Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltöznék anyukámhoz....

BusaPisti kérdése:

Visszaköltöznék anyukámhoz. LEHETSÉGES?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és apukámmal lakom meg a 2 fiú testvéremmel. Nem szeretek itt élni apukámmal (nem részletezném)

Még kissebb koromban költöztem apukámhoz mert a szüleim elváltak. A 2 öcsémet viszont elvették anyukámtól és így lakunk együtt...16 lettem és vissza szeretnék költözni anyukámhoz...LEHETSÉGES?


2017. aug. 1. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem lehetséges, ha valódi oka van, nem csak kamaszos haragszomrád, vagy az hogy nem enged el valahova\bulizni. Szóval az nem ok hogy engedékenyebb szülőt akarsz. Azért arra számolj, hogy utánanézhetnek miért vették el a tesóidat anyukádtól.
2017. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Asszem 12 éves korodtol megtehetted volna, ha anyukád indít gyermekelhelyezesit
2017. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
16 évesen megteheted engedély nélkül. Viszont általában nem véletlenül veszik el a gyerekeket az anyától, ebbe gondolj bele.
2017. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
14 éves kortól eldöntheted, melyik szülőddel akarsz élni. Persze nem árt, ha ebbe az a szülő is beleegyezik.
2017. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
"16 évesen megteheted engedély nélkül" Azért ez nem egészen igy van. Ha nem intézik rendesen, hivatalosan, az anyuka nagyon komoly bajba keveredhet.
2017. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de bizonyára okkal helyeztek el apádnál (meg azért is vették el tesóid anyádtól), uh valószínűleg nem járnál vele jól.
2017. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ!
2017. aug. 1. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
A 14 évesen meg 16 évesen válaszok nem helyesek, ha hivatalos gyerekelhelyezés van, akkor a bíróság új határozata nélkül nem költözhet ide-oda a gyerek.
2017. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 14 éves az helyes, és én nem mondtam, hogy a gyerek gondol egyet és ide-oda költözik, miután leírta a helyzetét. Itt nem tudom, anyuka hogyan él, a bíróság meg nem én vagyok, de gyermekelhelyezésnél 14 éves kor felett a gyereket megkérdezik.
2017. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
UTolsó: részben igazad van, a gyereket megkérdezik, de nem ö dönt, hanem a bíróság - és ha a gyerek érdeke azt kívánja, akkor nem az ö kívánsága szerint
2017. aug. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!