Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vigasztaljam meg a...

Hogy vigasztaljam meg a lányomat? Diák munkán van, most hívtak, hogy nincsenek megelégedve a mai első napjával.

Figyelt kérdés
Olyan lelkes volt, reggel felkelt rendesen 4 órakkor, mert 5 re oda kellett érnie. Nem késett.5 órát kell dolgoznia, görnyed, és ezért néha néha megállt. (nekem azt mondták,hogy túl sokat pihent, az ő munkájához szék sem járna, de ő vitt magának egyet a székek közül, illetve egy pihenés alkalmával rajzolt egy szívet a párába.szedje össze magát vagy nem kell menni) Szerinte a főnök adott neki a próbaidőn széket, illetve a sok pihenést is a görnyedésre fogja,hogy 10 percenként ki kell egyenesednie egy kicsit, mert különben ott kattan be. (szó szerint idézve) Most nagyon dühös.Megalázva érzi magát, mert neki senki nem szólt,hogy ne pihenjen annyit például. Hogy vigasztaljam meg?16 éves. Félek,hogy holnap flegmább lesz az emberekkel, vagy úgy fogja csinálni a dolgát,hogy "nem tök mindegy, úgy is sz.rnak tartanak" (szintén idéztem az ő szavait) Állítása szerint másnak olyan munkát adtak ,ami nem fárasztó, nem kell görnyedniük meg rohangálni ide oda.

2012. jún. 25. 20:44
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
60%
Üdvözöljük a lányodat a valódi munka világában! Munkaidőben dolgozni kell, nem pihenni! Ha valamilyen gondja van a munkával, pl. nem bírja fizikailag, stb, akkor keressen másik diákmunkát, ami neki való!
2012. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
Próbálj lelket önteni belé! :) Ha nekem rossz kedvem van, pl. vizsga miatt, akkor anyum mindig azt mondja, hogy ne vegyem annyira a lelkemre, nem az életem függ tőle. :) Ettől mindig jobb kedvem lesz. Mondd a lányodnak, hogy az első munkanap mindig nehéz, ne keseredjen el, azért mert nem voltak vele megelégedve. Holnap majd jobban sikerül. Mondd, hogy ne vegye a lelkére, amit mondanak, hasznos tanácsot fogadja meg, a többit engedje el a füle mellett. :) Engem is aláztak már meg munkahelyen, nagyon csúnyán beszéltek velem, fizikai munkát kellett végezni, amit fiatal lány létemre tisztességesen csináltam, mégis úgy bántak velem, mint a kapcaronggyal. Még a napot sem dolgoztam végig. :) Mondd Neki, hogy minden munkába bele kell jönni, holnap sokkal jobban megy majd neki.
2012. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, a görnyedéses részét át tudom érezni, nagyon szenved most a háta miatt. Erre felé főleg inkább gyári munka van, próbálkozott, de mondták,hogy főleg most inkább férfiakat keresnek.
2012. jún. 25. 20:51
 4/43 anonim ***** válasza:
64%

Isten hozta a való világban.

Bizony több tízezer ember görnyedezik gyárakban szalag mellett. És zöme nem fiatal 16 éves, hanem középkoró, sőt ötvenes éveikben járó asszonyok is, és nem napi 5, hanem 12 órában, éjjel-nappal.

Azt pedig nem tudhatod, hogy valójában mi történt. Gondolom, csak az ő verzióját hallottad, és biztos az a "light"-osabb verzió.

2012. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
93%

Megjártam már nem egy, nem kettő diákmunkás helyet, van jópár olyan, ahol szívatják a diákokat, vagy direkt a piszkosabb munkát hagyják rá. Sajnálom a lányod h 16 évesen máris egy ilyen élménnyel indított, de a helyében ha nem muszáj, nem maradnék ott.

De ezt ti tudjátok.

2012. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
84%

Nem téma, legalább lesz viszonyítási alapja.

Mondd meg neki, h a munkahely általában nem játszótér, ha nem figyel oda megy a lecsóba.

Én is 5re jártam egy betonüzembe, nem 5 órázni szal tudom mi h megy, túlórám ki se fizették meg ilyenek.

2012. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
35%
16 évesen ne dolgozzon, semmire se jó az, az önérzet növelésén kívül. Abban a korban bulizni kell.
2012. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%
Én sajn os ismerek olyat aki 12 órában görnyed,és olyat is a 12 órában pasziánszozik,csak jól kell feküdni,kapcsolatot kiépíteni,mindjár lehet pihnenni a munkahelyen,engem multkor leoszott egy titkárnő,épp üzlet miatt mentem oda, hogy ő fönökkel dug,úgy hogy bármit megtehet,sajnos itt tart az ország.
2012. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom, lehet én szerencsés csillagzat alatt születtem, mert soha nem kellett olyan munkát fizikai munkát végeznem kényszerből amit utálok tizenévesen... de a soraidat olvasva nem az jutott eszembe mint a többi kommentelőknek "üdvözüljük a lányodat a való világban, több tízezren sokkal jobban szívnak a szalag mellett, stb" hanem az, hogy tökre sajnálom, hogy egy fiatal lánynak reggel 5-től fizikai munkát kell végeznie.

Nekem is volt egy görnyedős munkám, soha többet nem vállalnám be, annyira fájt a hátam utána..


Sajnos most már elég késő van, de nincs valami könnyebb munka, irodai, papírokkal, adminisztráció?

Mennyire kell neki a pénz?


Engem mindig azzal nyugtatott meg anyukám, hogy azt mondta, ő ennyit se bírt volna, és büszke rám, hogy eddig tudtam csinálni. Szóval soha nem volt rajtam a nyomás, hogy ideges lesz, ha kirúgnak.

Mondjuk ehhez az is kellett, hogy mindig mindent lelkiismeretesen végigcsináltam, jó eredménnyel. Te ismered a lányodat, mennyire őszintén adta elő a dolgot.

2012. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%
egyik barátnőm barátja, aki 20 éves, szintén diákmunkás egy ilyen gyárban és ő is ugyanazokat mesélte, amit a lányod, szerintem próbáljon meg keresni valami mást
2012. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!