyázza el a pénzt, stb egyszerűen nem kíváncsi rá a férjem.
2017. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
93%

Kiskoromban váltak el.Később jöt egy hónapban egyszer,de kb. 6-7 éve teljesen megszakadt a viszony bizonyos okok miatt

Nem haragszom rá,mert jobb is nélküle,de nem tudok rá apaként tekinteni.Az én szememben nem ilyen egy apa.

2017. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!