Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szégyellek az anyukámhoz...

Miért szégyellek az anyukámhoz fordulni segítségért, vagy pénzt kérni tőle?

Figyelt kérdés

Egy ideje nagyon csúnyának látom magam, és szeretnék ezen változtatni. Szeretném ha lennének saját sminkcuccaim, szeretném ha olyan sampont használhatnék amilyet én szeretnék, szeretném megválogatni az ételt amit megeszek, szeretnék venni valamit a pattanásos arcomra, szeretnék elmenni egy kozmetikushoz, hogy ne érezzem magam ilyen bűn rondának, meg kiszedje a szemöldököm. De ezekkel sose merek odamenni anyukámhoz. Nincs saját pénzem. És ha lenne is, szégyellném elmondani neki, hogy én ezt, és ezt vettem.

Próbáltam már sminkelni is magam, de valamiért ezt is titokban... Nem értem miért, mert ő is sminkeli magát, és szerintem nem várja el tőlem, hogy én ne tegyem mindezt.


Mi lehet ennek az oka, hogy ennyire félek tőle? 19/L



2015. júl. 31. 23:17
1 2
 1/20 anonim válasza:
86%
Ha 19 évesen vannak ilyen problémáid, akkor komoly bajok vannak nálad mentálisan. Ha nagyon zavar, akkor mondjuk kérj pénzt mozira és költsd sminkcuccokra. De szerintem ha beszélsz vele még venni is fog neked cuccokat és segít a dolgokban, mégiscsak az anyád.
2015. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevelt beléd gyermekkorodban gátlásokat?
2015. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha tanulsz még,akkor suli mellett keresd meg ezeknek az árát.

Ha lesz saját pénzed nem fogod szégyelni az értelmesen elköltött pénzedből megmutatni mire költöttél.

2015. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

'kérj pénzt mozira és költsd sminkcuccokra'

Minek ha nem merném őket használni?


A másik ami még szintén idegesítő, hogy még azt is nehezen mondom meg neki, ha találkozni akarok valakivel.


Tudom, hogy ez nem normális ennyi idősen, ezzel én is tisztában vagyok, de ez van...

2015. júl. 31. 23:31
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz is fordulhatnál, mert ez így nem jó :/
2015. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Diákmunka? Vagy ennyire életképtelenné nevelt? :/
2015. júl. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha tudod, akkor vegyél magadon erőt, és próbálj meg változtatni. Először csak beszélgess vele ilyenekről, aztán kérdezd meg, mit szólna, ha te is kiszedetnéd a szemöldököd, vagy kisminkelnéd magad.


Kedves anyukád van, vagy nagyon terrorizál?


CSAK TE TUDSZ VÁLTOZTATNI EZEKEN, ÉN NEM MEHETEK ODA ANYUKADHOZ, PEDIG SZÍVESEN MEGTENNÉM!

2015. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azt hiszem néhányan félreértettetek. Itt nem a pénzről van szó, hanem arról, hogy nem merem előtte felvállalni, ha szeretnék bizonyos dolgokat. Ebbe egyaránt beletartozik az is, hogy kiszedessem a szemöldököm, az is, hogy szeretnék Pistával kempingezni, meg az is, hogy hogy rendezzem be a szobámat... Talán így tudnám leginkább megfogalmazni amit érzek.
2015. júl. 31. 23:50
 9/20 A kérdező kommentje:
És ha már a pénzről esett szó... Ez egy másik probléma, de diákmunkát vállalni se merek, de ezt más okból. Pedig akartam, de mindig halogatom. Mert akkor emberekkel kéne kapcsolatba kerülnöm. Ez se normális, tudom.
2015. júl. 31. 23:52
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Te rendesen vagy szocializálódva?

Vannak vagy voltak egyáltalán barátaid?

Jársz egyáltalán valami közösségbe?

Nekem teljesen úgy tűnik, hogy szocializálatlan vagy, nem mersz megnyílni, kérdezni, szemkontaktust felvenni, hosszabb távon ez nagyon rossz lesz, hogy fogsz így dolgozni, családot alapítani, ügyeket intézni?

Ha budapesti vagy, akkor akár csacsoghatnánk is :D én is lány vagyok, mellesleg régen pszichológiát tanultam :)

2015. júl. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!