Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözzünk vissza anyukámhoz...

Költözzünk vissza anyukámhoz a babával?

Figyelt kérdés

2018-ban kisbabánk lesz. Nekem is van lakásom és a barátomnak is, de gondolkoztunk azon, hogy mivel úgyis szeretnénk még egy gyereket 3-4 év múlva, célszerűbb lenne már most kertes házba költözni.

Anyukámmal is beszéltem erről és ő teljesen boldogan közölte, hogy költözzünk haza, ő pedig megcsináltatja egy külön házzá a melléképületet és beköltözik oda. Az a ház nagyon nagy, a földszinten van egy hatalmas nappali, étkező, konyha+kamra, szauna, fürdőszoba és télikert. Az emeleten 4 hálószoba, 2 fürdő, dolgozószoba, játékszoba/nappali, konditerem és egy nagy terasz. Mellé van egy kert, benne garázs, medence, halastó és egy melléképület, ami most leginkább egy raktárra hasonlít.

5 emberre lett építve, csak anya időközben elvált, én is elköltöztem, mikor elkezdtem az egyetemet. Eladni nem akarta, mert tényleg nagyon szép, rengeteg mindent ő tervezett benne és mindig azt mondta, hogy neki az a ház a második gyereke. Viszont egy embernek hatalmas, ezért szeretné, hogy beköltözzünk. A barátom tart ettől, mert anyukám elég lelkes és próbál mindenben segíteni, de néha már sok. Szeretem, meg jó a kapcsolatunk, de tartok attól, hogy mindig ott lenne velünk, főleg, hogy otthonról is tud dolgozni... Viszont a picinek jobb lenne kertes házban felnőni, mert ott van a kert, lehetne építtetni játszóteret, szabadabb az ember egy olyan házban, mint egy belvárosi lakásban.



Aki közel élt a szüleihez a családjával együtt, mennyire volt problémás a helyzet?

Megoldható, vagy kész rémálom?


2017. aug. 12. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Költözzetek.
2017. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

3-an leültök. Mindenki elmondja, hogyan képzeli el az együttélést. fenntartásokat, feltételeket. legjobban te ismered az édesanyádat, hogy mennyiben lenne képes betartani a megbeszélteket.

nem egy ismerősöm él a szülői házban, külön épületben. Mindegyikük a plusz előnyöket említi. Szerencsések.

2017. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Így van üljetek le átbeszélni. De én pénzt abba a házba nem fektetnék és a lakásokat nem adnám el ha gáz van akkor legyen hová menni. Próbáljátok ki az együttélést de menekülő utad mindig legyen.
2017. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Külön épület tartható, ha anyuka képes magát a korlátokhoz tartani, effektíve szomszédszerepbe kerül. Beszélgessetek róla sokat, ki hogy képzeli.

Én nem vetném el az ötletet, de a lakásokat érdemes nem eladni egyelőre, adjátok ki albérletbe vagy valami, legyen biztonsági háttér, ha mégsem úgy alakulnának a dolgok.

2017. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Adjátok el a két lakás és abból vegyetek egy kertes házat. Elhiszem, hogy nagyon csábító anyuka ajánlata, de nagyon csúnyán is elsülhet. Pláne ha már most is probléma a túlbuzgósága, mert ez csak rosszabb lesz ha beköltöztök az "ő házába". Én sose költöznék vissza a szüleimhez, pláne nem anyóshoz, pedig nagyon szeretem őket.

De persze te ismered anyukádat, te tudod, hogy mennyire lehet vele értelmesen beszélni és mennyire tartaná magát a ti szabályaitokhoz a saját házában.

2017. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg lehetne jó megoldás, de a tapasztalat szerint rövidesen kezdödnek a problémák, mert a mama bejár a fiatalokhoz, amikor csak neki tetszik, "mert ez az én házam, nehogy már ne mehessek oda, ahová éppen kedvem van", és a fiatalok meg gyakrolatilag sosem nem tudnak maguk közt lenni, a mama szerint meg a fialok nem jól nevelik a gyereket, nem megfelelö ételeket föznek, nem úgy tartják rendben a lakást, ahogy neki megfelel, a berendezés nem tetszik neki, stb - azaz nemsokára csak stressz és veszekedés van.


A legvégsö esetben pár hónapra kipróbálnám az odaköltözést, de csak a lakások megtartásával, és az elsö probléma esetén visszamennék oda.


Én biztos nem költöznék így sem az anyóshoz, sem a saját anyámhoz, mert a most meglévö jó kapcsolatot nem kockáztatnám.


A helyetekben vagy várnék pár évet a költözéssel, vagy a két lakás árából vennék egy külön házat valahol, márcsak azért is, mert amit az anyuka házára költötök, azt többé nem tudjátok kivenni, azaz oda lesztek bilincselve.

2017. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nem a közelséggel lenne bajom, hanem azzal, hogy ott a párod, aki majd tolja bele a pénzt anyós házába, ami soha nem lesz az övé...
2017. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, szerintem Te magad is tudod már a választ, valószínűleg, ha már most tétovázol.

Mi is majdnem össze költöztünk, de szerencsére nem tettük. Én is szeretem az Anyámat, de örülök, hogy nem vagyunk egymás nyakán. Pláne úgy, hogy a pici is ott van. Persze, jó, ha van aki tud segiteni, vigyázni a gyerekre, de ha beszólogatós, okoskodós, meg akarja mondani, mit hogyan csinálj, hamar kiborithatjátok egymást és akkor már késő lesz menekülni. Mivel Te ismered, gondolj arra, milyen volt otthon lakni régen, hogyan jöttetek ki egymással. Tiszteletben tartja e az intim szférátokat, akkor segít e amikor kell, kéritek. Én ezeket mérlegelném.

2017. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem mennék bele.


Kizárt.

1. állandóan a nyakatokon fog lógni

2. a barátodnak olyasvalamibe kell pénzt adnia, ami sohasem lesz az övé


Kertes ház meg semmit nem jelent, nekünk volt, de utáltam, mert állandóan ott kellett füvet nyírni, gyümöcsfákat rendezni, kapálni a veteményest, a kiskertet, a fél világot összelapátolni télen, ha nagy hó volt.


Soha nem költöznék kertes házba, vagy maximum 25-30 m2-es kerttel. A nagyobb tiszta nyűg.

2017. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Csábító, de nem...Egy világ omlana össze bennem, ha a párom azt mondaná költözzünk az anyjához. Jónak mondható a kapcsolatunk, de képtelen lennék vele együtt élni. Két dudás egy csárdába...Inkább nem. Nyilván a saját anyukámat jobban tudom kezelni, de ezt nem tenném meg a párommal, ha fordítva elvárnám hogy eszébe se jusson :D Jogos a párod félelme. Ez olyan tipikus, hogy csak segíteni akar (nyilván nem rossz ember) de ez szinte mindig úgy folytatódik, hogy szarni sem tudtok nélküle. Két lakás árából vegyetek inkább egy saját kertes házat. Nem értem egyébként a szüleid is minek építettek egy ilyen hatalmas házat.
2017. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!