Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülők sokáig kezelnek...

Ha a szülők sokáig kezelnek gyerekként egy tinit akkor az vezethet önbizalom hiányhoz? Alapvetoen mindenkiben van megfelelési kényszer a szülei fele vagy felnőtt korban ez mar nem normalis?

Figyelt kérdés

A sokáig alatt azt ertem hogy gyakorlatilag míg otthon lakik addig nem hangzik el egy olyan mondat sem,hogy "te tudod,a te döntésed,csináld ha akarod".

Viszont olyan elhangzik,hogy "en tudom,mar átmentem rajta,hidd mar el higy igazam van és ne akard kipróbálni"

Szukeim tok sokáig gyerekként kezeltek,de ezt csak most látom felnőttként...akkor valahogy normalis volt,hogy 20evesen ha azt mondta ide vagy oda ne menjek el akkor nem mentem.Illetve ha meg is fordult a fejemben akkor tartottam tole hogy mit szólnak majd ha kiderül ezért nem tettem.Utolag úgy látom hogy ez nem normalis en a saját gyerekeimnel ezt totál máshogy szeretnem.

33 éves vagyok és egy csomoszor veszem észre azt hogy azon kattogok hogy ehhez vagy ahhoz mit szolhatnak(pl azzal kapcsolatban hogy nevelem a gyerekeimet,3 van) ill.elvarnam néha hogy tőlük kapjak valami pozitív visszajelzést annak ellenére,hogy van egy szerető ferjem aki abszolút meg van elégedve azzal ahogy bánok a gyerekekkel,ahogy vezetem a háztartást,stb.Halas ertem, a munkámért és ezt ki is fejezi.

Ugye hogy a szüleim fele irányuló érzelmi szálak és gondolatok totál abnormalisak????De azert lehet ez,mert meg a 20as éveim elején is gyakorlatilag komolyabb témákban nem volt saját dontesem hanem az utolsó szo mindig apame volt?

Amugy en utálom ezt,hogy így függok tőlük,szeretem oket nagyon és jo a kapcsolatunk,csak tegnap egy vita kapcsán egy csomó minden feljött bennnem...nem is az a kenyeg hogy min vesztünk össze,hanem ha néha van olyan hogy összekapunk akkor mindig megpróbálják megmagyarázni hogy en rosszul gondolom és rosszul erzem a dolgokat...most oszinten hogy lehetnek az ereseim rosszak???lehet hogy nem jogos,lehet higy valamit tulreagalok,de mindig le rendezik azzal hogy rosszul erzem és pont.

Engem neg ez úgy bánt...és hiába mondom él,mintha nem tudnak felfogni...(azert az hozza tartozik hogy apukám szemében ok a tökéletesek,ha bárki valamit máshogy csinal vagy mond mint ahogy azt ő látja akkor az hulye)

Huuu biztos nagy zagyvalek amit írtam,csak utálom hogy tőlük várok visszajelzést,utálom hogy sokszor nem erzem magam magabiztosnak és ami a legfontosabb hogy nem akarom ezt átadni a gyerekeimnek!

De lehet ez az érzelmi függés azert mert soha nem kezeltek felnőttként?????csak azert hogy en ne csesszem el...

Komolyan ha anyum is kint van a jatszon velunk nem tudok úgy beszélgetni ahogy szoktam mert kisebbségi komolexusom van mellette.Farnkon tartok tole hogy valamiben kijavít ha olyat mondok..Amugy biztos nem tenne meg,de tartok tole...totál csodtomegnek ezren magam....

Koszonom ha bárki elolvassa...


2017. aug. 2. 13:56
 1/8 A kérdező kommentje:

Jujj elnézést a sok elírásért,telorol írtam sietve...remelem azert érthető...

A végén az ismerőseimre gondoltam,hogy velük nem tudok felszabadultan beszélni anyum jelenlétében

2017. aug. 2. 14:01
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

"most oszinten hogy lehetnek az ereseim rosszak???"


Hogy hogy lehetnek az érzéseid rosszak?


Az ember érzelmei a túlélést/szaporodást hivatottak szolgálni, az evolúció során fejlődtek ki. A modern világban már nemhogy nem segítik, inkább hátráltatják az embert az érzések. A mai világban logikára kell hagyatkozni, mert az érzelmeidet kihasználják, és azokon keresztül manipulálnak.


Szerinted véletlen hogy például a piramisjátékoknak bedőlő emberek 78%-a nő?

2017. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oke akkor úgy fogalmazok hogy ha van valami nézeteltérés akkor tuti az a hülyeség ahogy en látom,erzem a dolgokat,soha meg se próbálják megérteni azt hogy en mire gondolok,mit érzek.

Nagyon is jól tudom hogy ma túl vannak reagálva az érzelmek,és nem is hagyom hogy ez vezessen,de nem lehet kizárni...

2017. aug. 2. 14:27
 4/8 anonim válasza:
Ugyanez van velem is, csak én még nem vagyok felnőtt.
2017. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos azt a mondatot hogy jobban tudják, még 20-30 évig hallgathatod, és egyre megrögzöttebbek lesznek.

De jó hírem is van.Te magadra tekints önálló felnőtt emberként, aki a legjobbját adja, felvállalja a döntéseit, és a hibáit. (Csak az nem hibázik, aki meg se csinál egy dolgot) Ha valami mégse jól sül el, akkor levonjuk a következtetést, hogy meg kell próbálnunk máshogy.

Lehet attól az idős szülőt szeretni, hogy folyton bombáz a véleményével, és helytelenít dolgokat, de csak azért változtatni a saját elképzeléseden, mert ezt vagy azt mondta, nem szabad.

A gyerekeidet meg neveld minél önállóbbnak, ne kapdoss ki a kezükből dolgokat, hogy ezt te még nem tudod, és ha hibáznak, ne legyen világvége, meg bezzeg én megmondtam előre, hanem egy jó alkalom az újbóli próbálkozásra.

Menni fog!

2017. aug. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom utolsó!!Igen nagyon tudatosan oda kell figyelnem hogy a gyerekeket hagyjam...lehet pint amiatt hogy engem máshogy neveltek automatikusan segítenék nekik mindig mindenben és tudom hogy ez nem jo,dolgozom rajta!
2017. aug. 2. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:
De még mennyire!
2017. aug. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne nyomd el az érzelmeidet,mutasd ki még ha eleinte félsz is tőle! Az elfojtás csak rosszat tesz.
2017. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!