Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nincsenek velem...

Mr. Snappy23412 kérdése:

A szüleim nincsenek velem megelégedve?

Figyelt kérdés
A szüleim rendszeresen a fejemhez vágják a hibáimat amikben elismerem igazuk is van.Nem tanultam elég keményen az iskolában ezért sosem lettem kitűnő. Nagyon szeretnék végre kapni tőlük egy okos telefont de ők mindig azzal jönnek hogy romlani fognak tőle a jegyeim a gimnáziumban. Mit tegyek?? Hogyan okozhatnék nekik elégedettséged? Hogyan érjem hogy úgy lássák megérdemlem a készüléket??
2017. aug. 5. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Legyél szorgalmasabb és segíts otthon is többet a házimunkában.
2017. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el gyűjteni rá.

Én az ilyen dolgokat magamnak veszem meg, egyedül a számítógépembe szállt be apukám pénzzel, most mondjuk akarna venni nekem egy telefont, mert már hónapok óta csak hívásra meg zenehallgatásra tudom használni a sajátom, de majd veszek magamnak újat én, ha annyira fontos lesz.. Nem tudom, hány éves vagy, nekem annyiból könnyebb dolgom van, hogy itthon tudok dolgozni a fóliában jó órabérért tizenhárom évesen is, vagy ha mást nem, gyűjtsd az ajándékpénzeket, ha kapsz.

2017. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Furcsát fogok mondani: az, hogy a szüleid mennyire elégedettek veled, az nem tőled függ, hanem tőlük. Nyilván elég jó tanuló vagy, ha csak annyi a kifogás, hogy nem kitűnő. Normálisan gondolkodó szülőnek ez pont elég, ugyanis semmivel se leszel jobb vagy épp sikeresebb ember attól, hogy mindenből ötösöd van. A szüleid elvileg jót akarnak, a valóságban viszont nem jót tesznek. Soha nem fogod náluk elérni, hogy elégedettek legyenek, mert valami furcsa hiedelemből azt hiszik, hogy azzal serkentenek téged, ha semmi nem elég jó nekik. Valószínűleg őket is úgy nevelték. Pedig egy a gyerekét normálisan szerető szülő folytonos elvárások nélkül pusztán a létéért szereti a gyerekét, és elismerésének igyekszik hangot adni. Elég baj, hogy sikerült a saját önbecsülésedet is letornázniuk. Nem kell tökéletesnek lenned, ők sem azok, belefér az életbe a hibázás, nem dől össze a világ. A szüleid akkor fogják megvenni neked a mobilt, ha meg akarják. Csak közben érzelmileg zsarolnak.
2017. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagy kitünő egy gimnáziumba? Mi van akkor? Semmi

ott bőven elég a 3-as is de inkább az hogy görbüljön

amùgy gyüjts rá, vagy dolgozz valamit (nem muszály "rendes" diákmunka lehet alkalmi is)

2017. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!