Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig normális ma...

Hány éves korig normális ma Magyarországon, ha egy gyerek a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Mert ugye nem könnyü anyagilag magunkat fent tartani.

2016. jan. 14. 14:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a 20-as években célszerű elköltözni, de az egyik barátom elmúlt 50 és az anyjával él. Volt kollégám, aki az egész életét az anyjával élte le...
2016. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem olyan 25 eves korig elfogadhato, mert az egyetem alap/mesterszak akkor er veget kb, plussz utana kell vmennyi alap a kulonkoltozeshez is.
2016. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
53%
Itt a többség szerint addig, amíg saját lakásra valót nem tud össze spórolni, mert inkább a szülei tartsák el, minthogy albérletbe menjen. Szerintem addig, amíg nappalin az első végzettséget megszerzi, tehát nem az 5. diplomaert tanul. Nyilván a diploma osztó másnapján nem repül, de max 25 éves korig - felette már nem egszseges
2016. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
52%

K. Kari!

Nyilván nem beteg lesz -hány éves vagy, 10????- hanem egyszerűen több generáció együtt élése nem zökkenőmentes.

2016. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ezt nem lehet számban kifejezni. Ma már nagyon-nagyon nehéz összeszedni a pénzt lakásra, meg úgy normális munkát találni ahol megfizetnek. Főleg, ha egyedül van az ember.
2016. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
68%

nincs ilyen,hogy meddig normális.. van aki már 18 évesen elköltözik, van aki 30 évesen se.

mondjuk ha több generációs házról van szó és jól kijönnek, az se gáz,hogyha nem költözik el.


szerintem is az első szakma/diploma megszerzése után érdemes elköltözni otthonról. de nyilván ha jó a viszony akkor nem árt, ha pár hónapot még otthon laksz, hogy félre tudj tenni valamennyit albérletre.


de ha rossz a viszony , akár 18 évesen is normális lehet,hogyha valaki elköltözik.

de nyilván nehezebb dolga van.


más szempontból megközelítve akkor is aktuálissá válhat az elköltözés,hogyha akad egy komoly kapcsolat és vele költöznél össze. :)

énis egyetem végefele költöztem el otthonról a párommal. de ha nem lett volna, valószínű diploma után megyek el.

2016. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
74%
Nincs szabály rá. Egyrészt.amíg nem tud önállósodni anyagilag, másrészt,lelkileg.
2016. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%

Magánügy, amihez kívülállóknak semmi köze.


Ha a szülő és/vagy a gyermek semmi kivetni valót nem lát az együttélésben, s jól meg vannak egymás mellett mindenféle komolyabb konfliktus nélkül, mely erősen kihatna a környezetre melyben élnek, addig senkinek semmi köze nincs hozzá.


Mindenkinek saját döntése, hogy hogyan éli az életét. Él úgy, ahogy szeretne, vagy tud, vagy mindig azon görcsöl, hogy majd ki mit fog gondolni az élethelyzetéről, döntéseiről.

2016. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
67%
A gyerek 70 éves koráig... mert a szülei kb. addig élnek.
2016. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
49%

K. Kari!


Sosem válaszolok privát üzenetre, bocs.

A gyereknek is kell(ene) hogy igénye legyen az önálló életre. Mondjuk ha a szülei normálisan nevelték, ez 20 éves kor körül el is jön. Komoly párkapcsolat, munka, saját élet - a normálisan nevelt fiatal bizony vágyik erre. Még olyan áron is, hogy nem a szuloknel megszokott színvonalon, hanem annál alacsonyabbon kell élnie. Ha nincs rá igénye, akkor az a szülők hibája: elkényeztetett semmirekellonek nevelték

2016. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!