Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek melyik városba...

Szerintetek melyik városba költözzünk?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt csak mi dönthetjük el, de a véleményekre kíváncsi vagyok.


Szóval a párom családja és az én családom egymástól mintegy 300 km-re lakik. Egy egyetemre jártunk egy harmadik városban, ott ismerkedtünk meg. Ez Budapesten volt, ami mindkettőnk lakhelyétől kb. félúton helyezkedik el, tehát 150 km-re, de két teljesen eltérő irányban.


Régóta együtt vagyunk, évek óta együtt is élünk, egyelőre Budapesten, de mindenképpen vidékre szeretnénk költözni. Ott szeretnénk majd pár év múlva családot alapítani. Kérdés, hogy hova költözzünk... Tudni kell, hogy mindketten nagyon szeretjük a családunkat, sokat utazunk haza, egymás szüleivel is jól kijövünk, családközpontúak vagyunk. Szívünk mélyén mindketten arra vágyunk, hogy a szülővárosunkba, vagy legalábbis ahhoz közel költözzünk. Viszont ha ez teljesül az egyikünknek, akkor a másikunk 300 km-re kerül a szüleitől...


Könnyebb lenne valamelyik nagyszülőkhöz közel lakni, hiszen sokkal könnyebben tudnának segíteni, vigyázni rá, illetve szorosabb kapcsolata lehetne a nagyszülőkkel. De így viszont a másik ági nagyszülőkkel sokkal kevesebbet találkozna, nagyon más lenne velük a kapcsolatuk, és ezt sem szeretnénk...

Munkalehetőség egyébként mindkét városban kb. ugyanannyi lenne (nem túl sok...), hasonló kaliberű városok, hasonló adottságokkal, így nem ez döntene.


A másik lehetőség, most efelé hajlunk: kompromisszum, egy másik vidéki város, ami mindkettőnk számára új lenne, viszont ismerjük valamennyire, lakik itt pár rokon, az alapján nagyon szimpi város, és munkalehetőség is jóval több van, mint bármelyikünk szülővárosában. Gyereknevelés szempontjából is jobb lenne, több zöld terület, több lehetőség, több program.


Viszont így mindegyik nagyszülőtől messzire kerülnénk (egyiktől kb. 120, másiktól 180 km-re), minden egyes találkozás elég sok pénzbe kerülne, nem lenne meg a lehetőség, hogy délután kicsit átmegyünk mamázni-papázni, ha épp ráérünk, sokkal kevesebb időt tölthetnénk együtt... Viszont egyikünk sem kerülne azért 300 km-re a szüleitől, és nem lenne az, hogy az egyik pár nagyszülőjét sokkal jobban ismeri/szereti a gyerek, mint a másikat.


Ti mit tennétek?


2017. jún. 5. 23:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Kulcskérdés: a munka!

Költözzetek oda, ahol leghamarabb összejön mindkettőtök számára olyan munkahely, amiből meg tudtok élni.

Ez vidéken nem olyan egyszerű ám, sőt!

Budapesthez képest nagyon nagyot lehet ám csalódni, de nem akarom elvenni a kedveteket, magam is hasonló szituációt tartanék ideálisnak (vidéki kisvárosban élni), viszont ha nincs munka, nincs pénz, akkor hiába a nyugodtabb, családiasabb környezet, sajnos még kenyér nem kerül az asztalra.

2017. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
költözz tápiószőlősre
2017. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, első!


Egyik sem annyira kisváros (persze Pesthez képest minden az :)), amit kinéztünk "semleges" opciónak, az Székesfehérvár, tehát magyar viszonylatban nagynak számít, és Pest is közel van, tehát akár ingázni is lehet, ha csak ott kapnánk munkát. Viszont mindketten elég piacképes végzettséggel rendelkezünk, ráadásul párom cégének (ahol biztos a helye, most is elő fogják léptetni) van kihelyezett irodája Fehérváron is, ahova elvileg simán átmehetne, mert nem városfüggő a munkája, amit végez. Az én szakmám meg olyan, hogy kb. minden városban eléggé hiányszakmának számít, el tudnék vele helyezkedni, persze nem annyi pénzért, mint Pesten, de ezt belekalkuláltuk.

