Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valoban betegesen bánok az...

Valoban betegesen bánok az öcsémmel? Szerintem ez még az elfogadható kategória.14/L

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves öcsém - én 14 éves vagyok -, akire eddig, tudom, gyerekes, de féltékeny voltam, viszont az utóbbi időben rájöttem, hogy nem ő tehet róla, hogy ő a szüleink kedvence.


Most nagyon jó kapcsolattal rendelkezem vele, gyakran megölelem, megpuszilom, a kedvében szoktam járni, és ebben az a jó, hogy ez kölcsönös, nagyon szeret ő is engem. Gyakran felemelem, emelgetem, de a családtagjaink mindig rávágják, hogy ne kényeztessem el ennyire, meghozzászokik. És amúgy s egészséges 54 kilósan a 17 kilós öcsém cipelnem, sérvet kapok stb. Engem ez nem eröltet meg, szeretem emelgetni, és 25 kilósan is fogom majd cipelni, én nem érzem ezt tehernek. Iskolakezdéskor meg majd leszokik erről.


Ez tényleg olyan beteges? Minden ismerősöm ezt mondja. A legtöbb ismerősöm ellenségnek, élősködő h@lynek tekinti a testvérét. Olyan nagy baj, hogy mi nem vagyunk ilyenek egymással, és szeretjük egymást?


Tizennégy éves vagyok.


2016. márc. 9. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
egyáltalán nem beteges,de nem kell átesni a ló túloldalára, suli kezdés előtt nem árt majd lassan leszokni róla
2016. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, eddig is csak akkor emeltem fel, ha elesett, szomorú volt, fáradt volt. Erre írtam a "gyakran"-t 
2016. márc. 9. 14:54
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez lenne a normális.

Egyáltalán nem beteges. Emelgetni meg úgysem fogod sokáig :)

2016. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem beteges. Szuper, hogy megváltozott a szemléleted vele szemben. Viszont biztos, hogy Ő a kedvenc? Nem lehet, hogy csak te érzed úgy? Ez azért érdekes számomra, mert úgy érzem az írásodból, hogy a szüleid hibáztatod. Az sem lesz jó hosszú távon. Beszélj erről a szüleiddel.
2016. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 acelsziv ***** válasza:
100%

Nem semmi, hogy meg tudtad változtatni a nézőpontodat, ez erős emberre vall. Gratulálok.

A kérdésedre: Nem túlzod el. Egy kisgyereknek egy dologra van igazán szüksége: Szeretetre. És soha nem kaphat túl sokat belőle. Tehát nyugodtan szeretgesd, ha akarod emeld fel. Egy későbbi jó kapcsolatot alapozol meg vele.

2016. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A "kedven"-et arra írtam, hogy - emlékeim szerint - engem fele ennyire se babusgattak, nem vettek ennyiféle játékot, gyakran csináltak olyan ételeket, amiket nem szeretek, neki most viszont nem kell ennie, amit nem szeret stb. Engem más módszerekkel neveltek, dehát annó 10 évvel ezelőtt még más nevelési módszerek voltak divatban (gondolom) 😀 De mondom, most már nem vagyok féltékeny rá, meg amúgy is nagyon csodálatos, imádnivaló kissrác, megérdemli, hogy így szeressék 😄 Köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 9. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsi gyereket nem lehet túl sokat babusgatni, vagy játszani vele, egyszerűen nem tudod túlzásba vinni, mert ez a játék kölcsönös. A kicsi úgyis csak addig fogja hagyni, hogy felemeld, játssz vele, babusgasd, amíg neki is jól esik. Ha már nem esik neki jól, majd úgyis visít, rúgkapál, eltol magától. Szóval nyugodtan vedd fel, puszild meg, játssz vele, de csak addig, amíg ez mindkettőtöknek jó! :)
2016. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy őt másképp nevelik, inkább abból adódhat, hogy a szüleid tapasztaltabbak lettek, szó nincs arról, hogy őt jobban szeretik, mint anno téged. Nyugodtan emelgesd öcsit, amíg bírod, az én nagyfiaim iskolás korában is dobálták, emelgették a kistesót, igaz, ők ketten voltak hozzá.:-)
2016. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem túlzás,nagyon kedves tőled hogy Ennyit foglalkozol vele!

Akkor anyukádék mi szólnának hozzá,hogy én 53kg vagyok és így emelgetem a saját gyerekeimet (9kg és 16kg) 😊

2016. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te csinálod jól!

Az ismerőseid ostobák. Az, hogy legtöbbjük ellenségnek, élősködőnek tekinti a kistestvérét, az őket minősíti.

Talán irigységből is mondják ezt, mert látják, mennyi szeretet adtok a tesóddal egymásnak.

És egy 17 kg-os gyerek megemelésétől, cipelésétől nem kapsz sérvet.

2016. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!