Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy azok a gyerekek...

Igaz, hogy azok a gyerekek akiket nem akar az anyuka, csak úgy becsúszik, azok nehezebben fejlődnek?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam és hallottam olyanról, hogyha a gyerek nem kívánt, akkor azt a magzat érzi és kevésbé fejlődik.

Engem is örökbefogadtak, csodálatos emberek, biológiai anyum 16 éves volt. De 2 kg sem voltam amikor megszülettem, nem is voltak az orvosok biztosak benne, hogy életben maradok és a látásom is nagyon gyenge volt baba koromban. Nagyon gyenge gyerek voltam, és mai napig is az vagyok. Fogékony mindenféle betegségre, fáradékony, soványka. Lehet, hogy emiatt vagyok ilyen? Egész életemben vitaminokat szedtem, erősítőket, tehát tényleg foglalkoztam az egészségemmel, mégis gyengébb vagyok mint az átlag. A válaszokat előre is köszönöm! 18/L



2017. aug. 6. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Azért mert valaki csak becsúszott baba lett még lehet egészséges, vagy egy előre tervezett baba is lehet beteges.
2017. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen összefüggés... Ahogy a majdnem 2 kg-os súly és az egészség között sincs valami szoros kapcsolat, én is alatta voltam és a családi gének miatt sosem vagyok beteg (jó, egyszer kaptam himlőt, de remekül éreztem magam közben). Engem mondjuk totál terveztek, viszont nem volt anyatej s az azért már többet számít.

A gének a fontosak s azt az anya tudatalatt sem tudja befolyásolni... Hiába nem akarja a kicsit, de jól táplálkozik, akkor általában jól fejlődik a magzat. Kockázatok persze mindig vannak.

2017. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted az emberiseg tortenelme soran 99% a gyerekeknek nem kivant ill becsuszott volt mivel nem volt anticonceptie
2017. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Ha az anya sokat stresszel a terhesség alatt, az kihat a gyerek agyi fejlődésére.

Pl, ha az anya beteg lesz, cigizik, iszik terhesség során, az a gyerek fizikai állapotára hat

2017. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, de sokat számít az is, hogy az anyuka(esetemben 16 éves lány) mennyire utálja magában a magzatot, megakar tőle szabadulni, s még a hasát is leszorítja idővel. Szerintem utóbbi nem tesz jót a babának
2017. aug. 6. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ha már fizikailag is akadájozza a magzat fejlődését, az komoly egészségügyi problémákat okoz a későbbiekben (már ha túléli a magzat az anya "önpusztítását)

Halottam olyat, hogy egy anyát a volt férje megvert terhesen, és a gyerek deformált karokkal született. Persze lehet véletlen egybeesés is, de ezt azért kétlem.

2017. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Egy 1z éves lázadó kamasz ezt még nem érzi át úgy mint pl egy 20 éves anyuka akinek van felelősség tudata...Nekem is van ismerősöm aki gyengécske...De tök normális életet él.. Erről nem a vérszerinti anyád tehet...Csak akkor tehet róla ha ivott cigizett stb... És ez valószínűbb...Ha egy 16 eves gyerek a szexre aggya a fejét másba is bele lehet húzni, csábítani.
2017. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem ezt a gyengeséget. Fizikailag? Eddz, ne a vitamint szedd. Itt az életmódodban kereshető a gond. Vékony a csontozatod? Az enyém is, genetika.


Semmi összefüggés nincs érzelmi alapon, leinformálható szakirodalmakat böngéssz, ne ezoterikus oldalakat.


Cigi, alkohol, fizikai behatások árthatnak a magzatnak.


A stressz jóvicc, szerinted a háborúk alatt csupa beteges ember született? Az volt ám a stressz, mikor sorra hullottak az emberek, nem ez a mai világ.


Szerintem foglald el magad mással, ne a szülőanyádat hibáztasd a helyzetedért, a lehető legtöbbet adta neked azzal, hogy olyan családhoz adott, ahol sok lehetőséged van.


Nehéz lehet, ha nem ismered a rokonaid génállományát, de ez lehet a testalkatod mögött, nem anyukád terhessége.

2017. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!