2017. jún. 5. 23:21
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

Ez a Tápiószőlős jó ötlet!

Ahova rendszeresen (napi, heti, kétheti rendszerességgel) el akartok jutni, ahhoz könnyen vezető útvonalra kell költözni. Pl. ha leggyakrabban vonattal jártok a munkába és a nagyihoz, akkor az adott útvonalra eső vonatállomáshoz közel. Ha telekocsival jártok, akkor ahhoz az útvonalhoz közel, amin telekocsizni szoktatok, hogy a sofőrök útjába essetek.


A négyzetméterár és a kívánt ingatlan, rendelkezésre álló összeg nem utolsó szempont, de döntő az utazás megkönnyítése, az útidő lecsökkentése. Szerintem.

2017. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Koltozzetek valahova az aggloba
2017. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
57%

Külföldre költözzetek.

Vidéken korlátozott számú munkalehetőség van még diplomával is... fejlett vidéki városban élek, eddig egy diplomás ismerősöm sem maradt itt és én sem találtam megfelelő melót sajna helyben. Szóval szerintem tegyétek össze majd a két kezeteket ha már két ÉRTELMES munkahelyről kaptok végzettségnek megfelelő állásajánlatot. Hozzáteszem, hogy vidéken nagyobb az esély arra ami első blikkre szép és jó az lehet csak a cukormáz ami általában hamar leolvad.

Lehet félúton is kompromisszumokat kötni állás téren, de hosszútávon nem biztos, hogy kifizetődő lesz. Értsd: elvállaltok mást, végzettségen alulit, kevés pénzért.

Szerintem nem ezért gürcöltök az egyetemmel, de lelketek rajta. Én a helyetekben maradnék pesten és utaznék a családotokhoz + 1-2 órát. Mindennel számolva egészen biztosan jobban megéri mint a viszontagságokkal teli bizonytalan vidéki lét. Persze, ha összejön egy régiós nagyfoglalkoztatónál a meló hát üsse kő, ha váltani akarsz majd onnan na akkor lesz szar.

2017. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a véleményeket.


5-ös, Pestről mindenképpen el akarunk költözni, ebben nem a nagyszülőktől való távolság a fő szempont. Az elsőszámú oka a költözésnek pont az lenne, hogy nem akarunk Budapesten élni, pedig a szülőktől való távolságot nézve az lenne a tökéletes kompromisszum. :)


Látom, mindenki a munka felől közelíti meg a kérdést, pedig főleg arra irányult a kérdésem, hogy mit választanátok:


Inkább mindkét nagyszülőtől távol, vagy az egyik nagyszülőhöz nagyon közel, a másiktól nagyon távol élnétek, ha mindketten hasonló mértékben szoros kapcsolatot ápolnátok a szüleitekkel?


A munka miatt mi nem aggódunk annyira, folyamatosan nézzük az álláslehetőségeket, tájékozódunk, képben vagyunk, belekalkuláltuk, amikor eldöntöttük, hogy vidékre költözünk.

2017. jún. 5. 23:31
 8/19 anonim válasza:
93%
Na pont fehérvárról ingázik a fél város pestre szóval jó opció lehet. Házmesterek lakják, én is itt élek. Igazi szellemváros éjszaka, semmi nincs itt a balhékon kívül. Egyenlő a nullával az egész.
2017. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
87%
Ennek tetejében még ronda is
2017. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja, és külföldre biztos nem költözünk. Tudom, kisebbségben vagyunk, de ahhoz túlságosan ragaszkodunk a családjainkhoz, hogy ennyire messze költözzünk... még ha Bécsbe mennénk is, az én szüleimtől majdnem 500 km-re kerülnénk, na az nekem már túl sok, hiába keresnénk többet... És amúgy sem szeretnénk külföldön élni, pedig mindketten beszélünk nyelveket, Erasmus is megvolt, jó volt, de pont elég volt. Szívesen utazunk, nyaralunk külföldön, de élni Magyarországon szeretnénk. :)
2017. jún. 5. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!