Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nagymamám egyre betegesebb,...

A nagymamám egyre betegesebb, ezért anyukámhoz költözött, viszont nem jönnek ki egymással. Hogy segíthetnék?

Figyelt kérdés
Anya idősgondozó, de otthon a saját anyukáját képtelen elviselni. A nagyi még tud járni, de felelőtlen, ellenőrizni kell, hogy beveszi-e a gyógyszereit. Folyamatos a vita, az öcsém nevelésén, a házimunkán, azon, hogy ki mit eszik, és persze pénzen. Anyukám otthonba szerezné adni a mamát, aki viszont szeretne a családjával maradni. Az én szobámban lakik (én már régebb óta másik városban), odaadja anyunak a nyugdíját, maga körül rendet tart, igyekszik nem beleszólni mindenbe, csak hát idős már... Hogy lehetne anyát kicsit megenyhíteni, hogy kedvesebb legyen a saját anyjával?
2016. márc. 28. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

"Folyamatos a vita, az öcsém nevelésén, a házimunkán, azon, hogy ki mit eszik, és persze pénzen."


"igyekszik nem beleszólni mindenbe"


Most akkor melyik az igaz?



Költözz haza te, és ápold te! Biztos ismered a mondást, hogy könnyű más f*t a csalánba verni......

2016. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt azért sztem elég sokrétű a probléma.

Akármennyire jó vki a munkájában vagy szereti, ha otthon is azzal kell foglalkoznia, bele fog őrülni. Ez van anyukáddal is. Érthető, hogy jobban felkapja a vizet, nem szívesen csinálja. Most nem tudom, te tanulsz-e vagy dolgozol-e, de gondolj bele, milyen lenne, ha neked kellene a nap minden egyes percében azt csinálnod, amit munkában. Mert ugye a gondozással nem lehet leállni. Csak ugye pluszban ott van az, hogy jaj, hát kedvesnek kell lennie vele, mert az anyja, máshogy KELL hozzáállnia, mint az általa nem annyira ismert idősekhez, akikhez kijár. Plusz az otthoni idősgondozás azért 24/7-es munka, nincs megállás, nincs pihi.


Plusz ugye azért a 3. mondatodban már leírod, hogy folyton vitatkoznak, tehát a nagyi azért nem olyan szent, mint ahogy később írod, hogy igyekszik nem beleszólni. Mert akkor nem lenne vita meg veszekedés, ha tényleg így lenne, érted. Plusz ha már másra rá vagyok szorulva, és ő segít nekem, akkor én nem ugatnék be akkor sem, ha nem értek egyet azzal, amit az ápolóm csinál, ha nincs köze az én ápolásomhoz.


Persze valszeg anyukádnak kell a végén engedni, vagy idősotthon, ha a nagyid ennyire rigolyás. Talán le kellene ülni megbeszélni, hogy ha a nagyi tényleg a családjával akar maradni, akkor fogadja el, hogy itt ezek meg azok a szabályok. Anyukáddal meg talán azt kellene megbeszélni, hogy kezelje úgy a nagyit, mint a többi "kliensét"... nyilván ők sem rigolya nélküli, magukban tökéletesen eltengő emberek, ha már ápolásra szorulnak.

2016. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!