Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a diplomás...

Mit szólnátok, ha a diplomás gyereketek közmunkás lenne?

Figyelt kérdés
Védőnői diploma, közmunkán természetesen nem ezt csinálja, 54.000 Ft-os fizetésért.

2017. aug. 6. 13:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Elzavarnam kulfoldre. Meg mindig jobb kulfoldon mosogatni diplomaval mint otth9n seperni az utcat.

En tobbdiplomas biologus vagyok akkor telepultem ki vegleg kulfdre amikor mar az otvenedik cv met nyujtottam be ugy h az eddig beadottakra nemhogy allasinterjura meghivas de meg egy nyamvadt majd ertesitjuk valasz sem jott...

2017. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%
Azt nem tudom, hogy lehet közmunkás védőnői végzettséggel, de más esetben nem engedném, hogy egy keresett szakma helyett pl. könyvtárosnak tanuljon. Majd ha el tudja tartani magát, akkor jöhet a képzőművészeti és egyéb olyan szakok, amiből nem biztos, hogy megél.
2017. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Én is diplomás vagyok és közmunkán voltam egy évig. Ott dolgoztam ahol a diplomámmal lehetett volna, de a költségvetés nem engedte, hogy felvegyenek valakit. Én meg más területen nem akartam elhelyezkedni, így kivártam a sorom. Nagyon rossz érzés volt, hogy a semmiért tanultam és okj végzetséggel foglalták el a helyeket azok akik így egy évvel hamarabb végeztek, mint én. És iszonyat megalázó egy helyzet. Nekem családom, kisgyerekem van, de ha egyedülálló lettem volna nem a környéken keresek munkát.
2017. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
6%

Megérdemli a sorsát! Még mielőtt "pálcát törnél felettem":

Az, hogy le tudott diplomázni, abba az irányba mutat, hogy nem hülye, képes elérni a céljait, önálló döntésre, életre képes ember. Innentől kezdve érthetetlen, hogy egy állítólagosan hiányszakmában megszerzett felsőfokú képesítéssel miért vegetál? Az meg érdekes elképzelés, hogy azért, mert diplomája van valakinek, ne lehetne közmunkás, - ha önmagával szemben ennyire igénytelen valaki, akkor bizony lehet! - Tömegével takarítanak a legkülönbözőbb helyeken főiskolai, egyetemi diplomával emberek, - mert ez jutott nekik, - de nem nyugodott bele egyik sem, hogy egy partvist szorongatva fogja beszőni a pók, - az első adandó alkalommal továbbléptek egy olyan helyre, ahol háromszor-négyszer annyit kereshetnek a képesítésükkel arányosan, mint a takarítói munkakörben.

Úgy fest, az általad említett embernek ez a társadalmi és szakmai igénye, - jól érzi magát ebben a posványban! Az ilyen emberen viszont nem lehet kívűlről segíteni!

2017. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Azt csinál amit akar. Gondolom nem fogja élete végéig ezt csinálni. Vard ki míg dönteni fog.
2017. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem tudnék neki jobb állást szerezni, akkor inkább nem mondanék semmit.
2017. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha elköltözött, eltartja magát, akkor egészségére!


Kaja, mosás stb belefér, de pénzt ne kolduljon. Szerintem.

2017. aug. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
77%
Én is az vagyok, meg van pár kollégám szintén diplomával, igaz mi azért megkapjuk a nettó 70-et, olyan helyen dolgozom ahova illik a végzettségem, csak itt is előbb veszik fel az oda nem illő okj-vel rendelkező protekciósokat.
2017. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!